1. 208.
    erdem, onur, sabır, cesaret, fedakarlık, şefkat, sevgi, saygı, sadakat, tahammül, anlayış.

dinlerin geleneksel ve beşeri tanrıları söz konusu olduğunda agnostik bir tutum sergilerken, mesele hikmetin ve anlamın kaynağı olduğunda fiziğin olanaklarını aşan matematiksel bir aleme inanıyorum.

aynı zamanda hristiyan-yahudi kültürünün temel bileşeni sayılan on emrin ve insan haklarının bir tür sentezine muhafazakar seviyede bağlıyım.

komplo teorilerine karşı bilimsel septikle aynı pozisyonu paylaşmakla birlikte bu eğilimin sosyal yönünü irdelemeye ve cehaletle itham edilen kalabalıkların ne derdi olduğunu anlamaya da özen gösteriyorum.
    ... epsilon pi
  2. 209.
    Duble iskendere inanıyorum ben.
    1 ... vexillarius of theodopolis
  3. 210.
    Masonum.
    1 ... bogaziciruyalari
  4. 211.
    torah kıssalarının hürmete layık olduğunu düşünüyorum, cumhuriyetin ve demokrasinin gaddarlığa ve hiddete ebediyen mahkum beşeri rejimlerin en normali olduğu kanaatindeyim.

her fikri ve toplumsal kesimi karşıtıyla öğrenmeye çalışıyorum.

aykırı düşüncelere her koşulda şans tanır, argümanlarını inceler ve mantıklı bulduğum satırları aklıma kazırım.
    ... epsilon pi
  5. 212.
    insanların ahlaki gelişimini, dini inançlardan üstün tutarım. Çünkü din insanla Allah arasındadır. Ama ahlak insan ile toplum arasındadır. Yani herkesi ilgilendirir.
    ... teslanin bozuk radyosu
  6. 213.
    Elhamdülillah müslümanım. Rabbim allah Dinim islam kitabım kur'an peygamberim iki cihan serveri hz. muhammed mustafa.
    2 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  7. 214.
    recep tayyip erdoğan, 2.abdülhamit, atatürk, hz. muhammed, isa mesih, lenin, marx, adam smith vb. farklı kesimlerce saygı duyulması tasvip edilen önemli şahsiyetleri eleştiriler üzerinden okurum.

keyfi sloganlara, etnik ve mezhepsel kimliğe, sürü halinde hareket etmeye öncelik veren hiç kimseyle münakaşaya girmem, yanıt vermem, ve ciddiye almam.
    -1 ... epsilon pi
  8. 215.
    Allah şükür aracısız müslümanım.
    1 -1 ... karton toplayan cocuk
  9. 216.
    Ben krem peynire tapıyorum.
    1 ... 1974197819741978
  10. 217.
    (bkz: dandini)
    ... mr opus magnum