1. .
  şu ana kadar bazı yazarlarda hissettigim aşktır. (bkz: bluelve) ve (bkz: kernel amedeus) bu yazarlarımız edebiyatla hiç alakası olmayan siyaset, seks vs gibi konularla edebi manada üstün kelimeleri harmanlayıp ortaya tam olarak bir b.k çıkarmaktadır.

  bazıları kadınları bafilemek konusunda yazarken işin içine romantik unsurları katıp" bir fidan gibi büyüyen gözlerimdeki seni bafilemek istiyorum" gibilerden saçma sapan ne edebi degeri olan ne de inci sözlük degeri olan entryler yazmaktadırlar.

  baktıgımda acaba bu edebiyatta yeni bir akımmı diye düşündüm lakin bunun ne akımla ne de edebiyatla bir alakası var yazarlar bildigin edebiyat parçalayan şair dikkat çekmek için hiç kullanmadıkları argo ve edepsizce kelimeleri yazdıkları entrylerin arasına serpiştirmektedirler.
  (bkz: kınıyoruz)
  ... jack oneal
 2. .
  Sözlükteki yazarlarının edebiyat aşkını bildiren bir durumdur.
  Benim edebiyat aşkım ise şöyle özetlenebilir:
  Geçen yaz, Edebiyat tarihinin farsçadan Türkçe'ye bir çeviri yaptım (iki yüz'den fazla sayfa). Edebiyat aşkını kuzenimden öğrendim. Ancak eski tarihteki edebiyat dikkatimi sürekli çekiyor. Yani dikkat çekmesinden kasıtım daha güzel ve ahenkli olması.
  Şimdi edebiyatımıza sahip çıkan çok kişi bulunmamakta. Bazıları ise "ben edebiyatçıyım" diyor ama Neyzen Tevfik'ten söz edince: "Önemsiz bir şair, eğer adı geçseydi edebiyat tarihinde, bilirdim." cümlesini sarf ediyor. Tabi bende gülsem mi ağlasam mı durumu içerisine düşüyorum. Her ne kadar bilgilendirsem de bana karşı ezileceğini hissettiği için yine de inkar meselesi ortaya çıkıyor.
  Tabî bunlar biraz da merak meselesi. Ancak herkes edebiyatçı bir kişiliğe sahip olamaz. Lakin bununla da gurur duymayalım.
  1 ... rserit