1. 1.
    Sözlük yazarlarının garibanlık anılarıdır.

ayın yedisinden önceki bir hafta başıma gelen durumdur. Öğrenciliğin tatlı anılarından biri olsa gerek bursun yatacağı günden önceki haftalar.
    Yine bir gün cepte para yokken samimi arkadaşınızın sizden borç istediği zamandaki garibanlığınız bambaşka. Hayatında hep kendi isteklerinden kısmaya alışmış borç almaktan utanmış yazarı bile borç istemeye götürmüş bir durumdur.
    Evet daha gariban anlar da olmuş elbet ama en anlatılası buydu belki de.
    2 -2 ... elveda sozluk
  2. 2.
    tavuk döner yiyip ayran içmeden içecekten tasarruf etmek.
    5 ... serdarortacbestesi
  3. 3.
    (bkz: çağrı yapmak)
    3 ... memati sniper var
  4. 4.
    üniversitede okurken o zengin o çeşit çeşit dünya mutfağının olduğu kalabalık aile yemeklerini hiç bulamadım... her gün 1.5 iskender yemek zorunda kalıyordum, pideyi çatala sıkıştırıp tabağı sıyırıyodum gariban gariban düşün...
    4 -3 ... arrius antoninus pius
  5. 5.
    5 kuruşum olmadığını için iddaa kuponunu yatıramamış olmam ve o kuponun tutması.
    1 ... youl0se
  6. 6.
    Üniversitede yurtdayken,acıkmıyayım diye 3-4 e kadar yatardım sonra kalkar bir kase çorbayla bir koca ekmek yerdim..
    ne yapalım beyim paramız yoktu...
    6 ... adabayor34
  7. 7.
    ilkokul da 1 tl harçlık alırdım her gün, öğleden sonra harcarım derdim, öğleden sonra olunca da ilk tenefüs harcamıştım diyip para biriktirirdim.

bir sigarayı 2 arkadaşla dönmektir.
    2 ... fil kulagi memesi kivaminda
  8. 8.
    insanlar kışı nasıl sever hiç anlayamadım. yağmurdan nasıl haz alır? daha mik kadar bebeyken gölet olmuş sokaklarda yırtık ayakkabılarla okula gitmek zorunda kalmamışlar bence. montları hep kalınmış mesela. kaybedilen 50 kuruş için babadan tokat yememişler. ne bileyim, bir tek bizim canımız yanmış gibi yaşıyor insanlar. her şeyin yenisine layıklarmış gibi...
    4 ... bujjy buttson
  9. 9.
    Evde birkaç ay tek kalmıştım açık öğretimde okuyan arkadaşlarım mezun olunca. kira, yemek, faturalarla tek başıma boğuştuğum için doğalgazı yakamadım gönül rahatlığıyla. ev buz gibi olurdu bu yüzden de akşam geç saate kadar üniversitenin kütüphanesinde oturur ders çalışırdım. eve döndüğümde direkt uyurdum. çok zor günlerdi be sözlük ama gururluyum. çalışıp atandık nihayetinde.
    3 ... duy da inanma
  10. 10.
    Hoca yeni kitabı tanıttıktan sonra "kimler almak ister?" sorusuna cevap olarak kalkan ellerin fazlalığı ve bununla birlikte giderek artan iç burukluğu.
    4 ... buyuk adam olamayan adam