1. 1.
    okuyanları derinden etkileyecek anılardır.
    gece 3 te kaldırdılar bizi komutan çekti beni kenara, "oğlum bu görev bizim için çok önemli ülkenin kaderi sana bağlı" dedi bir yandan ağlıyor bir yandan bana öğüt veriyordu.

neyse giyindik kuşandık kemer palaska bir omuzumda bazuka diğer elimde s300 mü obüs mü neydi verdiler. altımda tank koğuşun hemen önündeki muazzam büyüklükteki ayakkabılıkta bot nöbetine diktiler. 2 saat süren bu nöbette resmen kendimle gurur duydum. ne mutlu türküm diyene.
    7 ... timarli sipahi neferi
  2. 2.
    askerliği bedelli yapmadığım için bende olmayan anılardır.
    ... usualsuspects
  3. 3.
    ne kadar anlatsak o ruh halini psikojiyi buraya yansıtamayız.özgürlüğün kıymeti çok büyükmüş.kütahyaya gelen olursa mutalaka boğazı için pastil,tailot falan getirsin yanında yoksa 3 hafta öksürmekten feriştahınız sikilir.
    1 ... littlephony
  4. 4.
    dargelirli olduğum için kısa dönem yaptım.

şaka şaka, o dönem bedelli yoktu.

bir de size atm den atm ye atlarken nasıl cüzdan değiştirdiğimi anlatmış mıydım?
    1 ... opus magnum ii
  5. 5.
    "21 gün öksürdük." olarak kalacaktır.
    1 ... esmer cocuk
  6. 7.
    Sabah erkenden kalkıp kahvaltımı yaptım. Keyif kahvemi içmeden düştüm yollara. Otobüsle gidecektim çünkü arkasında osmanlı tuğralı ve göktürk alfabesi ile türk yazılı arabamı bedelli için satmıştım. Şubeye yaklaştığımda o sırayı gördüm.

inanır mısınız, hiç korkmadım. Zaten o anda insanın aklından korku ve acı mefhumu siliniyor...
    ... cold man
  7. 6.
    uzun dönem yapanlardan daha çok anlatılacak anılardır.
    o 21 günü 21 sene gibi anlatırlar.
    ... kafam bir milyon
  8. 8.
    bir gün veznedara bir bağırdım ki sorma gitsin gibi başlayan
    anılardır.
    1 ... oglum amcalara nikini goster
  9. 9.
    Banka müdürü tokatlamaktır.
    ... 3nc0r3
  10. 10.
    21 yıl anlatsan bitmeyecek anılardır.
    ... sananebundan