1. 1.
    Entrylerin göte girmesiyle sonuçlanacak eylem.

Ara sıra bu platformda işlenen siber suçlara karşı, işleyenlerin cehaletine parmak basarak, sonuçlarının ne olacağına dair bilgilendirici entryler giriyorum. işlenen suçların yasal karşılığını Ve ceza oranlarını anlatıyorum. Tamam; pek siklenmediği için bu suçlar işlenmeye devam Ediyor, akit denen tuvalet kağıdına bile konu oluyoruz ama yine de bu konuda bilgilendirici entryler girmeye devam edeceğim.

Bu sefer konu futbol... sözlüğümüz de dahil olmak üzere sosyal medyanın hemen her mecrasında futbolculara Ve kulüplere küfür ediliyor... daha önce bu küfürler ilgili futbolcu Ve kulüplerin şikayetleriyle yasal işlem görüyordu. Fakat bu sezon başında; federasyon, spor bakanlığı Ve emniyetin ortaklaşa kararıyla, futbolcular Ve kulüpler hakkında edilen hakaretlere ilgili şahıs Ve Kurumların şikayeti olmaksızın yasal işlem başlatılacağı duyurulmuştu.

Özellikle dün gece oynanan olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş maçından sonra yine tüm sosyal medya mercilerinde küfürler gırla gidiyor. Hazır savcılar bir sürü insanı paketlemişken, muhtemelen bu küfür edenler de paketlenecek. Tüm sosyal medya mecraları için konuşmuyorum tabi, konu Uludağ sözlük. Dün akşam oynanan maçtan beri takımlar, futbolcular Ve teknik direktörler hakkında küfürler gırla gidiyor. Her başlıkta, her entryde ağıza alınmayacak küfürler var...

Her şey moderasyon ya da sözlük içi yaptırım değil arkadaşlar. Herkesin birbirini bimer'e şikayet ettiği, birilerinin sözlüğü gazetelere ihbar ettiği bir dönemden geçiyoruz. Bu hırs küpü arkadaşlar sizin bu küfür dolu entrylerinizi de kullanabilir. Böylece hakkınızda yasal işlem başlar Ve ceza alırsınız. Yani o saatten SOnra yemişim sözlüğünü, moderasyonunu, entrysini, başlığını.

Burada işlenen suçlara karşı bir önlem alınmıyor arkadaşlar. Yediğiniz bokla kalırsınız yani. Üstelik önlem alınmadığı Ve yazarlığınıza yaptırım uygulanmadığı için, genç yaşınızın verdiği cehaletle de yaptığınızda bir kusur olmadığını zannediyorsunuz. Ama işin boyutu öyle değil arkadaşlar. Yaptırım almıyor olmanızın sebebi suç işlememeniz değil, başka sebepler. Daha sonra hakkınızda dava açıldığında yalnız kalırsınız, boş yere memuriyetinizi falan yakarsınız.

Gene muhtemelen bu entryim de siklenmeyecek ama ben üzerime düşeni yapayım, gerisi sizin keyfiniz, paşa gönlünüz.
    2 ... alkolik oldum