1. 1.
  tam olarak (bkz: sözlükte kadın haklarına dair her içeriğin yazarlarca eksilenmesi) olacaktır.
  maalesef ki bu platformda ataerkil yapıyı sonuna kadar hissediyoruz.açılan rezil ve iğrenç başlıklardan bunu anlamak ve mümkündür.en acısı ise bu insanların kendini hem haklı hem de doğru bulmalarıdır. fark etmezler ki;iğrenç zihniyetleri yüzünden bu toplum üçüncü sınıf olarak kalmaya mahkumdur.kimisi elit ,okumuş ve kültürlü olduğundan dem vurur ancak zihin köhnedir. diğeriyse dinden dem vurur ancak peygamberinin ev işinde dahi eşine,kızına yardım ettiğini bilmez.
  sözlüğün çoğunluğunun ergen olacağını farz edersek,durum daha kötüdür.çünkü bu mikroplar ,ileride bu ülkenin gelecekte ki bireyi olacaktır;hele ki bu grubun içerisin de kadın yazarlar varsa daha iç karartıcı bir tablo ortaya çıkmaktadır.
  edit:eğer bu yazılanlar seni çok çok az da olsa rahatsız ettiyse tavsiyem o iğrenç kara beynini, koca kafanla beraber bolca çamaşır suyu ve tuz ruhu dökülü suya yatırman. zihnin aydınlanmasa da , kodomanların tabiriyle ülke bir pislikten kurtulur.
  5 -7 ... kim bu doctor
 2. 2.
  (bkz: cinsiyetçi arapçı yazarlar)
  1 ... erkehan
 3. 3.
  Oğlu doğar doğmaz hadi amcaya halaya çük göster diyen, kız çocuklarını kuzenleriyle bile öpüştürmeyip ebeveynsiz sokağa çıkartmayan zihniyetin ve onların çocuklarının eksilemesidir. Çomarların yaşadığı her ülkede tek kabul görmüş gerçek "erkek hakları" dır.
  3 ... goregrind
 4. 4.
  sözlükteki akp'li, mhp'li, dinci ve islamcı kesimin ortaya çıkmasıyla görünen durum.
  1 ... taciturnn