bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    sözlük yazarları tarafından geceleri kafayı meşgul eden o anlamsızlık rüyalardır.

monte kristo kontunda, monte kristo kontesiydim. evimin önünde koca bir kanal, kanalın diğer tarafında ikinci dünya savaşı.

havada uçan bir vatoz balığım var ve yavru aslanlarımı okşuyorum, ve bir geyik sürüsü beni kovalamaya başlıyor.

sonra erdoğan gelmiş yanımda donal trump ile telefonda sövüşmeye başlıyor. kafam çok karışmış.
    2 ... fall love the white rabbit
  2. 2.
    Yedi yaşındaydım. Babam o zamamlar şehrin en büyük esnaflarından biriydi. Evimiz de şehrin tek sitesindeydi. Bu sitenin ortamı ve komşuları paha biçilmezdi. Site dediğime bakmayın tabi. Etrafı çevrili değildi. Arkası da kocaman bir tarlaydı.

Bu tarla benim çocukluk yıllarımın en net resmiydi. Ekin yapılmazdı orada. Çünkü sahiplerinin ihtiyacı yoktu. Zaten emlak zengini bir aileydi. Bizler de dükkanlarının birinde kiracıydık.

Otlar, çiçekler biterdi bu bahçede. Apartman boyunda ağaçların dikili olduğu ve etrafı duvarla örülü bir başka bahçe de tam da benim çocuk odamın karşısında duruyordu. Camdan bakınca manzaram kocaman ağaçlardı.

Bu tarlalar, ağaçlı bahçe ve dükkanlar bir dedenindi. Bu dede upuzun sakalı ile bütün gün bahçede yürürdü. Bütün gün o bahçede dolaşır dururdu.

Bir gece rüyamda uyandım. Gerçekten farksız, ayırt edilmesi zor bir rüyaydı. Zaten bunu da uyanınca anlayacaktım.

Rüyamda bütün ağaçlar sallanıp homurdanıyordu. Ben camdan onları izlerken bir tanesi ayaklanıp yürümeye başladı. Korkudan olduğum yere çakılmış yürüyen ağacı izliyordum.

Bizi kesecekler diyordu.

Binanın arkasında üç dört defa gidip geldi böyle.

Aradan bir sene geçti. Bahçede yürüyen dede ortalıklarda görünmez olmuştu. Çocuk aklı işte, gittim sordum babama.

-baba, Bahçede yürüyen dede nerede?

+ öldü oğlum.

Takiben birkaç hafta sonra çocukları bütün bahçeyi delik deşik ettirdi. Bütün ağaçları kestiler. O bahçeye 8 apartman dikildi.

Ne zaman o binaların önünden geçsem bahçenin ağaçları gelir aklıma.
    7 ... the count of monte kristo
  3. 3.
    çok yakın olmadığım ama sevdiğim bir arkadaşımla, bir kış günü, yüksek kayalıkların üstünde oturuyoruz. Hava ayaz ve gökyüzü kapalı. Üstümüzde montlar falan var bildiğin. Arkadaşım kitap okuyor. ''nasıl bitiyor?'' diye soruyorum. ''x ve y suya atlayıp boğuluyorlar.''diyor. -uyandığımda bu iki ismi hatırlamıyorum maalesef, sadece yabancı isimler olduğunu anımsıyorum.-
    ''hadi o zaman, neden biz de onlar gibi yapmıyoruz?'' diyorum. sorgusuz sualsiz kabul ediyor. Aynı anda o derin, koyu suya atlıyoruz.
    Batmaya başlarken arkadaşıma bakıyorum kafamı çevirip, ilk başta çıkacak gibi oluyor, hafif yükseliyor. Sonra vazgeçiyor ve hızla batmaya başlıyor. En sonunda dibe yatıyor. Kendim da aynı şekilde o derin mavilikte dibe doğru gidiyorum; tersten battığım için, o grimsi gökyüzünü görüyorum son kez. Ciğerlerimin yırtıldığını hissediyorum. Aklımdan ''demek ki boğulmak böyle bir şeymiş.'' diye geçiriyorum.
    Çok güzel bir rüyaydı aslında. Bu rüya, boğulma sevdamdan geliyor büyük ihtimalle. Hayattaki en büyük rüyalarımdan birisi: kapalı bir kış günü, o aşağılık ama sevecen maviliğin kollarına kendimi bırakmak.
    2 ... sacrificial
  4. 4.
    3-4 gündür gördüğüm rüyaların tamamı. yalnız bazılarının ortak ve ürpertici yanları.. neyse.
    gizemli adam mode off.
    2 ... symphonies
  5. 5.
    savaş çıkıyordu, kısaca dötü kurtarmaya çalışıyordum. ölüler, çığlıklar, silah ve patlama sesleri sürekli. yataktan fırlayıp hemen cep telefonuma sarılıyordum. bu üç kere oldu aynı gece telefonun saatlerini asla unutamıyorum. sırasıyla 03:37 - 03:59 - 04:21
    ... donsuz geliyorum
  6. 6.
    güneşin yere inip oturduğumuz mahalleden geçtiğini ve her yeri yaktığını görmüştüm işin ilginci güneş tekrar göğe yükselince yakıp geçtiği yerlerin hepsi çook güzel çiçeklerle dolmasıydı rüyada daha ayrıntılar var da üşeniyorum yazmaya.
    4 -1 ... good mor nick
  7. 7.
    keanu reeves i görmüştüm. ay canım benim ya.
    baya baya flört ediyorduk. yiring
    4 ... eyra
  8. 8.
    Bugün öğlen gördüğüm rüyaydı.
    Eski sevgilimi gördüm, bizim evdeydi ve ev çok soğuktu, neskafe ikisi bir arada yapmışım ona, biraz ısınmak için kahveyi pantolununa döktük. Gereğinden fazla ıslandı diye pantolonunu çıkardı.
    -rüya işte-
    3 -1 ... sarmasiklar gibiyim
  9. 9.
    Bu zamana kadar birçok ilginç rüya gördüm ama en yakın olanı iki gün önceydi, cübbeli ahmet'le kavga ediyordum. Pardon benimkilere ilginçten çok saçma deniliyor sanırım *
    8 ... laundry service
  10. 10.
    Dün rte’yi gördüm. Yeterince ilginç bence.
    ... uludag capkini