1. 172660.
    lezbiyen olmayı çok isterdim.
    -1 ... gladiolus
  2. 172661.
    yaklaşık 3 yıllık kendini insani olarak geliştirme ve bulunduğum topluluğun hayat tarzına ayak uydurma çabam sonucunda ilerlediğim birbirinden sancılı onca süreçten sonra dinlediğim şarkılar, arkadaşlarım onlarla geçen diyaloglar, hayallerim ve onları gerçekleştirmek için attığım onlarca adım ve uğraştığım onlarca saat neredeyse her gün dışarıda olmam yağmurlu ve kapalı havalarda yaptığım yürüyüşler, gelecek için kurduğum onlarca birbiriyle ilişkili kuramlar. vücudumun o iğrenç halinden kurtulmak için uğraştığım onca zaman ama kilo almaya müsait bir vücuttan dolayı ilk önce bir form yakalayıp bunu devam ettirmek için uğraştığım süreç ve bunun sonucunda yağ oranının az kaslı bir insan vücudu ( bunu ben değil bir makine söylüyordu hastanelerde var) sonunda yakalamam, lisedeki bazı hocalarım gibi gayet hümanist bir bakış açısını yakalamış bir insan olup yaşama sevinci ile dolu bir insan. bu süreçten önceki zamanda yaşadığım süreçten kaynaklı olarak iyi 1 şeye karşılık zihnimde dönen 3 yalnış ve zararlı fikirlerden artık uzaklaşmam ( kısaca buna aha çok güldüm kesin kötü bir şey olacak olarak da adlandırabiliriz.) gayet insan psikolojisini bozacak hastalıklı fikir ve düşüncelerden olabildiğince uzaklaşmış bir zihin dışarıda tek başıma yürüdüğüm onlarca vakit ve geçirdiğim onlarca zaman ve artık bunları bırakıp yeni bir başlangıç yaptığım zaman diliminde bu deneyim ve birikimleri kullanarak gelecek hayatımı bunlarla şekilledirecektim evet bunu yapıcaktım. bu yazdıklarımı aslından her insan yaşar buna da ilk önce çocukluktan ergenliğe geçiş ve artık son aşama olan ergenlikten yetişkinliğe geçiş aşamasıdır. artık yetişkinliğe tam anlamda geçtikten sonra artık sadece fikirler ya da düşünceler değişecektir. ama her insanın aynı olmayacağı için istisnalar vardır. belki de sadece bende bu böyledir. şarkı dinlemek ve bunu yapmaya çalışmak. bunu yapan dünyada ya da türkiye de sayısız insan var. ama bu bende de böyle. hayatımın son 5 yılını dilimlerinin yüzde 60 ını anılarla hatırlıyorsa yüzde 40 ı şarkılar. ve artık bitmişti bu süreç sancılı bir süreç ama her insanın yaşadığı bir süreç. vücut büyük uğraşlar sonucu oturtulmuş insan ilişkileri ve üstünlük çabası hat safhada. önünde büyük bir 5 sene önce sana hayal gelen gelmesini istediğin şey gelmiş. ve burda o hayallerini kurduğun şeyleri yapabilirsin artık. 5 sene önce tam orda oturup bunu dilediğin şey artık olmuştu. normalde o sürece kadar oturması gereken ne varsa oturtmayı başardın artık. ve geçmişi bir kenara bırakabilirdin artık. peki ne olucaktı? ne yaşayacaktın o senin 5 sene önce istediğin bir an önce gelmesini istediğin şeyde? bunu hiç düşündün mü? sen o bankta otururken geçmişine geleceği gösterseler 5 sene önce sana o zaman yaşayacağın şeyleri ve hissedeceğin duyguları gösterseler yine o an ki heyecanla onları ister miydin? yoksa haline şükreder miydin? o yaz böyle şeyleri araştırmasaydım bunlar yine benim başıma gelir miydi? gelirdi diyelim. evet bunlar yine benim başıma gelirdi peki ben ne yapardım o zaman yine aynısını mı? gerçi ben ne yaptım ki ? ben hiç bir şey yapmadım. ama aklımdan neler neler geçti. ne diye geçti bu kadar fikir de kendi ömrümden yıllar çaldım durdum. kendi vücudumu oluşturmak için uğraştığım onca zamana ne oldu? peki zaten bozuk olan psikolojimi düzeltmek için uğraştığım onca zaman yürüyüş