1. 27.
    küçüklüğümden beri değişik varyasyonlarda gördüğüm kabus. aile bireylerimin 'kopya'sını görüyorum.
    mesela annemle mutfakta konuşuyorum, sonra salona gittiğimde annemin koltukta oturduğunu görüyorum. diğeri de salona geliyor ve ben, annem ve annem karşı karşıya kalıyoruz. hangisi gerçek bilemiyorum.

bu kabusu küçüklüğümden beri görüyorum. psikolojik açıklamasını da bulamadım.
    2 ... il dentisto
  2. 28.
    Rahmetli dedemi görmem, yanına koşup elini öpmem. Rüyanın ilginç kısmı ise şu;

Rüyamda bir mekanda yemek yerken, mekanın giriş kapısının dışında dedemi görüyorum ve yanına yaklaşıyorum. Ellerini öpüp soruyorum;

“Dede sen nereye niye gittin iyi misin ?” Diyorum. verdiği cevapta;

“Ben buradayım oğlum(eliyle yeri işaret ederek gösteriyordu.) ben iyiyim merak etme. “ dedi kayboldu. Bende anında uyandım.

Çok tuhaf bir rüyaydı. Birkaç hafta etkisinden kurtulamadım.
    3 ... buona fortuna
  3. 29.
    Ben karabasanları anlatayım beyler 2 gün üstüste aynı rüyayı gördüm bir kadın var bembeyaz elbise giyinmiş ben gece yolda yürürken inşaat halinde bir evin ikinci katından çıkıp çığlık atıyor bende sıçıyorum üçüncü günse bir apartman dairesinin bodrum katına giriyorum sabah vakti evin bodrum ev gibi eski eşyalar var karşımda bir kanepe var tam oraya giderken birden karşıma çıktı aynı kevaşe beyler ciddi söylüyorum rüyamda karabasana osmanlı tokadı çaktım bu amele sümüğü gibi yere yapıştı bende uyandım.
    2 ... kumarbaz fizikci
  4. 30.
    Bi keresinde annemi doğurtuyordum. Son zamanlarda gördüğünün en ilginci buydu herhalde.
    5 ... helenistikcocuk
  5. 31.
    (bkz: rüyalanmak)
    1 -2 ... nick ne demek
  6. 32.
    rüyamda cekettim, annem beni önce katladı. beğenmedi, sonra askılığa astı.
    fantastikti.
    4 ... nyktalgias
  7. 33.
    Rüyamda kör olmuştum. Kör oldum, göremiyorum falan diyordum herkes gülüyordu. Uyandığımda yastık kılıfı kafama geçmiş buldum kendimi.

Şimdi rüyamdaki kişiler benim o halimi gördükleri için mi güldüler yani?
    1 ... cold man
  8. 34.
    bir kitapta okuduğum latince kelimelerdir. uyanınca hemen aklımda kalan kelimeyi google a yazdım. altın yağmurcun diye bir kuş çıktı.
    2 ... tommy oliver
  9. 35.
    anlatsam roman olur lan. hollywood'a göndersem 200 milyondolarlık yatırım yaparlar filmi için.

Japonya'da zemin kattaki bir evde misafirim. Japon kızlar bana bir şeyler ikram ediyor, saygılı ve güler yüzlüler. ama rüyayı öyle bir görüyorum ki bildiğin film izler gibi izliyorum. neyse, sonra siren sesleri gibi korkunç bir ses duyuluyor, uyurken adrenalin hormonunu gerçekten hissettim, herkes dışarı bakıyor, korkuyorlar, bağırıyorlar falan, ben de bakıyorum, koskocaman şehirdeki insanların üstüne kara bulutlar çökmüş, şehir tam bir kaos ortamı, insanlar bağırıyor, kaçışıyor, vuruluyor, düşüyor, ölüyor… bakıyorum, kocaman bir zeplin şehrin üzerinden uçuyor. içinde askerler insanlara ateş ediyorlar, ben “camdan atlıyorum” diyorum, kızlar bana bağırıp bir şeyler söylüyor, sonra atlayıp koşmaya başlıyorum, ama yüreğim ağzımda, şehirdeki telaşı çok güzel çekmiş yönetmen.* neyse, karşıya ulaşmaya çalışıyorum ben, bu sırada arkamdan ateş ediyorlar tabii. sirenler çalmaya devam ediyor ve sırtımdan birkaç kez vuruluyorum, ama o acıyı gerçek gibi hissettim lan.. resmen sırtım kasıldı, uyuştu, ısındı falan.. sonra insanlar bana bağırıyorlar, ben hala sürünerek ulaşmaya çalışıyorum, derken ayağa kalkıp son bir çabayla koşup sahile ulaşıyorum.

kıyıda bir gemi var beni bekliyor. gemiye girmek için aşağı doğru bir merdiven var, merdivenin bitiminde bir kapı. bir kadın var, yanımda durup bana bakarak bir şeyler söylüyor, ben yürürken zorlanıyorum ama koluma girip yürümeme yardım etmek yerine o sadece yanımda durup bana bundan sonraki hayatımla ilgili bazı koşullar sunuyor, beni gemide tedavi etmek, iyileştirmek için gereken koşullar. 7 ile ilgili bir şey hatırlıyorum ama ne olduğunu kestiremiyorum şu an. adımı söylüyor kadın, güç bela merdivenden inip kapıyı açıyorum, o beyaz ışık… derken kapı kapanıyor. geminin içindeyim. panoramik cam pencerelerden sahil manzarası görülüyor, güneşli bir ikindi vakti. ben iyi hissediyorum, ayağa kalkıp etrafa bakıyorum. yoğun bir çalışmanın olduğu bir salondayım. bir sürü bilgisayar, bilgisayarların başında kulaklıklı mikrofonlu kadınlar, adamlar, sanki atom bombası komuta edecek bir çağrı merkezi gibi. bana bakıyorlar, “biz de senin gelmeni bekliyorduk..” diyorlar, ben şaşkınlıktan donup kalıyorum, oradakilere sorular sormak istiyorum, “bu karmaşanın sebebi sizler misiniz” gibisinden bir şeyler. ama soramıyorum.

rüyanın devamında ne oluyor acaba. hala merak ediyorum. yatıp uyusam devamını görür müyüm ki?
    4 ... kavanozdaki ates bocegi
  10. 36.
    kısaca anlatayım. dünyada böyle saçma rüya görülmemiştir heralde

- balık tutmaya göle gidiyorum. bir kaç denemeden sonra göldeki balıkların hepsi gölden çıkıp yürüyerek çekip gittiler. giderken de "sikecem yapacağım işi" der gibi bana bakıyorlardı.
    7 ... forza antalyaspor