bugün

aşkı arayan birini tatmin etmeyen, tadını damakta bırakan, adını bile koyamadan veda edilen, başlamadan bitmiş gibi bir hissiyat veren, yüksek doz alışılmışlığın yoksunluğunu bırakan ilişki çeşididir.

fazla kapılmamak gerek sözlük aşklarına, kimi sonlar hüzünlü ve iyi dileklerle bitebiliyor.

seni tanıdıktan sonra pek çok şey öğrendim şu hayattan. karşımda duygusal, yalnız, kapılarının herkese kapalı olduğu biri vardı. seni tanıdıktan çok sonra –gerçek anlamda- anlayabildim seni. garip tanışma hikayemiz, garip anılarını getirdi birlikte. bana her zaman yanımda olduğunu hissettirdin. aramızda mesafeler olmasına rağmen hep yanıbaşımdaydın sanki. her şeyime rağmen benim yanımda. elimi uzatsam, uzanabilecektim sanki sana. hep unuttum aramızda mesafelerin olduğunu. unutturdun moralim bozukken, bi telefon yetti her şeyimin düzelmesine. bazen telefonda ağladım, sense hep güldürdün. hayatımdaki her şeyin düzene girmesi için tek bir şeye ihtiyacım vardı; sana, sesine. sense hiçbir zaman yalnız bırakmadın beni. kötü olduğumda hep yanımdaydın insanların mutluluklarıyla mutlu olmayı, hayat felsefesi edinmiş olan sen. bir türlü ''hak ettiğin'' mutluluğu yakalayamadın. ama yakalayacaksın biliyorum!. ''tanrı böyle bir güzellik yaratmışsa, mutlu olmasını da sağlayacaktır bir gün...'' kocaman hayat puzzle’ı var elimde ve ben parçalarını yerleştirmekte zorlanıyorum sıkça. sense hep bir ''koruyucu melek'' gibi öğretiyorsun her şeyi. parçaların yerini. oysa ki, unuttuğun. hatta hiç bilmediğin bir şey var. sen, o puzzle’ın en büyük parçasısın! hep mutlu ol. mutluluk meleklerin hep yanında olsun...

not: merak edilecek bir şey kalmadığında bu ilişkiler ''puffff'' olur bitiverir.
doğruluğunu ancak deneyerek anlayabileceğim önermedir. o değil de sözlükte aşk mı yaşanıyormuş vay anasını ben de sığır gibi entry okuyorum yazıyorum. benden adam olmaz.
belki de iki yazarında başka sevgilileri vardır. kalkıp sözlükte ortam koşturacak halleri yok. var mı lan yoksa?
Sanal ortamlardaki her aşk gibidir.

internet sayesinde alışveriş yapıyoruz, en basit öksürüğümüzde kısa bir araştırma sonrası kendimize kanser tanısı koyuyoruz falan filan. bu connected2.me, facebook, twitter, sözlükler falan asıl olarak hoş yerler. müzik önerisi yaparsın, alırsın, filmler hakkında tanışırsın, tatil planlarını danışırsın falan filan gerçekten iyi. ama ülkemizde gerek çiftler arasında münasebetlerin toplumca ayıplanması*, kızların erkeklerden yüksek beklentileri, erkeklerin kızlardan cinsel beklentileri* insanları farklı yerlere itiyor. hiç tanımadığın, görmediğin, sarılmadığın yada duygusal bir paylaşımın olmadığı insanla tanışıyorsun. o veya bu şekilde başlayan ilişki ne kadar sürebilir ki ?

çağımız ekmeği israf ediyor, suyu ediyor. elektriği boşa harcıyor, herşeyi boşa harcıyor. aşk ta öyle. her ilişki aşk, her sevgili kadınım/erkeğim olduğu sürece aşklar da çabuk biter, bu aşklar internet ortamında da başlar.
sözlükte aşk başlıyor mu ki ya. oluyo mu öyle şeyler vay canına.
Normal hayatta sevgili bulamayanların Sözlükte bulmaya çalışmasının sonucudur.
-bana bak seni niye nickaltı girdin ona?
+ e aşkım yeni gelmiş hoşgeldin dedim .s
- 'yeni gelmiş taze yazar inşallah kızdır yerim oyyş boşaldım' bu mu hoşgeldin? allah belanı versin!!
+ lan sende yetkili abilerle mesajlaşmıyor musun orospu açtırma ağzımı?!!
- onlar arkadaşım ya bırak git ya!
sözlükte aşk başlattıkta bunun çok kısa sürmesidir. cidden var mı böyle şeyler, hakikaten sözlük ortamında tanışıp sevgili olan var mı ya ?
öyle bir şey var mı ? Eğer varsa deneyip test etmek istiyorum.
sözlükteki aşkın kısa sürmesinden çok sözlükte aşk başlama olayına hayret eder durumdayım şu an, ama bununla ilgili de diyebileceğim kısa sürmesi çok normaldir, olağandır. artık reelde aşklar 3-5 gün sürüyorken sözlükteki aşklar için fazlası beklenmemelidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.