1. 12.
    Sözlük yazarlarının söylemek istedikleri;

Ben başlayim o halde, Süleyman Demirel Üniversitesi ingilizce Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisiydi, pardon 3. sınıf olacaktı bu sene. Onu hiç tanımadım, konuşmuşluğumuz görüşmüşlüğümüz yok adını da ilk defa bugün duydum.

Dün arkadaşlarla otururken kütahyada trafik kazası geçiren bir pamukkale otobüsünden konu açılmıştı, 6 kişi ölmüş bir çok da yaralı varmış, istanbuldan kalkan bir araçmış. Bugün öğrendim ki, bizim üniversiteden, bizim bölümden bir arkadaş da varmış o aracın içinde. Ve onu kaybetmişiz. Evine giderken, ailesi onun yolunu beklerken, belki de annesi ona en sevdiği yemeklerini hazırlamışken eve ulaşamamış olması...

Faceden gördüm, bir de ilişkisi varmış. Onu bekleyen, onu özleyen sevgilisi varmış. Ne kadar acı çekiyordur şu an ne kadar üzülüyordur.

Bugün de doğum günüydü... Mutlu yıllar demek isterdim hiç tanımadığım o arkadaşa, ama diyebileceğim tek şey Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.

Söylemek istediklerim bu kadar.
    68 ... herkesin popisiyim
  2. 20.
    bağırarak hem de.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri
    82 -16 ... bazenkusuyorumben
  3. 3.
    sevgili ön koltuktaki belediye otobüsünde marka çanta, iphone ve o büyük gözlükleriyle hava atan kız; bilmem fark ettin mi ama hepimiz aynı otobüsteyiz.
    61 -2 ... stalklama beni
  4. 6644.
    lütfen okumadan yorum, oylama yapmayınız.

zeusun eltisi ile iki yakın arkadaşız, çok yakınız, aynı kişi değiliz.

ikimizde çaylağız çünkü aynı kişi sanıldık, bir sürü feyk hesabım vardı ve moderasyona yalvararak hesapları sildirdik ve çaylak aldık.

daha önceki hesapları belki biliyorsunuzdur, moderasyon sildiği ve açıkladığı için söyliyim.
    (bkz: zeusunegosu)
    (bkz: fall low the white rabbit)
    (bkz: freudun white rabbit teoremi)
    (bkz: fall love the white rabbit)
    (bkz: allah zeus ve ra)

sözlük formatına tekrar uyacak ve tek hesapla kalacağım, çaylaklık bittiğinde nick değistirmeyi planlıyorum. moderasyona sürekli yaşattıklarımızdan dolayı üzgünüz. nickaltım polemikte olup sol frame de olmmktadır, yazmanıza gerek yoktur, teşekkür ederim.
    59 -4 ... fall love the white rabbit
  5. 1.
    yazarların entry lerindeki gizli mesajlardır. aslında demek istekileridir.
    (bkz: jan koller sabri sarıoğlu öpüşmesi) yazarın demek istedigi (bkz: sabri sarıoğlu evlen benimle) gibi. *
    58 -5 ... damdaki deli
  6. 6632.
    çaylağım ısrarla mesaj atıyorsunuz, eyvallah da cevap vermemi nasıl bekliyorsunuz, niye kızıp alınıyorsunuz?
    57 -4 ... fall love the white rabbit
  7. 6655.
    galiba bi degisik adam da bana aşık gibi.
    54 -1 ... fall love the white rabbit
  8. 16276.
    dua et,
    kalbinle çağır beni.
    bir çay koy gelirim.
    kitaplarımla gelirim.
    koşa koşa gelirim.

