1. 1.
  yazarların, yaşadıkları ilk aşklarını ele alan konudur.sanıyorum ortaikinci sınıftaydım,yan komşumuzun oğlu gökalp ile tanıştığımda 14 yaşlarındaydım.aşk derken,14 yaşındaki bir ergen kızın aşkı ne kadar olursa işte..hergün birbirimize ödev sorma bahaneleriyle gelir,az bir süreliğinede olsa birbirimizi görmüş olurduk.haftasonlarıysa birbirimize ateri kim daha iyi oynuyor ispatlamaya çalışırdık.akşamın nasıl geldiğini anlamazdık bile..çok ama çok aşıktım o çocuğa,o benim ilk aşkımdır.aradan 10 sene geçti,ama yinede görmeyi çok isterdim.
  -2 ... feros86
 2. 2.
  yaşlara göre yıllar yıllar önce kalmış aşklardır. ilk aşkı , ilk sevgiyi , ilk vazgeçişi , ilk ayrılık acısını ve ilk nefreti barındırır bünyesinde.
  1 ... kucukkurbagaminikkurbaga
 3. 3.
  sözlük yazarlarının ilk yürek burkulmalarıdır. genelde paltonik ve kısa sürer, çünkü cisme aşık olunmuştur, ruha değil.

  tabi ben farklıyım. bir su kaplumbağasına aşık olmuştum. o zamandan beri hep imkansız aşkların peşinde koşmaktayım. demekki insan hiç değişmiyormuş.

  ilk aşk güzeldir, bambaşkadır ama insan tekrar ve tekrar aşık olabilir. oscar da öyle diyor *: bir insan ömründe bir kez aşık olacağını zannediyosa ya tembeldir ya da hayalgücü yoksunu.
  ... lukslerimi verin bana
 4. 4.
  anne / babalarıdır.
  1 ... sosyete
 5. 5.
  her aşk ilktir aslında. . *
  her ilişki başlangıcında çoğu insan ilk aşk yalanını söylemez mi? *
  -1 ... sodomlu
 6. 6.
  benim 4 yıl gerimde kalan vahim vaka....
  ... senarist16
 7. 7.
  (bkz: bursaspor)
  ... forevergreencrocodiles
 8. 8.
  bandı başa sarma imkanım olsa asla bitirmeyeceğim bir ilişkinin kahramanıdır.8 yaşımdayken mahallemize taşınan, ortaokuldayken sırdaşı olduğum, lisede çıkmaya başladığım ve 8 yıl çıktığım kişidir.
  2 ... helikopter
 9. 9.
  komşumuzun oğluydu sözlük.hiç anlaşamazdık sürekli kavga ederdik.birbirimizi gıcık edicek ne varsa yapardık.o futbol oynarken ben oyuna girer topunu alır milletin balkonına atar kaçardım.oda benim saçımı çekerdi sürekli çocukluk işte.sonra bigün geldi ve beni öptü o an kalbimin çarpma hızını ölçmek mümkün değildi sözlük.sonra aradan 3 yıl geçti bu askere gitti ve beni terketti sözlük.şimdi gün aşırı küfür ettiğim şahsiyet olur kendileri.
  1 ... srhnkolik
 10. 10.
  hep mütebessim bir yüz ve utangaç bir edayla hatırlanan ama hala taze ve tanıdık bir hatıra olarak bellekte yer alan hayat sayfası.
  1 -1 ... reymen