1. 281.
    sözlük yazarlarının ilk aşkları
    7 ... satoshi nakamoto
  2. 282.
    ne yazık ki ismini bile bilmiyorum.
    ... perilerolurkenozurdiler
  3. 283.
    ilkokulda dilara diye bir kız vardı. sarışındı, düz saçlıydı, uzun boyluydu, sınıftaki her erkek ona şeydi.

aşk değildi ama şeydi işte.
    ... birazdangelirim
  4. 284.
    ismi lazim degil, beni o zalim yikti.
    ismi lazım değil, o bir vefasiz çıktı.
    ismi lazım değil, döküldü göz yaşımdan.
    Yerden yere vurduğu bu yüreği...
    Hesabını soraaaacağım.
    -2 ... biriberrinmidedi
  5. 285.
    iLK VE TEK AŞKIM, SON DÜŞMANIM VE SONUM.
    ... dasderas55
  6. 286.
    ilkokuldaydık, ismi nazife'ydi. çok çalışkandı, pek ortak noktamız yoktu.
    mecburen beş yıl sürdü.
    3 ... bay sakal
  7. 287.
    hala arar beni terk ettikten sonra defalarca aradı oysa ona ilk terk ettiği zaman çok sağlam konuşup hep yanında olduğumu söylemiştim. o vakit dinlemedi bunalmışlık bir his vardı ayaklarını götüne vura vura kaçmaya çabaladı. ben gerekeni söylemiştim. sorunları çözmeye hazır olduğumu onu sevdiğimi hepsini söylemiştim. sonuçta eğer gönlü olsaydı o andabenimle durup sorunları çözmeyi tercih ederdi. altı ay kadar sonra aradı. beni çok üzdüğünü tüm bunları hak etmediğimi aslında beni kaybetmenin hayatının en büyük hatası olduğunu söyledi durdu. tabii o iş benim için her türlü mücadeleyi bir kadın olarak vermeye hazır olan bana karşı tek hamlede arkasını dönüp giden korkak bir adam olmasıyla sona ermişti. sonra çok kereler ondan aynı lafları duydum. arkadaş kaldık ama hala daha arada seni kaybetmeyecektim der. sonraki ilişkilerimde iki tanesi hariç hep bu şekilde gitti. demek ki nasıl başlıyorsa öyle gidiyormuş.
    5 ... valentinesday in sarajevo
  8. 288.
    kenan doğuluydu. evet şaka değil gerçek. 2-3 yaşındayken oyuncak telefonumdan arar yemeğe çağırırdım. kenan doğulu gelecek diye masaya 4. tabağı koydururdum.
    2 ... tanri bizimle sims oynuyor
  9. 289.
    1992 yazı esra idi. Icim yaniyordu asktan.
    ... alexdeberk
  10. 290.
    12 yıl sonra sahilde karşılaştık. Bir yerde oturabilir miyiz diye sordu ve sonrasında beni hala düşündüğünü, tekrar birlikte olmak istediğini, birbirimizin kaderi olduğumuzu söyledi..

ah be dedim bu 12 yılda,

babam öldü, annem kanser oldu, yeğenlerim oldu, üniversiteyi bitirdim, yeğenimin otizm bozukluğu çıktı, ciddi manada savunmasız bir aşk yaşadım, yüksek lisansı bitirdim, atanamadım, fikirlerim değişti, konuşmalarım değişti..

Bana şimdi hala kaderden mi bahsediyorsun?
    Kalktık ayrı istikametlerden yollara düştük.

ilk aşk diye abarttığımız şeyin aslında pek bir numarası da yok. Evet ismini, soyismini, doğum gününü biliyorum. Ama o köprünün altından çok sular aktı.

Gerisi yalan.
    4 ... 52 hertz