1. 38.
  boş bir arazi de 30 40 tane yaşlı dedenin şort ve atletle hunharca koşu yarışı yaptığını görmüştüm. kahkaha atarak uyandıydım. ne zaman aklıma gelse tuhaf geliyor. bide korkunçlu bir rüyam varda onu anlatamam annem hep derki kötü rüyalar anlatılmaz.
  ... dipsy
 2. 37.
  Böyle yüksekten düşüyomuş gibi olup yataktan zıplayarak uyanmak.çok ilginç işte mk.
  ... nicki martin
 3. 36.
  bi caminin ikinci katındayım. arkamda kocaman bi ordu, komutan falan olsam gerek. neyse karşımda da benimki kadar bi ordu var. benim olduğum taraf piyade hep. karşı taraf süvarilerle gelmiş.

  savaş başlıyor vuruyor, vuruluyor; ölüyor, öldürüyoruz derken. karşıma bi düşman geliyor. sanki savaş bi anda duruyor herkesin gözü bizim üzerimizde.

  ufak bi debeleşmenin ardından ben buna bi oyunlar yapıyor, caminin birinci katına fırlatıyorum. ama sanki bir uçurumdan düşüyor adam. uzun uzun düşüyor. millet kılıcı kalkanı bırakmış, attan inmiş adamın düşüşünü izliyor derken; bu caminin avizeden sekip yere yapışıyor. içimde derin bir “hassiktiiiiiir” dışımda zafer nidaları. karşı taraf teslim olmuş gibi tam çıkaramıyorum.

  derken karşı tarafın içlerine doğru muzaffer bir edayla ilerlerken arka sıralarda bunların kraliçeleri duruyor. kaderine teslim olmuş bir ifadeyle, yenildiğini kabul ettiğini ve merhamet beklediğini atını bana hediye ederek gösteriyor. ben de kabul ediyorum.

  sonrası blur biraz ama sanırım ikimizinde ülkesini tehdit eden ortak bi düşmanın varlığından bahsediyoruz. ben konuşmanın ardından kraliçenin hediye ettiği ata binip tek başıma düşmana yürüyorum.

  tam ikinci kattan merdivenlere çıkan kapıdan geçerken uyanıyorum.

  ha bi de efsane bi kılıcım var üzerinde arapça işlemeler var, parıl parıl parıldıyor falan.

  uzun bi süre etkisinden çıkamadım rüyanın.
  ... yavuz ve unicorn
 4. 35.
  Ruyada bir mutluyum bir mutluyum.... Ruya iste...
  1 ... lumboz
 5. 36.
  kısaca anlatayım. dünyada böyle saçma rüya görülmemiştir heralde

  - balık tutmaya göle gidiyorum. bir kaç denemeden sonra göldeki balıkların hepsi gölden çıkıp yürüyerek çekip gittiler. giderken de "sikecem yapacağım işi" der gibi bana bakıyorlardı.
  7 ... forza antalyaspor
 6. 35.
  anlatsam roman olur lan. hollywood'a göndersem 200 milyondolarlık yatırım yaparlar filmi için.

  Japonya'da zemin kattaki bir evde misafirim. Japon kızlar bana bir şeyler ikram ediyor, saygılı ve güler yüzlüler. ama rüyayı öyle bir görüyorum ki bildiğin film izler gibi izliyorum. neyse, sonra siren sesleri gibi korkunç bir ses duyuluyor, uyurken adrenalin hormonunu gerçekten hissettim, herkes dışarı bakıyor, korkuyorlar, bağırıyorlar falan, ben de bakıyorum, koskocaman şehirdeki insanların üstüne kara bulutlar çökmüş, şehir tam bir kaos ortamı, insanlar bağırıyor, kaçışıyor, vuruluyor, düşüyor, ölüyor… bakıyorum, kocaman bir zeplin şehrin üzerinden uçuyor. içinde askerler insanlara ateş ediyorlar, ben “camdan atlıyorum” diyorum, kızlar bana bağırıp bir şeyler söylüyor, sonra atlayıp koşmaya başlıyorum, ama yüreğim ağzımda, şehirdeki telaşı çok güzel çekmiş yönetmen.* neyse, karşıya ulaşmaya çalışıyorum ben, bu sırada arkamdan ateş ediyorlar tabii. sirenler çalmaya devam ediyor ve sırtımdan birkaç kez vuruluyorum, ama o acıyı gerçek gibi hissettim lan.. resmen sırtım kasıldı, uyuştu, ısındı falan.. sonra insanlar bana bağırıyorlar, ben hala sürünerek ulaşmaya çalışıyorum, derken ayağa kalkıp son bir çabayla koşup sahile ulaşıyorum.

  kıyıda bir gemi var beni bekliyor. gemiye girmek için aşağı doğru bir merdiven var, merdivenin bitiminde bir kapı. bir kadın var, yanımda durup bana bakarak bir şeyler söylüyor, ben yürürken zorlanıyorum ama koluma girip yürümeme yardım etmek yerine o sadece yanımda durup bana bundan sonraki hayatımla ilgili bazı koşullar sunuyor, beni gemide tedavi etmek, iyileştirmek için gereken koşullar. 7 ile ilgili bir şey hatırlıyorum ama ne olduğunu kestiremiyorum şu an. adımı söylüyor kadın, güç bela merdivenden inip kapıyı açıyorum, o beyaz ışık… derken kapı kapanıyor. geminin içindeyim. panoramik cam pencerelerden sahil manzarası görülüyor, güneşli bir ikindi vakti. ben iyi hissediyorum, ayağa kalkıp etrafa bakıyorum. yoğun bir çalışmanın olduğu bir salondayım. bir sürü bilgisayar, bilgisayarların başında kulaklıklı mikrofonlu kadınlar, adamlar, sanki atom bombası komuta edecek bir çağrı merkezi gibi. bana bakıyorlar, “biz de senin gelmeni bekliyorduk..” diyorlar, ben şaşkınlıktan donup kalıyorum, oradakilere sorular sormak istiyorum, “bu karmaşanın sebebi sizler misiniz” gibisinden bir şeyler. ama soramıyorum.

  rüyanın devamında ne oluyor acaba. hala merak ediyorum. yatıp uyusam devamını görür müyüm ki?
  4 ... kavanozdaki ates bocegi
 7. 34.
  bir kitapta okuduğum latince kelimelerdir. uyanınca hemen aklımda kalan kelimeyi google a yazdım. altın yağmurcun diye bir kuş çıktı.
  2 ... tommy oliver
 8. 33.
  Rüyamda kör olmuştum. Kör oldum, göremiyorum falan diyordum herkes gülüyordu. Uyandığımda yastık kılıfı kafama geçmiş buldum kendimi.

  Şimdi rüyamdaki kişiler benim o halimi gördükleri için mi güldüler yani?
  1 ... cold man
 9. 32.
  rüyamda cekettim, annem beni önce katladı. beğenmedi, sonra askılığa astı.
  fantastikti.
  4 ... nyktalgias
 10. 31.
  (bkz: rüyalanmak)
  1 -2 ... nick ne demek