1. 1.
  öncelikle sadece uludağ sözlük üzerinden bir tespit yaptiğimi söyleyemem. ancak sözlükler artik kişilerin kişisel ego tatmini yaptiği yerlere dönüşmüştür, bundan eminim. teee fi tarihinde ekşi sözlükte bu gibi şeyler vardi. emme sadece siyasi konularda belli ediyordu kendini.

  gel gör ki zaman geçti baboş, bir sürü ekşi sözlük klonu peydah oldu. sözlüklerdeki yazar sayisi artti vesair. ama kafama takilan şey şudur ; 17 yasındaki ergen nasil olur da, ''türk erkeğinin iyi sevişmesi için partnerinin türk olmamasi gerekir'' diyebilir ? kaç ispanyolla sikiştin lan dürzü ? manyak la bunlar. tamam, tespit yap buna diyeceğimiz yok ama sen nasil böyle iddiali bir cümle kurabilirsin ? adama sorarlar ''tecrüben nedir ?'' diye. siyasi konularda da aynisi var. sanki yillardir mecliste oturuyorsunuz abraham, ülkenin sorunlarini tak diye çözüyorsunuz iki cümleyle. fikrini söyle, ama iddia ediyorsan ortaya mantıklı bir iki tez koy.

  cinsel başliklarda gözlediğim bir iki şey var. hepiniz seks tanrisi/tanriçasi olarak yaşaminiza devam ediyorsunuz. lan bi soluklanin lan. daha öpüşmeyi bilmiyorsun ama ''oral seks çok kötü bir şey, nimet giren yere yarak girmez'' diyorsun. haklısın nimet giren yere yarak girmez, eyvallah. ama kötü olduğunu nereden biliyorsun ay balam ? kaç kez yaptin bu işi, nedir tecrüben ? porno filmleri izliyorsun, gelip burada haydar dümen'lik yapiyorsun tıfıl. sonra kompleksli hatunlar var. adriana lima başliğina yazmiş ''hiç güzel bir hatun değil'' diye. güzellik görecelidir, nesneldir elbette fakat senin güzellik kriterin ne tavşan çükü ? sen çirkinsin, elin kadınına bok atiyorsun. özgüvenin yok, peştemali püsküllü karı. - adriana lima da güzel kadin vallaha. dünya ahiret bacim olsun -

  elbette tecrübesi olan, işin ehli olan arkadaşlarimiz vardir bu gibi konularda. muhakkak bildikleri bir bok vardir seks, siyaset, spor hakkinda. ama seni napacaz junior abazan ? lan allah bilir daha liselisin, tek cinsel aktiviten masturbasyon yapmak ama sözlükçülere seks taktikleri veriyorsun. yapma canim benim, bak sen masturbasyon olayinda profesyonelsindir. bu konuda yaz, masturbasyon yapacak kişileri bilgilendir. ben de bundan faydalanmak istiyorum, son zamanlarda cinsel hayatimin çok hareketli oldugunu soyleyemem. değişik masturbasyon taktikleri verin olm. sağlam turkish amateur sex tape linkleri verin. bi faydaniz olsun ibneler.

  sonra spor yorumcularimiz var. sanirsin anasindan futbol duayeni doğmuş, gelmiş dünyanin en iyi futbolcularina giydiriyor. fikrini söyle tamam, sana göre iyi olmayabilir. ama neden iyi değil ? bunu da söyle. misal ; ''ronaldo çingen bebesine benziyor, ondan güzel klarnetci olur'' de, canimi ye. ama elle tutulur bir sebep koy, neden böyle oldugunu söyle.

  gelelim siyasete. bu noktada herkes kendine yontuyor zaten. chp'lisi akp'liye giydiriyor, akp'lisi chp'liye. durun lan, bu iki partide yarali parmağa işemez. niye birbirinizi yiyorsunuz, mazoşist misiniz siz ? nasil olmali diye düşünmüyorsunuz da, hala birilerinin kiçini yaliyorsunuz. o kicini yaladiğiniz adamlar, size selam bile vermez. kendinize gelin. kaçiniz siyaset bilimi okudunuz da, sözlükte iyi siyasetçi seçiyorsunuz aminakoyim ? bu birazda her kahvede bir teknik direktör, bir başbakan, bir cumhurbaşkani olmasi olayina benziyor. internet aleminin kahvehanesi de interaktif sözlüklerdir. ( çok taşakli tespit oldu la, kendimi tebrik ederim. )

  kimisi de ekonomist, borsaci, holding patronu, tusiad üyesi, merkez bankasi başkani. ekonomiyi düzeltiyorlar sözlükte.

