bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    mosquito...ingilizce ( sivri sinek )demek olup..benim çok hızlı ve fazla konuşan (vızzzlayan),bazen çok '' uyuz ''..rahatsız edici olabilen ayrıca çevik ve hızlı hareket edebilen bir insan olduğumu gösterir.

sivrisinekler gibi geceleri uyumam ve karanlıkta faaliyetteyimdir.

okunuşu(moskito) değil (maskito) dur !!!

söylenişi çok hoşuma gider güzel bir kelimdedir hem kısadır,
    benim için anlamlıdır da

ayrıca ingilizce cami demek olan ''mosque'' ile yakın bir sese sahip olması beni mutlu eder.

ekşi sözlüğü hiç okumayan bir insan olarak bana ekşideki mosquito'nun nickini kopya etmiş denmesin ekşide böle biri olduğunu yeni öğrendim !
    tamamen bana aittir orijinal benimdir.....ordaki hıyar beni taklit etmektedir.
    92 -30 ... mosquito
  2. 2.
    ogasi... hayatta en çok değer verdiğim beş kişinin isimlerinin baş harflerinin rastgele bir kombinasyonu. biri de ben tabii ki...
    26 -4 ... indoor rain
  3. 3.
    gayet rahat anlasılabileegi gibi, karakter yapım*. ortaokul yıllarından beri uzerime yapısan lakabım ne insanlarla kavga etmemi, ne hocalarla papaz olmamı, ne kızlara yazılmamı saglamıstır, an itibarı ile pek de bi degisiklik yoktur, yazar lakabıyla uyum icinde mutlu bi sekilde hayatına dewam etmektedir.

(bkz: sazan mode is on)
    26 -4 ... sazan
  4. 4.
    internette bir siteye üye olmak için orjinal bir isim arayan yazar, yanıbaşında duran ayakkabı kutusu üzerindeki yazıyı farkeder ve hayatı değişir...
    o artık ferrole'dir...
    103 -8 ... ferrole
  5. 5.
    junkie. keş işte.
    23 -9 ... junkie
  6. 6.
    platonik bir aşk sebebiyle üç yıl ruh gibi yaşadıktan sonra, bir arkadaşın tavsiyesiyle izlediğim, biter bitmez bir daha izlediğim filmin baş karakteri. o sıralar kişiliği koyacak, kendime örnek alacak birini arıyormuşum herhalde, tyler durden ile aramızda o kadar çok özellik buldum ki kendimi de şizofren birinin alter egosu sanmaya başladım.
    filmin felsefesi beni derinden etkiledi, sadece kavga dövüş olarak değil, dibe vurmakla ilgili olan kısım özellikle. ardından internette hep bu nicki kullanmaya başladım.
    ekşi sözlüğe girerken de hevesle almayı düşünüyordum, fakat daha önceden kapılmış. o nedenle oradaki tyler durden veya tyler ben değilim.
    13 -3 ... tyler
  7. 7.
    (bkz: sozluk yazari sensin hikayesi de sana girsin)
    stranger.. i'm a stranger in this town dan gelmesi pek muhtemel..
    23 -9 ... stranger
  8. 8.
    ismimin ingilice karşılığı* ve mesleğimden dolayı seçmişimdir.
    13 -3 ... combatant
  9. 9.
    cadıları sevdiğimden ve kendimi bildim bileli insanların bana cadı demesinden dolayı seçtim bunu. ingilizcesini tercih etmemin sebebi ise türkçe karakter sorunuyla alakalı. cadi yerine witch daha hoş gözüktü gözüme.
    13 -7 ... witch
  10. 10.
    (bkz: this boy)
    9 -3 ... spectacular