1. 1.
    bu baslik daha ziyade sozluk moderasyonuna haykiristir. fakat bir sey vardir ki; sozlukte at kostur istedigin gibi. herkese her lafi su altindan sok. sonra bu kadar goz onunda olacak isler yaptiktan sonra sen kalk bir de sirf bu kadar goze batacak isler yaptigin icin bir sekilde tepki topla; sonra da gel moderasyona agla. olur is mi yahu.. moderasyon senin bu kadar populer olmasinin sorumlusu degildir. bunlari yaparken artilari toplayinca iyi, hos. ama kendini bilmez birtakim kisilerin tepkisiyle karsilasinca neden olay oluyor... demek ki ters giden bir seyler var. degismesi gereken seyler. yazma kardesim madem anana kufur ediliyor.

malesef gunumuzde populer olma kaygilari insanlari bu durumlara surukluyor. yaziktir ki once kendimizi degistirmeyi ogrenemedik.

bu arada olayi bilmem etmem. disaridan goruneni soyluyorum ben. alakasiz kisiler okuyunca alakasiz yorumlar geliyor anlaminda ayar vermek babinda. operim.
    1 -1 ... gossip girl
  2. 2.
    hiç bir şekilde onaylamadığım bir özgürlük çeşididir. kim olursa olsun hangi sebeple olursa olsun anne kıymetlidir, değerlidir, baş tacıdır. hiç kimsenin, başka bir insanın annesine sövmeye hakkı yoktur. çok çirkin bir davranış biçimi, çok çirkin bir özgürlük(!) anlayışı...

sadece bu değil, eleştireceğiz derken insanların kutsal bilip baş tacı ettiği değerlere sövülmesine de şiddetle karşıyım.
    1 ... notre dame
  3. 3.
    cezasının çaylaklık olduğu özgürlüktür. uçurulma değil.
    ... sir isaac
  4. 4.
    sözlük'te cezası çaylaklıkmış. sonra birileri çıkıp sanal mastrübatörler deyince buraya zibilyon entry yazıyorsunuz. dışarda anneye küfrün sonu ölümle dahi sonuçlanabilmektedir. bu kadar nettir. anneye küfür e-dil-mez. hani şu ülkeyi severim tek tek düşününce ülke insanını da sevebiliyorum; ama genellediğimde çok nadir hareketler vardır bize yaftalanmış olup da sevdiğim. "anneyi karıştırma" mottosu da bunlardan biridir.

o yüzden "sen bir bok yiyorsun, milleti sinir ediyorsun onlar da senin annene küfür ederler tabi" mantığı, tüm mantık kurallarına aykırıdır. bunu diyen de yapan da insan olamaz benim gözümde.

o yüzden vazgeçin sanal tatminden, dışarıda konuşamayacaklarınızı bu ortama taşımayın.
    1 -1 ... trink
  5. 5.
    (bkz: cok da mikimde)
    -1 ... gossip girl