1. 1.
    sözlük yazarlarının hayatlarındaki en büyük başarılarıdır. kişiden kişiye değişmekle beraber değer yargıları doğrultusunda da değişir. mesela bir kişi için çok büyük bir iş almak var iken bir diğeri için xxx kızını tavlamak olabilir, bir başkası iyi bir üniversiteyi kazanmıştır. bir diğeri için de alınan hayır duasıdır.

mesela benim en büyük başarım. dünyalar güzeli bir oğlumun olmasıdır. her ne kadar bu kişisel bir başarı olmayıp allahın bir lütfu olsa da er kişinin koltukları kabarır.

not: trol olmak bir başarı değil. başarısızlığın ilanıyla dikkat çekmektir.

not2: buradaki amacımız insanların topluma göre başarılı olup olmaması değildir. önemli olan kendilerine göre nasıl bir başarı elde ettikleridir. annemize göre başarı doktor olmak olabilir ama size göre en büyük başarı çok güzel balon üflemek olabilir. burada yazar kişisinin kendisi kendi istekleri ve hayat görüşü doğrultusunda değerlendirmesidir.
    3 ... bado
  2. 2.
    baloncuk üflemek, çok güzel üflerim ve çocuklar bayılıyor, benim için en büyük başarı onları güldürmek.
    8 -1 ... fall love the white rabbit
  3. 3.
    ortaokulda okullar arası bilgi yarışmasında okulumu temsil ediyordum ve grubumuzda birinci olmuştuk her zaman gururlanırım bu başarıyla.
    2 ... taksi soforu
  4. 4.
    25 senedir evliliği kazasız belasız sürdürmek. sevgimde artma oldu eksilme olmadı.
    -1 ... dinazorus
  5. 5.
    clio ile 2 takla atıp ölmedim.
    ... sereftir seni sevmek
  6. 6.
    Hayatta hiçbir zaman "en" i istemedim. En için uğraşmadım.hiç en lerim olmadı. Olmadıği veya başaramadığım için değil istemediğim için olmadı. Belki de olmuştur ben önemsememişimdir. Bilirsiniz enler uç noktalardır. Ben Hep ortalarda kayboldum. çünkü mantığımdan önce duygularım en lerde yaşamak istedi. Öyle de oldu olmakta. Galiba bu dünyaya dair hiç enim olmayacak.
    2 ... dal sarkar kartal kalkar
  7. 7.
    Boğulmakta olan bir adamı kurtarmak, eliyle balık avlamak.
    1 ... beyaztavsaninsapigi
  8. 8.
    anamdan doğmak, borumu amk 5.18 kg.
    2 ... halkini siklemeyen fuhrer
  9. 9.
    Öss den turkce ve sosyalden full cekmemdi.
    Bi daha da bi halt yapamadim.
    -1 ... bademsekerim
  10. 10.
    kişilerin kendilerine göre olan en büyük başarılarıdır.
    1 ... bado