1. 1.
  kafa çalıştırmaya gerek olmadığından . her şeyi inkar edip iftira atmak kolay çünkü. zor olan analiz yapabilmek.
  2 -1 ... teflon
 2. 2.
  çünkü sürtünme yoluyla birbirlerini dürttükçe çoğalıyorlar.
  3 -3 ... munir bey
 3. 3.
  Sozlukte sekiz secimi kaybetmis birini hala destekleyen cahil surusu, gelmis sizlikte cimirlir irtiyir diye dert yaniyor.

  Keske ulkeden silktir olup gitseniz.
  3 -4 ... atechso
 4. 4.
  Zengin parasıyla fakir karısıyla oynar lafından hareketle çoğalmak konusunda mantarları kıskandıracak performanslarından ötürü. Çıkarıp çıkarıp salıyorlar sokağa takip de etmiyorlar hangisi kimin çıbığını tutuyor.
  2 ... cincinnatus
 5. 5.
  cevabı basit bir soru...eğitimin bilinçli olarak yetersizliştirilmesinden dolayı.

  eğer insanları eğitmezsen, insan kaynaklarını işlememiş olursun. bir ülkenin doğal kaynakları arasında, "insan" kaynağı en önemli faktördür.akp tam da bunu bocalatmaya başladı.

  çomarlar gün geçtikçe artacaklar da.

  bakınız, karabük demir çelik fabrikasının en iyi müşterilerinden birisi almanya´ymış. tonuna 200-220 euro ödemek kaydıyla yılda50 bin 60 bin ton çelik hammaddesi, demir alıyolarmış...

  o tonuna 220 euro ödedikleri demiri işleyip sana mercedes s klasse arabası şekline getirip, onun 3 tonu için senden 93 bin euro para istiyolar - sen de bayıla bayıla alıyosun, etrafında sükse yapıyosun mercedes´e biniyorum, diye.

  halbuki içinde oturduğun çelik senin çeliğin !!

  eğer senin okulların adam gibi olursa, bellki günün birinde o çeliği sen işlemeye başlarsın. senin çeliği işlememen için, önce insanlarının işlenmemesi gerekir.

  akp o yüzden her sene yeni sistemler çıkartıyor ki, hiçbir sistem oturmasın çocukların kafaları allak bullak olsun, en verimli yıllarını boşu boşuna geçiirsinler, diye.

  geçen youtube´da seyrettim, üniversite 2.sınıf öğrencisi kıbrıs´ın hangi denizde olduğunu bilmiyordu.kız nerden baksan 20 yaşında vardı, 7 yaşında okula başlamış olsa, 13 yıl kayıp !!

  facebook iletilerinden birinde 7 yaşında kızlara, baştan aşağı çarşaf giydirmişler istanbul´da ellerine de bir pankkart tutuşturmuşlar, pankartta "biz okula gitmek istemiyoruz, ahirette bize okulda öğretilenleri sormayacaklar !!" yazıyordu !!...içim cııızz etti onu görünce.

  istenen tam da o´dur işte.

  mantık çok basittir- bir ülkenin kaynaklarını o ülkenin insanları işlerler, ama önce o insanların işlenmesi gerekir, eğer o insanlar işlenmezlerse onlar da ülkelerinin kaynaklarını işleyemezler.

  VE sen çomar olur, almanya´ya tonu 220 euro´dan demir çelik satmaya devam edersin !!
  2 -1 ... paganviodio
 6. 6.
  “Çomar”ların kafasını şişiren soru.
  -4 ... frekans
 7. 7.
  (bkz: vergi)
  sözlükte çomarlar neden gün geçtikçe artıyor
  3 ... strawberry blonde
 8. 8.
  Çünkü yaptığı çomarlığı trollüğe vuracak ve sözlük mecrasında popüler olmaya çalışacaktır.

  Reklamın iyisi kötüsü olmaz hesabı.
  ... asilsen
 9. 9.
  çünkü amk ülkesinde cehaleti öyle bir yüceltir hale getirdiler ki neredeyse üniversite okumak ayıplanacak birsey oldu.
  lise mezunu muhtarı dünyanın merkeziymiş gibi ortaya atıp, ilkokul mezunu yobaz iti 4000 lira maaşla imam yapıp sanki bir ordunun komutanıymış gibi her cuma salarsan burdaki pezevenker de '' aa itlik serserilik cehalet iş bilmezlik cidden iş yapıyormuş ya'' deyip her türlü pisliği yapma hakkı bulurlar,köpek yavrusu gibi de çoğalırlar çünkü işlerine gelir okumadan araştırmadan bilmeden ağızlarından sıçarak konuşmak.
  ... munir bey
 10. 10.
  zall'ın işine gelen durum. bol bol* entry giriyorlar.
  1 ... bedreddin