1. 173594.
    insan neden yaşama hevesini kaybeder ki derdim kendi kendime, yaşayınca öğreniliyormuş.
    1 ... zenn lavian
  2. 173722.
    Anne oldum sözlük!

sözlük yazarlarının itirafları
    3 -2 ... stargaze
  3. 173723.
    Ona Aşık olacak zamanım olmadı henüz. Ben de onu arzulamakla yetiniyorum. Umarım sevişiriz. Byee.
    -1 ... lavman
  4. 173724.
    sevgili günlük.

bugün çok karmaşık duygular yaşadım. sabah okula gittim, enstitü'de hocamı, sekreteri ve bir asistanı gördüm. biraz hasbihal ettik her biri ile. enstitü ile olan bağlarım çok sıkı gerçekten. tez hocamla konuştuk biraz. "hocam mezun oluyorum galiba" dedim. demez olaydım, bu tezi bir paper yapıp yayınlayalım, dedi. süper olur, dedim. uluslararası yayın şansı sonuçta. bana şimdi şöyle şöyle şöyle bir yazı hazırla, türkçe olabilir. şu kitapları oku. o dönemin zafer gazetesini bir scan et. temmuz başında gel, olgunlaştıralım." tabii olur, dedim ama içimden düşünüyorum. bugün ayın kaçıydı, temmuz ne zaman? falan diye. oğlum iki hafta varmış lan. içimden biraz dinleneydim, diye geçirirken "biliyorsun bu iş bisiklet sürmek gibidir, durursan düşersin" dedi. abi çok güzel de ben ne zaman tatil yapacağım mk? 2014'ten beri her yaz bir şeylerle uğraşıyorum. daha osmanlıca bir çalışma programım var, ekim ayındaki yeni bir projeye hazırlanmam lazım. çok önemli bir proje. alnımın akıyla çıkarsam dünyalar benim olur. zira bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış bir çanta osmanlıca belge inceleme şansım var. ilk yayınlayan ben olacağım. ama çok iyi hazırlanmam lazım. nasıl olacak bilmiyorum. yani bir senedir gece uykusu uyumamış biriyim. halimiz hayırlısı. neyse. bu yine de tatlı bir mesele.

ama asıl önemli olan ve bugün ölüp ölüp dirilmeme sebep olan bir olay vardı. o da şu. dün yazmıştım. tezim editörden geçti, diye. ve demiştim ki her aşamasında bir aksilikle karşılaştığım tezimde inşallah bu son aşamada bir sorun olmaz lütfen olmasın diye. korktuğum başıma geldi. bugün tezin yayınlanacak metnine bakıyordum büyük bir huşu içinde. sonra ne gördüm? allah'ım dünyam yıkıldı. tezin conclusion bölümünde bir yerde "it" koyulmamış. çok kötü bir typo hatası var. ayrıca tezin özeti ingilizcesi güzel yazılmış ama türkçe çevirisi berbat ve hatalı. dünyam karardı. yani basılacak bir metin bu, ve insanın gerçekten canını sıkan hatalar. o sinirden elimdeki tezi fırlattım. "ne yapıyor bu adam ya?" bir söylendim. sonra ne yalan söyleyeyim gittim tez hocama editörü şikayet ettim. o kadar can sıkıcı bir şey ki anlatamam arkadaşlar. sakinleşmek için bir saat aşağıdan yukarıya yukarıdan aşağı yürüdüm. tez hocam, editöre hak verir gibi konuştu. sonuçta uzun tezin, üç gün ayırması gerekirdi düzeltme için, dedi. "o sadece formata, referans sistemine bakmıştır." sonra koştura koştura gittim editörün odasına. odasında yoktu. hemen bir mail attım, bunların düzelttim, bana tekrar binding copy yapabilir misin? diye. saat 16 gibiydi. 19.15'e kadar sürekli mailimi kontrol ettim. dönüş olmadı. velhasılkelam tez hatalı bir şekilde baskıya gitmiş oldu. nasıl koydu bana anlatamam. hayatım boyunca taşıyacağım bir lekeymiş gibi hissettim hep. tezimi internet ortamında erişime açacaktım ama sırf bu yüzden izinleri yasaklamaya karar verdim. ne yapacağımı bilemiyorum. şu hazırlayacağımız paper işi olursa teze bir daha kimse bakmaz galiba. makaleyi kullanırlar. neyse, bir ihtimal daha var, yarın erken bir saatte editör dosyayı gönderirse, ve tezim hala ciltlenmemişse, sabah erkenden gidip üç sayfayı eskileriyle değiştirebilirim sanırım. çok düşük bir ihtimal ama bakalım. çıkarılacak sonuç ne? tezin draftından, editöre teslimine, oradan savunmaya, oradan düzeltmelere ve nihai kontrole ve baskıya kadar her aşamayı son güne bırakırsan bir yerde sıçarsın. bundan sonraki hayatımda daha derli toplu olacağım. bu tez sürecinde gerçekten stresten ruhsal dengem tam anlamıyla bozuldu.

yarın mezuniyet kararı için görüşmeler yapılacak. mezuniyet kararı çıkmasını umuyorum. bugün okulda biraz kulis yaptım, büyük ihtimalle mezunmuşum. itiraz etme ihtimali olan bir hoca var. bugün tezimi ona da yolladım. yarına kadar kararını verecek. hayırlısı.
    2 ... o gun artik buyudunuz dediler
  5. 173725.
    Geçmişte yaşanan olaylar sebebiyle Rumlara güvenmiyorum; Ama tek bir istisna var: O da Lakkotrypis. Çünkü Yunan milliyetçisi olduğu halde, faşistlik yapmıyor ve "Adadaki gaz rezervleri, Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların ortak zenginliğidir. Doğal gaz, savaş için değil; barış için bir sebep olsun." Diyor. içinde hiçbir faşistlik yok. Çok arkadaş canlısı. Bu yüzden o, bir istisna. Benim düşüncelerimi değiştirdi. Bugün Facebook'tan arkadaş olmamızın 3. Yılıymış.
    O, benim ilk Kıbrıslı Rum arkadaş. Ve Örnek aldığım bir kişi.
    -4 ... hexa gram
  6. 173726.
    Yapamadığın şeyi en yakın zamanda yapmalısın farkında mısın ? Biliyorum,iyi günler geçirdiğinde bu düşüncenden çok uzaklaşacaksın.iyi şeyleri görünce geçmişteki yapılan kötü şeyleri unutacak kadar safsın sen.sen ne olursa olsun,zamanı geldiğinde yapılması gerekeni yap.
    O değil de çoklu kişilik bozulması geçirmişim gibi;o an ki halim,diğer zaman ki halime nasihat veriyor.pek de kötü bir şey değil gibi lan (?)
    -1 ... varolus sancisi
  7. 173727.
    Bir gün babam akşam işten gelmişti. Yorgundu muhtemelen yine.
    Birden gelip ben otururken dizlerime kafasını koyup uzandı.
    Bir yandan da haber izlemeye devam ediyordu.
    ilk kez babamdan böyle bir şey görmüştüm.
    ona çaktırmadan fotoğrafını çektim. Hala saklarım.
    4 ... muphem hatun
  8. 173728.
    Bana yamuk yaptı.
    ... lavman