***ulan kitap adam, kitaplar bile gülüyor sana bazen ya...Hadi hayırlısı bakalım.***
    50 -1 ... kitap adam
  9. 15027.
    Net olmayan insanları sevmiyorum.
    48 ... the girl who in the sky
  10. 13558.
    Sadece çok beğendiğim entrylerini açık oylamanın yanında beğenmediklerimi açık eksilemekten de hiç gocunmadığım sn. Yazarlar:
    Demem o ki sizi seri oylamışsam gerçekten beğendiğim içindir beğendiğim yazar sayısı çok azdır yada beğenmişsem eğer gerçekten beğenilmeye değer yazar ve yazıları açık oylarım sevgiler.
    Bu arada buralarda yokum kısa bir süre dönene kadar bana her daim arkadaş olan yıldızlar size de göz kırpsın yalnızlıktan yakınan sn. Yazarlar
    49 -2 ... ufomuo
  11. 16255.
    Beş dakika sonrasını bilmediğimiz şu dünyada fütursuzca yaşarken bilgisiz,konuşma ve anlama yoksunu,kavgacı,bencil ve gaddarca çevremizdekileri kırıyoruz.
    Beş dakika sonrasını bilemeden üzüyoruz,ağlıyoruz,gülüyoruz.düşünmeden,anlamadan,dinlemeden sürekli kavgalar ediyoruz.hiç yılmadan etmeden.
    Sevgili iki ayaklılar,
    Yarın bayram inanın veyahut inanmayın.
    Ama yarın kimse ile küs bayrama girmeyiniz.
    Tüm çevrenizkilerle bayramlaşmayı ihmal etmeyiniz.
    Hepinizin bayramını tebrik ederim ve ayrıca;
    Tüm müslüman aleminin bayramını tebrik ediyorum.ve ayrıca;
    Benimle küs,kavgalı bütün iki ayaklıların da bayramını kutlarım.
    50 -4 ... kitap adam
  12. 16453.
    Benimle yaşlansana?
    Kitap okurum, çay demler şiir yazarım sana.
    Ha birde, her sabah için şükrederim, sonra gözlerine bakar “amin” derim.
    Amin,bu günde gördüm seni, bu günde güzel geçecek demek ki…
    Ben herkes gibi değilde, duam gibi severim seni, kalbimden, gönlümden kopan gizli saklı sözler gibi..
    Kim duasını sevmeden diler ki?

*** Kitap gibi sevebilmeniz/sevilebilmeniz dileğiyle***
    57 -12 ... kitap adam
  13. 16315.
    sabahın köründe,
    burnumu çeke çeke Ahmet Arif'in Anadolu şiirini dinleyerek ağlayacak kadar ne zaman duygusal oldum ben ?
    Ne zamandan beri şiirler bana ihanet eder oldu ?
    Ne zamandan beri kitaplar arkamdan kuyu kazar oldu ?
    Bir insanı şiire kaydetmek neye dahil usta ?
    Dizelerin,kalemin,kitapların,şarkıların anlamları üzerime neden hücum ediyor ?
    Gözlerinden,
    Gözlerinden öperim,
    Bir umudum sende,
    Anlıyor musun ?
    49 -6 ... kitap adam
  14. 14856.
    kulaklarını ve gözlerini kaldırmış gökyüzündeki yıldızları dikkatle inceleyen bir sürü budala...

akıllarında bir büyük soru, "evrende yalnız mıyız"?

devamlı bin türlü olasılık hesabı yapıyor, kimisi de antik metinlerde şifre arıyor deliler gibi. bazıları renk tayfı analiziyle meşgul, bazıları eski piramitlerin altında uzay gemisi kalıntısı bulma peşinde.

ahmaklar!

ahmaklar!!!

ah-mak-lar!

evrende yalnız değiliz ki biz. bizim yalnızlığımız yeryüzünde, birbirimizle...
    42 ... aberystwyth
  15. 19343.
    2019 yılına girerken pek çok şeyi geride bırakacağımı,pek çok şeyden fedakarlık etmem gerektiğini ve bunları yaparken cemil meriç’in dediği gibi “zafer acıya katlanabilenenlerindir” felsefesi beynimde koşturuyordu.
    Arkamda sevdiklerim kalacak demiştim pek çok hayalim için...

Ve bugün aralık ayının ortalarında tüm yazdıklarımı gerçekleştirmenin,hayalimdeki mesleğin içinde olmanın,harika bir şehir olan istanbul’da olmanın lezzeti içindeyim.

Ölüm ve yaşam arasındaki o ince çizgiyi iliklerimde hissederken görevimin kutsallığı,yaklaşık 5 yıl boyunca çalışmalarım,dualarım ve bu dualarımın reddedilişi...
    Israrım ve bugün başardım diyebilmenin mutluluğu.

Sevgili allahım kitap adamın her zaman elinden tuttuğun için sana kutsal bir minnettarlık besliyorum.
    Bambaşka bir hayatın,
    Hayalimdeki mesleğin,
    Şehrin,
    Yaşamın içindeyken sevdiklerim için bir şeyler yapabilmenin mutluluğunu bana yaşattın.
    Minnettarım.

Kitapların içinde yaşayan bir adam olarak bu dünya için,türkiye için bir şeyler yapabilmek şahsım adına şerefli ve onurlu bir görevdir.

Aralık ayının ortasında ve burada geçirdiğim 70 gün hayatımdaki en güzel anılarımda yer alacağı kesin.
    Kitap adamın yeri.
    Sonrası...
    Sonrası...
    Bakacağız allah bilir,kitaplar bilir.
    •••kitaplara konu olacak bir hayat yaşayın.•••
    42 ... kitap adam