1. 1.
  günebakan çiçeği kadar gerçek olan vaziyet.

  "bir insanın fikri neyse, zikri de odur" diye boşuna söylemiyorlar. yazdıklarınıza bakıyorum da içim bayılıyor hamidolar. 3. sınıf şakacıklar ve bayağı tespitlerle var olmaya çalışan "insancıklar" görüyorum sizlere baktıkça. bir de ota boka yarılmanız yok mu, sinir buhranı geçirecek gibi oluyorum.

  neyse ki pink floyd var; neyse ki david gilmour abimiz sizin gibilere katlanabilmek için, o naif sesiyle bizi başka diyarlara götüren şarkılara hayat vermiş. bu arada pink floyd'u tanımayanlar, hayatı boyunca pink floyd dinlememişler de vardır elbette.

  ne ziyan adamlarsınız lan.

  edith piaf: başlığı yanlış açmışım. hep o son şişenin yüzünden. yoksa gerçekler değişmez ki.
  1 -6 ... espri yapamayan adam
 2. 2.
  cahil ve kültürsüz demek çok da doğru bir tespit olmamakla birlikte, haklılık payı içeren bir entrydir. çünkü içinde bulunduğumuz siyasi dönem - seçim dönemine has değil - tamamiyle " sağlı " , " sollu " sindirme uyguluyor. çoğulcu bile olamayan politik yapımız, bizi susturmayı ana hedef edinince, çoğı yazar da söz hakkının elden gittiğini düşünüp koşuyor sözlüklere.

  yine de, sosyolojik- sosyalpsikolojik değeri olmayan siyasi başlık ve entryler gerçekten son derece sıkmakta ve baymaktadır.
  ... alterinegosu
 3. 3.
  kültür değilse de cehalet noktasında doğru bir tespit.

  "böüüüğğğğğğğğğğğğğğğ! sensin cahil ulan!" diyecek olursa, evet benim cahil, tamam. ben bir tek haddimi biliyorum, o kadar
  1 ... endoplazmik radikalim