1. 1.
    sözlük yazarları tarafından geceleri kafayı meşgul eden o anlamsızlık rüyalardır.

monte kristo kontunda, monte kristo kontesiydim. evimin önünde koca bir kanal, kanalın diğer tarafında ikinci dünya savaşı.

havada uçan bir vatoz balığım var ve yavru aslanlarımı okşuyorum, ve bir geyik sürüsü beni kovalamaya başlıyor.

sonra erdoğan gelmiş yanımda donal trump ile telefonda sövüşmeye başlıyor. kafam çok karışmış.
    2 ... fall love the white rabbit
  2. 2.
    çok yakın olmadığım ama sevdiğim bir arkadaşımla, bir kış günü, yüksek kayalıkların üstünde oturuyoruz. Hava ayaz ve gökyüzü kapalı. Üstümüzde montlar falan var bildiğin. Arkadaşım kitap okuyor. ''nasıl bitiyor?'' diye soruyorum. ''x ve y suya atlayıp boğuluyorlar.''diyor. -uyandığımda bu iki ismi hatırlamıyorum maalesef, sadece yabancı isimler olduğunu anımsıyorum.-
    ''hadi o zaman, neden biz de onlar gibi yapmıyoruz?'' diyorum. sorgusuz sualsiz kabul ediyor. Aynı anda o derin, koyu suya atlıyoruz.
    Batmaya başlarken arkadaşıma bakıyorum kafamı çevirip, ilk başta çıkacak gibi oluyor, hafif yükseliyor. Sonra vazgeçiyor ve hızla batmaya başlıyor. En sonunda dibe yatıyor. Kendim da aynı şekilde o derin mavilikte dibe doğru gidiyorum; tersten battığım için, o grimsi gökyüzünü görüyorum son kez. Ciğerlerimin yırtıldığını hissediyorum. Aklımdan ''demek ki boğulmak böyle bir şeymiş.'' diye geçiriyorum.
    Çok güzel bir rüyaydı aslında. Bu rüya, boğulma sevdamdan geliyor büyük ihtimalle. Hayattaki en büyük rüyalarımdan birisi: kapalı bir kış günü, o aşağılık ama sevecen maviliğin kollarına kendimi bırakmak.
    2 ... testamentumeternum
  3. 3.
    3-4 gündür gördüğüm rüyaların tamamı. yalnız bazılarının ortak ve ürpertici yanları.. neyse.
    gizemli adam mode off.
    2 ... symphonies
  4. 4.
    savaş çıkıyordu, kısaca dötü kurtarmaya çalışıyordum. ölüler, çığlıklar, silah ve patlama sesleri sürekli. yataktan fırlayıp hemen cep telefonuma sarılıyordum. bu üç kere oldu aynı gece telefonun saatlerini asla unutamıyorum. sırasıyla 03:37 - 03:59 - 04:21
    ... donsuz geliyorum
  5. 5.
    güneşin yere inip oturduğumuz mahalleden geçtiğini ve her yeri yaktığını görmüştüm işin ilginci güneş tekrar göğe yükselince yakıp geçtiği yerlerin hepsi çook güzel çiçeklerle dolmasıydı rüyada daha ayrıntılar var da üşeniyorum yazmaya.
    4 -1 ... sezenist a feminist
  6. 6.
    keanu reeves i görmüştüm. ay canım benim ya.
    baya baya flört ediyorduk. yiring
    4 ... eyra
  7. 7.
    Bugün öğlen gördüğüm rüyaydı.
    Eski sevgilimi gördüm, bizim evdeydi ve ev çok soğuktu, neskafe ikisi bir arada yapmışım ona, biraz ısınmak için kahveyi pantolununa döktük. Gereğinden fazla ıslandı diye pantolonunu çıkardı.
    -rüya işte-
    3 -1 ... sarmasiklar gibiyim
  8. 8.
    Bu zamana kadar birçok ilginç rüya gördüm ama en yakın olanı iki gün önceydi, cübbeli ahmet'le kavga ediyordum. Pardon benimkilere ilginçten çok saçma deniliyor sanırım *
    10 ... laundry service
  9. 5.
    akp seçim kaybediyordu. Çok enteresan.
    1 ... sen delirmis olmalisin
  10. 6.
    Daha küçük yaşlarımdayım. Gece en derin uykumdayım derken amcam,babam ve ben bir ormanda yürüyoruz hava güneşli ama güneş yakmaz ya hani öyle bir güneş var. Derin bir orman kokusu her şey huzur dolu.

Çok güzel geniş verandalı bir evin balkonuna varıyoruz ordan geldiğimiz yola bakıyoruz derken birden bir kahkaha sesi bütün gökyüzünü kaplıyor. Ama öyle böyle değil. Bütün tüylerim diken diken oluyor. Babam ve amcam nasılsa bilmem neyin cadısı geldi kaçın diyor.

Anasını satayım ben daha kim neyin cadısı demeye kalmadan ikisi birden ortalıktan toz duman. Arkalarından pıttır pıttır koşmaya çalışıyorum ama salak kız ikisine de seslenmiyorum. Kahkaha o kadar yükseliyor ki zaten seslensem de duymazlar. Kafamı arkaya bir çeviriyorum ki zaten çevirmez olayım. Cadının cini var yanında gökyüzünde komple saçlar var. Garip sarmaşık gibi. Cin de benim hizamda bağdaş kurmuş yanıma doğru havada süzülerek geliyor. Neyin hayalgücü ise artık korkunç bir hissiyattı. Sonra cadının olduğu gökyüzünden şimşekler çakıyor. Ben zaten arkamı döndüğüme bin pişman koşma çabalarına devam ediyorum ama zaten o kahkahanın beynimde çınlaması o görüntü sürekli yere düşüp duruyorum. Nasıl uyandım hatırlamıyorum ama çok ağladığımı hatırlıyorum.
    ... yagmurun rengi