o psikolojiyi unutmak için uğraştığım onca çaba ne oldu bunlar bir hiç kocaman bir sıfır. neden annen babana güvendiğin kadar güvendiğin kişiler seni birer birer uzaklaştı? sanırım bunu cevaplıyabilirim. bunu ya birisi istedi ya da zaten sende aynısını yapardın. o senin arkadaşınsa seni yansıtır. ve sende aynısını yapardın. ve onlarda bunu yaptı. teker teker kaçtı bu onları suçu mu? niye öyle olsun ki? onlar senin onlara yapacağın şeyin birebir aynısını sana yaptı. ve senin buna kızma gibi bir ihtimalin var mı? sen bunu isteyebilir miydin? ve bunlar başına geldi senin. peki sevgisizlikten mi oldu bunlar? yani bir insan herkesi sevemez. her insanin egosu vardır. bu egoyu engelleyemezsin. zordur. (mehmet ismi bütün sınıfımı temsil ediyor) ben mehmeti sevmem aliyi severim. bu her insan için aynı değil midir? normal şartlarda ben mehmeti sevmicem. neden onunla fikirlerim uyuşmuyor. bana karşı iyi değil. bende ona karşı. mehmetin de beni sevdiği pek söylenemez. bir daha da seveceğimi düşünmüyorum. sadece selam veririm. mehmet benim için bir tanıdık olur. ve mehmetle çıkar ilişkisine girerim. başka türlü alakam olmaz. peki ne oldu bu sene? hani benim sevmediğim mehmetin sevgisine muhtaç kaldım ben. çünkü beni herkes yalnız bıraktı. ellerinde olan nedenlerle ve olmayan nedenlerle. şu an aram iyi gibi onlarla. bu seneye geri dönersek ne oldu. benim sevmediğim belki de nefret ettiğim o mehmetin vereceği bir selama muhtaç kaldım. bir hal hatır sormasına muhtaç kaldım ben. o benim en güvendiğim insanların sevgisini alamadım ben. ya da başka birisinin. o sevmediğim mehmetin dalga geçmesine muhtaç kaldım ben. normalde hayatta yüz vermeyeceğim o mehmetin egosuna katlandım. hocalarımın bana özel olan egolarına katlandım. o mehmet benle konuşsun diye onun egosuna katlandım. çünkü korkuyordum. ve yanımda mehmet vardı. en azından benle uğraşıyor diye. o mehmetin beni normalde olmadığım ama birilerinin çabaları sonucu girdiğim o ezikleme hallerine muhtaç kaldım. peki normalde ne olurdu? ben o mehmetle çıkar ilişkisi kurduğum da mehmet beni değil ben mehmeti eziklerdim belki de ya da hiç böyle olmaz. mehmetle sadece çıkar ilişkili ilişkimizi sürdürürdük. ama ne olursa olsun kendimi ezdirmezdim bu sene ezildiğim kadar. bunu lisede öğrenmiştim. bu en önemli hayat derslerinden biriydi. en kötü ilişkimi keserdim mehmetle. bir daha konuşmazdım. devamını yazıcam.
    2 -6 ... perrypotter
  3. 172662.
    Bir şey diycem ya;
    Üşenmedin mi hiç amk.
    8 -1 ... haklisindenizz
  4. 172663.
    Yarın dersler başlıyor ve bu beni aşırı üzüyor...
    Artık okulum bitmeli bu 6. Yıl.....
    son bir yıl kaldı ama direnemiyorum.....
    3 ... haramsavar kadin
  5. 172664.
    Gideli çok olmadı ve geri dönecek ama onu çok özledim be sözlük. Hayatimin en boka sardığı dönemlerinde girdi ki kalbime o bokları begonvil yaptı. Oyle bir kadın ki bir ben görüyorum içinde ki güzelliği. Aşk güzel bir şey yahu 3 yılı 5 ayı yok 9 sene oldu hala dolu dizgin..
    2 -1 ... pomegranate1
  6. 172665.
    Uzun zamandır buraya yazı yazmadım. Hayatımda çok şey değişti mesela seninle aynı gün istifa ettik ve ben onca nöbetlerde sarılmak için can çekişirken ikimizinde son gününde sarıldım. Şuan başka şehirlerde başka hayatlar yaşıyoruz, itirafım ise özledim seni belki hala nöbetler de buralara gelip ara da bakıyorsundur kimbilir.. velhasıl kelam sana dokunamamayı özledim.
    2 ... zindanmasallari