  içimizden biri çikip ronaldo'nun yerine top oynayamaz, bu bir gerçek. keza seksle ilgili mevzular içinde bu geçerlidir. çok bildiğini iddia eden kizlari ve erkekleri bir odaya dolduracaksin dayi, ''hadi sikin birbirinizi'' diyeceksin, eline de birani alip izleyeceksin. allah belami versin heyecandan çükleri bile kalkmaz. geçtim çük kalmasini, bayilanlar olur. bir şey biliyoruz da söylüyoruz tavuz kuşu, bizde haybeye sallamak yok. uzmaniyiz bu işin. ilk seferde benim de çüküm kalkmamişti oradan şeyttim. *

  velhasili kelam, bol keseden sallamayi seviyoruz bizler. her konuda fikrimiz var, ama adam gibi hiç bir konuda nitelikli bilgimiz yok. bir şey bilip öyle konuşun olm. bir japon atasözü der ki, ; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. - bu noktada soylemek istediğim bir şey daha var ; sözlük anketörleri biktim sizden, yaşama sevincimi tükettiniz monaco. sol frame'de okuyacak şey bulamiyorum bazen. ki bu olay, bu yazarlarin sözlüğe ne kadar katkisi olduğunu göstermektedir. insanlari sözlükten sogutuyorlar. -

  mesela ben bu yaziyi yazarken sol frame'de chp genclik kollari diye bir başlik var. yaklaşik bir saattir, chp'li ve akp'li yazarlar orada bir meydan muharebesi içindeler. lan olm birak sana ne ? görende göbeğini chp ilçe teşkilatina attiklarini sanacak, nereden biliyorsun içeride olan biteni ? kahin misin minakoyim ? paso polemik peşindesiniz valla, işiniz gücünüz polemik çikarmak, karsilikli ayar vermek. zall gelip sözlüğü kapatsa yaraa yedik, nerede birbirimizi yiyecez ?

  tanim yapmak gerekirse (- ki gerekir. bu kadar yazdik, silerlerse evladim ölmüş gibi üzülürüm -) sözlük yazarlarinin her konuda uzman olmasi özellikle memleket için gereklidir. her sözlük yazari bir yurdum insanidir. ben isterim ki, bilgili insanlar olalim, muasir medeniyet seviyesine yükselelim. bir konuda uzman olmadan, çeşitli iddialarda bulunmak abesle iştigaldir. fikrin vardir saygi duyarim, ama iddian varsa ispatla derim. ayrica okuduğunuz yazininin başliği ; sözlük yazarlarinin her konuda uzman olmasi'dir. bu da bir tanimdir. *

  o değil de tekrar başa döndük lan, ben başta da böyle bir cümle kurmuştum sanki. bazen kayış kopuyor.
  15 ... nitratex
 2. 2.
  herşeyi anlamak hastalıktır der dosto.bizim milletimizin herşeyi anlaması bir yana,anlamadan yorumlaması ağır travmada olduğunu gösteriyor.bir de yazarlık verip özgürce yazması için beyaz bir entry sayfası verirsen vay o sözlük gibi portalların haline.yazıktır günahtır yapmayın.
  2 ... nessaj
 3. 3.
  Adamlar işin ehli çünkü. Sevgili konusunda bilhassa. Çorap değiştirir gibi sevgili değiştiriyor sıpalar.
  1 ... nick nick nick
 4. 4.
  ukalalıkdan başka bir iş yapmayanların laf olsun torba dolsun anlayışlarının dışarıya çıkması hali.
  2 ... efe misin
 5. 5.
  (bkz: nitelikli yazar)
  ... erdinaryus professor
 6. 6.
  eee her şeyi bilmeseydik yazar olmazdık...
  bilgilerimizi bir kitapta insanlara aktaramadık belki ama sözlükte en azından insanlar bizden istifade ediyor efendim...

  modundadır yazarlarımız...haklıdırlar da...aferindir...
  -2 ... impala
 7. 7.
  (bkz: roman kadar entry girip okundugunu zanneden yazar)
  -1 ... kirmizi baslikli kiz
 8. 8.
  apolitik olmamak; dünya ve gidişatı, olaylar ve durumlar ve genel geçer kurallar üzerine düşünebilmek-yorum yapabilmek az da olsa bilgi sahibi olmak gerektiği içindir.
  ki bu insan olmanın gereğidir.
  ama ülkem insanı sadece acil ihtiyaçlarını karşılama derdine düşürülüp genel hakkında bir düşünce üretmesine fırsat bırakılmadığı için bunu yapana insan, yaptığını sözlüğe taşıyana yazar diyorlar yalnız ve güzel ülkemde!
  ... xargn
 9. 9.
  turk insanına has olan durum.
  ... freedom
 10. 10.
  sözlük yazarlarını 1 kişi sanmak yüzünden olabilir mi acaba ? diye bir soru cümlesiyle cevaplanacak iddia.

  bilmem kaç bin tane yazarı olan bir sözlükten muhakkak ki farklı konularda ilgili insanlar olur.arada "fake yazarlar var, aslında 1 kişi hepsi" denir, sonra bu paranoya biraz daha genişleyerek bu hali bulur.

  "herkes tek kişi, o da herşeyde uzman, nasıl iş lan bu"
  ... akatreil