1. 1.
  sözlük yazarlarının türkiye cumhuriyeti için düşündüğü eğitim sistemleridir. *
  ... platoniclover
 2. 2.
  1 hepsi bu kadar. birinci sınıf ve gerisi yalan.
  1 -1 ... bado
 3. 3.
  4-4-1-1 alex'li sistem.
  1 ... bir alex olan adam
 4. 4.
  9-8'lik bir eğitim sistemi.

  yandan yandan. oh oh. yabıştırr.
  2 ... oduncugomlek
 5. 5.
  fuck the system cümlesini hak eden entry dir. hangi sistem şimdiye dek adam işledi ki , can-ı cihan?
  1 ... dildilpakistan
 6. 6.
  toefl sistemidir. amerika'da üniversiteler teklif ediyomuş ağğğbiiii *
  1 ... kosan biri yakalasin sunu
 7. 7.
  6. sınıftan itibaren mesleki sınav ve mülakatlara maruz kalmaları ve küçük yaştan itibaren seçtiği meslekte uzmanlaşmalarına uygun bir eğitim sistemi olmalıdır.
  1 ... attiranot
 8. 8.
  4+4+4, 4*6/2, 4*5-8 falan filan hangisi olursa olsun. içinden kültürlü katiller, süper bombalar ve silahlar yapan mühendisler, para için hastalarını tedavi etmeyen doktorlar, para için ilaç çalışmalarını durduracak kimyagerler, kendine fayda için adaleti yıkıp geçecek hukukçular çıkacaktır. benim korktuğum insanlara iyi bir öğrenim vermemek değil iyi bir eğitim verememek. kalpleri hırsla dolu bireyler yetişecektir illa ne olursa olsun. o yüzden umurumda olmayan şeydir.
  ... meterhan
 9. 9.
  (bkz: politeknik eğitim)
  ... gizli sosyal
 10. 10.
  4 yıllık bir eğitimin sonunda orta okula geçilmesinde sorun görmüyorum. orta okulun ilk okuldan ayrılması ya da beraber olmasının bir fark oluşturacağını da zannetmiyorum. fakat ayrılması daha olumlu olabilir gibi geliyor. 3 yıllık bir orta okul dönemi orta okul için yeterlidir. 3 yılın sonunda bütün öğrencileri liseye geçiş sinavı* ye sokacaksınız. buradan aldığı puanlara göre okullara yerleştirilecekler. ( bütün liseleri anadolu lisesi yaptım.) meslek liselerinin puanı kanaatimce düşük olacaktır bu noktada. meslek lisesi ve düz anadolu liseleri ile fen liseleri 3 yıl süper anadolu liseleri 3+1 yıllık hazırlık şeklinde eğitim verecektir. bu sürecin sonunda bütün öğrencileri yine bir sınava sokuyoruz. liseyi bitirme sınavı* ile öğrencileri test ediyoruz. bu sınavı bir sıralama sınavı değil de yeterlilik sınavı olarak ortaya koyuyoruz. herkesi lise mezunu yapmuyoruz. kimin okuma yazma bildiğini test ediyoruz. bu sınavdan sonra bütün lise mezunlarını üniversite sınavlarına sokuyoruz. ortaöğretim başarı puanını da kaldırıyoruz. yerleştirmeyi ham puan üzerinden yapıyoruz. ve güllük gülistanlık oluyor eğitim sistemimiz.

  not : bu bir taslaktır.
  ... platoniclover