1. 1.
  yıllarını internet basında sözlüğe ayırması sonucu cok popüler olup, ama bu masa basında gecen yıllar sonucu sosyal hayatta eziklesen yazar modelidir...
  3 -2 ... imitasyon
 2. 2.
  (bkz: karga)
  4 ... karga
 3. 3.
  (bkz: popüler yazarlar rahatsız)*
  3 -1 ... blindguardian
 4. 4.
  kişisel problemlerini daha doğrusu aşağılanmışlıklarını, kendi fikirlerinin aksini savunmak pahasına da olsa sözlükte muhalefet olarak sürdüren kişidir. acınılması zorunlu ancak acınmaktan hoşlanmayan aciziyetini aşması egoistliği yüzünden mümkün olmayan nankör insan tipine eşdeğerdir.
  1 -2 ... gammaze
 5. 5.
  kendini konuşarak ifade edemeyen, fakat yazarak ifadenin hasını yapan ve bu sayede beğeni toplayan yazardır. *
  1 ... sig adam
 6. 6.
  (bkz: asosyal yazar) **
  -1 ... markasiz
 7. 7.
  gerçek hayattan uzaklaşmış kendisne sanal alemde bir dünya kurmuş ve bu dünyanın kralı olan kişidir. aslında pabucumun kralıdır. gerçek hayatta iki kelimeyi yan yana getiremiyen bu tipler sanal alemde birer filozof kesilirler başımıza.
  -1 ... sidewinder
 8. 8.
  eziklikle popülerlik zıt kavramlar değildir. bir insan hayatta başarısız sözlükte başarılılıysa bu bizim sözlükteki durumumuza kılıf olmamalı..
  ... pulse
 9. 9.
  bahsi edilen yazarın egosunu tavan, izleyenlerin gülmekten kıçalarını yaran durumdur.

  sözlüktür bu efendim. altı üstü senin benim gibi ademoğlu tarafından akıl edilip üzerinde uğraşılmış, belli bir emek sonucunda ortaya çıkmış bir nevi bilgi paylaşım, haddini aşmadan tartışım sitesi kılıfına büründürülmüştür. burada popüler olmak tabiki de güzeldir, hoştur, istenilesi bir durumdur. ben de isterim bana asl çeksinler, msn versinler, bravo kardeşim ne güzel de yazmışsın, ellerine sağlık desinler. ben de bunlara karşı egom tavanda "yok canım abarmayınız, bunlar ne ki deryada damla. hepimiz sonuçta ruh üflenmiş bedenlerden ibaretiz, hepimiz yazarız; hepimiz popüleriz." gibim nutuklar atayım, ahkamlar keseyim. sözlükte popülerlik irdenilesi bir durumdur esasına baktığımızda. hee eyvallah çok popülersindir; ama evin kapısından çıkınca da her yanından geçenin eteğini öpmesini beklemek gibi bir talebin de yoktur. buna diyecek lafım yok zaten. her popüler onanın da gerçek hayatta ezik olduğuna dair bir genelleme yanlıştır. durum bazı yazarların asosyalliğini sosyal bir ortam olarak gördükleri sözlüklerde bastırmasından ibarettir. adam gerçek hayatında söyleyemediklerini kalkar burada yazar çizer. buna kimse de tek kelime söyleyemez. yazıyor mu yazıyor, formata uygun mu, eyvallah o da tamam; ama bu adamın gerçek hayattaki eksikliğini yok eder mi. orada duracaksın işte. burada ahkam keserkene yok efendim şöyledir, aman efendim böyledir diye sayfalarca, gerçekte de bu durumlara kılını kıpırdatamayacak kadar acizse o zaman eziktir. tıpkı şunun gibi: adam çıkar dayağa karşıyım der; ama evine gider iki posta karısını döver. ulan bu mu senin karşıtlığın? hani nerde sayfalarca yazdığın şeyler? neymiş o zaman her şey biraz daha popülerlik içinmiş. her şey +rep içinmiş. "sözlüklerin kralıyım, +rep sevdalısıyım" budur olay kanımca.
  1 ... deriko
 10. 10.
  (bkz: hem sozlukte hem de gercek hayatta ezik yazar)
  ... iktidarsiz tecavuzcu