1. 1.
    An itibariyle berbattır. Sevgilimden ayrıldım ayrılacağım ve muhtemelen hepsi benim suçum. Şu karamsarlıktan, şu paranoyadan bir türlü kurtaramadım kendimi.
    2 ... seymour glass ii
  2. 2.
    Ruh halim neşet ertaş. Evet tam olarak bu.
    4 ... maskeli imam
  3. 3.
    sözlük yazarlarının ruh hali
    8 ... jarrus
  4. 4.
    5 ... asosyal sosyolog
  5. 5.

Umarsızca hayatımın aşkını bekliyorum..
    6 -2 ... obsolete tears
  6. 6.
    3 ... arman
  7. 7.
    9Da kalkmam gerekirken 12de uyanmışım gibi.
    2 ... nargile bey
  8. 8.
    Son zamanlarda bipolar olduğumu düşünüyorum.

Gün içinde aşırı bir ruhsal çöküntü, mutsuzluk içerisindeyken sonra musmutlu, neşeli bir insana dönüşebiliyorum sebepsizce.
    1 ... bambucuk
  9. 9.
    Bu ülkenin en temel gerçeklerinden biri de pratik zekaya sahip olmayan, analitik düşünemeyen, yeniliğe kapalı, değişimden ölümüne korkan insanların memur olması.

Bu özelliklerle zaten yeterince gereksiz bir topluluk iken bir de üzerine işgüzarlar.

20 metrekarelik odada hayatları prosedürden ibaret olan bu grup rutinin dışındaki olaylara şaşırmaz, çünkü kabul etmez. Onun için bir işleyiş vardır ve hayat o işleyişten ibarettir.

Hizmetinden memnun kalmadığınız zaman "Bu nasıl hizmet, ben kabul etmiyorum" deme şansınız olmadığını bildiklerinden hemen hemen hepsi ilk memur oldukları günden emekli oldukları güne kadar adım adım aptallaşır. 100 birim üzerinden değerlendirirsek ilk gün 100 olan IQ emekli olduklarında 1-5 arasına inmiştir bile.

Hal böyle olunca, zaten yeteri kadar salakça yönetilen ülkede, oldukça aptalca bir bahaneyle istenen basit bir imza dert olur.

Neyseki sayıları az olsa da akıllı insanlar bazı kritik mevkilere gelebiliyor.

Gelecek kaygısı belki de bosverin.
    8 ... naluu
  10. 10.
    ... creatine