1. ?.
    uludağ sözlükten en favori soğuma sebebi olarak gösterilen hadise. genelde arka arkaya açanlara bsg çekmemize neden olur.
    her sabah kahvesini yudumlayıp, bilgisayar başına geçen yurdum insanının, sözlüğü açar açmaz görmekten bıktığı ve kafasındaki kaliteli sozluk kavramını, hergün düzenli biçimde girmiş olduğu uludag sozluk için yitirmesine neden olan başlıklardır. zavallılardır ama napsınlardır. beynin %1'ini kullanabilen, ancak onun da 0.80'ini, s*, a*, g* gibi organların çekim gücüyle alakalı konular için çalıştırır ve yorarlar bu başlıkları çoğaltan denyolar.
    6 -3 ... ashaf
  2. ?.
    yazarların yaş ortalamasının düşmesinden kaynaklanan durumdur.
    1 ... ethemandac
  3. ?.
    uludağ sözlük dahilinde çığ gibi büyümekte olan bir sorundur. ben demiyorum, sol frame resmen kıçını yırtıyor, duymuyor musunuz?
    2 -2 ... ashaf
  4. ?.
    (bkz: pembe panjurlu bir sözlüğüm olsun istiyorum)
    3 ... sekreter arayan tir soforu
  5. ?.
    sözlükteki veletler den kaynaklanan durumdur.
    1 -1 ... saipsiz
  6. ?.
    mekanizma çalışmayınca çeneye ve parmaklara vuruyor. dolayısıyla klavye de bel altı tespitler yapıyor. temiz bi sopa atmak lazım bunlara.
    ... chazsmyr dhuunyl
  7. ?.
    sözlüğün kalitesini düşürmek için yaratılmış varlıklar tarafından gerçekleşen durumdur. ben olayı yaş ortalamasına da bağlamıyorum. bunlar düpedüz huzur kaçırmaya uğraşıyorlar. dikkatleri üzerleine çekmeye çalışıyorlar. saçmalıkların önüne geçilmediği sürece çoğalmaya da devam edecek bu tür başlıklar.
    ... bambu
  8. ?.
    küçük çocukların şahit oldukları olayları büyüklerine heyecanla anlatışı gibi, bu garibanlarda internetten edindikleri videolarda birşeylere şahit oluyorlar. sonra büyük bir heyecanla gelip sözlüğe anlatıyorlar.

(bkz: sözlükte seviyenin yerle yeksan olduğu anlar)
    2 ... chazsmyr dhuunyl
  9. ?.
    itü'deki abazan hareketinin yansımasıdır. yeter lan!

belden aşağı başlık açmayın. *
    1 ... bir dakikanizi alacagim canim
  10. ?.
    sözlüğün reel hayattan soyut olmadığını kanıtlayan durum. hangimiz bel altı sohbeti yapmadan herhangi bi günü tamamladık? kasmayalım kendimizi. relax!
    2 -1 ... pakize karada