1. 21850.
    ben kahvemi içerken sizlere siyasetten konuşmayı yasaklıyorum.
    ... enemyy
  2. 21851.
    ben siyaset konuşurken sizlere kahve içmeyi yasaklıyorum.
    1 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  3. 21852.
    ben benken size kahve yapıp siyaset içmeyi yasaklıyorum.
    2 -1 ... the dior
  4. 21853.
    Sen yoksun ya hani, mutsuzum..
    Her şeyim var çok şükür, iyi bir iş, ev, araba, güzel bir kariyer. Ama senim yok, eksiğim.
    Öyle özledim ki seni..
    -1 ... gulooo dayan gizimm
  5. 21854.
    gönülden isteyip, emek verdiğiniz her şey gerçek olsun inşallah. hayırlı cumalar.
    ... en asaletli duygularin adami
  6. 21855.
    Hayat bizi bozmadan bizim bozulmamız gerekiyormuş meğer.
    1 ... ayelinickccktn
  7. 21856.
    Çok önemli bir yermiş gibi prof doktorlar tarafından entryler cevaplanıyor. Kardeşlerim insanların mesailerinden sonra dinlenip eğlenceli vakit geçirmek için geldiği yer burası her şey için kendinizi bu kadar kasmayın. Bir insanı yerin dibine sokma çabası içine girerek devlet meselesi çözmüş olmuyorsunuz. salın insanları ne söylemek istiyorlar ise söylesinler. Neyin dalga neyin gerçek olduğunu güzelce anlayamayacağınız bir entry platformundan insanlara. Auuuuuvvvv bah bah ne yazmış hemen mal amk sen bilmin o oyle değil yazam.....
    ... cengizhann
  8. 21857.
    ne güzel bir gün, hava kapalı yağmurlu..
    1 ... siyahkan
  9. 21858.
    bir ocak 2021'e kadar yapacak hiçbir şeyim, planım kalmadı. nasıl bir telaşla hareket ettiysem yapılacaklar listemdeki bütün maddeleri eksiksiz ve aylar öncesinden yaptım bitirdim. tam 44 maddelik bir plandı. 44 maddenin 44'ü de tam olarak istediğim gibi bitti. başlarda spor konusu pandemi nedeniyle sekteye uğrar gibi oldu. onu da çözdüm. pandemi saçma bi şekilde işime yaradı. ya performansım ve hızım arttı ya da yılın başlangıcında kendimden daha az beklenti içinde olduğumdan maddeler konusunda kolaycı davrandım.

genel olarak 2019 yoğunluğunda bir yıl olmasına rağmen 2019'daki aksaklıkların hiçbirini yaşamadım. tatil yapamamak dışında sorunsuz bir yıldı. daha az uyumaya, spor ve beslenme programımdaki radikal maddelere mızmızlanmadan uymaya daha alışıktım.

insanın alışma ve uyum sağlama yeteneği beni büyülüyor. hiçbir şeyin onu durduramayacağının bilgisiyle ölüm dışındaki tüm ihtimaller önemini kaybediyor. ailemle, dostlarımla ve kendimle tekrardan barıştığım bir yıldı. iki ay içinde bir felaket olmazsa 2020'yi tebessümle anacağım. 2021 programı için çalışmaya başlasam da içimde hep biraz daha rahat bırakma isteği var. yeni bir şey yapma değil de yapılanı korumaya odaklı bir yıl olmasını istiyorum. bi de büyüyorum. ruhen yani. bunu hissediyorum ve sandığımdan daha güzelmiş. korktuğum yaşlara yaklaştıkça korkacak bir şey olmadığını belki de kendimi rahatlatmak için anlıyor ya da sanıyorum. yaşlanma korkum neredeyse azaldı. bitti diyemem ama azaldı. daha şefkatli biri oldum. mesela bu yıl içinde programımı esnetip ilk defa hasta ziyaretine gittim. her şeyin bulaşıcı olduğuna inandığımdan hastalardan ve ölülerden uzak dururdum. aştım onu. teselli ettim. moral verdim. paylaşmak konusunda daha cesur oldum. kuş besledim. baya baya onlarca kuşum var. saymadım ama yirmiden fazladır. her sabah teras kenarlarına gelip onlar için oraya koyduğum yemleri yiyorlar. benden korkmuyorlar. çok fevri bir hareket yapmaz kapıyı aniden açmazsam kaçmıyorlar. henüz dokunabilmiş değilim ama muhtemelen bikaç aya kendilerini sevdirirler.

harbiden güzel bir yıldı.
    1 -2 ... the dior