bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    sözlük yazarlarının kendisinin veya dış etkenlerin yaptığı hataları nedeniyle bir ortamda gülünç duruma düşmesi.
    mesela: la cengiz kurtoğlu' nu dinlemem dinlemem, -yani dinlerim de yalnız olduğumda dinlerim, la tamam dinlerim- ama en azından metrobüste dinlemem, yani dinlemezdim, o an dinleyeceğim tuttu. radyoda karşıma çıktı. bütün şarkılarını da bilmem ama gerçekten severim kendisini dinlemeyi. neyse, mevzu bu deil, mevzu ben şarkıyı dinlerken yeni aldığım ve huyunu suyunu tam kavrayamadığım telefonumun radyonun sesini bi anda dışarı vermesi. üzücü oldu. zaten alışamamıştım, iyice soğudum telefondan. sonra ne mi yaptım? telefonu tamamen kapattım, sanki içine cin kaçtı da anca böyle çıkacak, açtım, sonra radyoyu açtım, hafiften tırstım tabi, decavu olacak sandım, sonra ağırlıklı olarak yabancı parçalar çalan bir radyo açtım. kıroluk parayla mı? değil. yine aynı şey oldu. ama bu defa britney' i duydular metrobüstekiler. ha kendimi ve karizmamı kurtardım mı? bir britney bir cengiz kurtoğlu' ndan daha iyimidir bilmem ama, başımdan geçen olay bu. aynı metrobüste olan yazar arkadaşım varsa, beni görmedin, bilmiyorsun. cengiz kurtoğlu' ndan utandığıma mı utanayım, -kendisi accık hemşerim olur- yoksa teknoloji manyaklığımla bilindiğim halde o telefonun huyunu kavrayamamamdan mı? neyse, e gideyim artık. *
    9 -2 ... blackberry
  2. 2.
    (bkz: sözlük yazarlarının anketçi olduğu anlar)
    3 -2 ... morientes
  3. 3.
    (bkz: sözlük insanı rezil de eder vezir de)
    3 ... zampara kurbaga
  4. 4.
    lise 3 e gidiyorum, okul futbol takımı maçı penaltılara kaldı ve son penaltı da bana düştü, atarsam bitecek finale çıkıyoruz. stad okula yakın olduğu için bizim okul taraftarlarıyla dolu. her neyse ben golü attım, kendimi gerard gibi hissedip taraftarların o tarafa koştum. durdum, arkamı dönüp kolumu açacağım ve takım arkadaşlarımla sevineceğim. döndüm arkamı kimse yok, aq'mun adamları gidip yedek klübesinde seviniyorlarmış. taraftarlar çakmadı sandım, hiç çaktırmadan bu defa da yedek klübesine tam koşmaya başladığım esnada yüzlerce kişi birden götüyle kahkaha attı. ve onlardan biri de lisede birlikte olduğum kızdı. surat kıpkırmızı, koşmayı bıraktım, yürüyerek sahadan çıktım.
    29 ... b a k u n
  5. 5.
    kabinde* iki seksen yere uzadığım an.
    7 -3 ... ceylina
  6. 6.
    sağır olduğunu anlayamadığım oto yıkamacısı abiye arkasından anahtaaaaar diye böğürürken çalışanların uyarması sonucu düştüğüm durumdur.

hayvanlığımdan bile utandım o derece.
    9 ... emsalsiz 1
  7. 7.
    bir gün* deniz kenarı bir yer akşam 8 suları. üç arkadaş yolda yürüyoruz, tahmini 50 metre ilerden 2 adet hatun geliyor ama gelmeden rüzgarları geliyor yok böyle bişey, hemen sol yanımda markasını dahi bilmediğim muhteşem bir otomobil görüyorum, hemen kapısına yaslanıp kollarımı birleştirip benimmiş edasıyla hatunlardan birini kesmeye başlıyorum ki o da ne hatun yanıma geliyor ağzım kulaklarıma varırken kız bana gülümseyip müsade eder misiniz deyip yaslandığım arabanın kapısını açıp basıp gidiyor.tamam zaten acayip rezil olmuşum e yanımdaki iki sevgili arkadaşım lan niye yerlere yatıyonuz gülmekten a ibneler...
    28 -3 ... manyakkedi
  8. 8.
    BJK stadında maça dalmışım. bir tezahürat bir milleti çoşturma çabaları formamı giymişim atkı şovumu yapmışım... tam sigaramıda yakmışım.. stadlarda bilirsiniz işte..tabiri caiz ise çakmak kardeşliği vardır. heyecanlı bir şekilde son derece çoşmuşken biri aradan seslenip çakmağı alabiirmiyim gibi bi işaret yaptı.. hemen uzattım adam bir çakmağa bir de bana baktı ... çakmak sarı kırmızı.. böyle bi taraftarın da sarı kırmızı çakmağı olsun. bi süre bakıştık öyle.. sonra durumu açıklamak için ettiğim iki kelime;shell vermişti. aldığım cevap; haha tamam shell verdi. ulan shell benzin şirketi başka renk bulamadın mı.

arabadan yanıma aldığım yedek çakmak idi. malum çantamdaki alınırsa ayakkabımın içindeki kalsın düşüncesi..
    9 ... nell
  9. 9.
    asistanı öğrenci sanıp da yine mi sen arkadaşım yeter ya diye serzenişte bulunduğun andır.
    3 ... trafosfer
  10. 10.
    izmirde aquaparkta idim. Kardeşimle birlikte büyük kaydıraktan kaymak üzere sıraya girmiştik. Uzun bir bekleyişten sonra, sıra bize geldiğinde bota oturmak icin adım attığım an milletin gözü önünde ayağım kaydı ve düştüm. Görevli adam da benimle dalga gecmek icin "kaydıraktan botsuz kaymak yasaktır" dedi ve güldü. Cok utanmıştım. Bu da böyle bir anımdır işte.
    4 ... avukatcikacakkiz