bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Hepimizin başından ilginç olaylar geçer. Bunları sözlükteki diğer yazarlarlada paylaşmak güzel olabilir.ilginç dediğim (bkz: komik), (bkz: korkunç), (bkz: acı) herşey olabilir...
  6 -5 ... ailton
 2. 2.
  yazar: karin

  zavallı karin'in bir (kız) arkadaşı evlenmiştir, evlenmekle kalmayıp çocuk bile yapmıştır. bir dönem boyunca çevredekilerin tepkisi sürekli "aa çocuğun ağzı yüzü karin'in küçüklüğüne çok benziyor" olmuştur. karin de bu bebeği çok sevmiştir.. neden sonra bu arkadaş karin'e bir süre trip atmaya başlamıştır. karin tüm bu olan bitenlere anlam verememektedir. ama bir yandan arkadaşına sormak da istememektedir..

  daha sonra kulağına "çocuğu kendinden çok sana benziyor diye trip atıyor" söylentileri gelmiştir. karin,bunu o kız arkadaşına sorunca durumun doğrulunu farkeder. ve içinden çok kötü şeyler söyler..

  neyse ki hayattır bu, her türlü aptallık affedilir. ve sonra hayat her zamanki boktan, rutin seyrine devam eder.
  1 -3 ... karin
 3. 3.
  uzun çok uzun zaman önce sokakta bisiklet sürerken tam gaz bir mahalleden geçtiğim anda dikkatimin dağılmasıyla birlikte bir caminin sokaktan 2 metre kadar aşağıda kalan bahçesine uçacakken direksiyon kendiliğinden kırıldı ve ben düşmedim. senelerdir bu olayı unutmam mesela. bak şimdi duyar gibiyim bazılarından ne var bunda diye ama bisikletle o yükseklikten düşseydim kafam gözüm dağılırdı kesin.****
  6 -1 ... yayik ayrani
 4. 4.
  (#7028715)
  2 ... usualsuspects
 5. 5.
  otobüste yanımdaki kadının hapşırması üzerine boş bulunup "çok yaşa" demek ve bunun üzerine kadından "sende gör dememi bekliyorsun dimi pis sapık!" yanıtını almak...
  17 ... megabyte
 6. 6.
  bu olay ateist bir sözlük yazarının başından geçmiş olup, yine aynı ateist sözlük yazarının klavyesinden anlatılmaktadır. efendim gece saat 3-4 suları. sorumsuz yazarımız çanakkale kordondan evine doğru zerhoş bir şekilde ilerlemektedir. ertesi gün sabah 8.30 da dersi olan sorumsuz yazarımız hızlı adımlarla evine doğru yol alırken farkederki yanından geçtiği dükkanların tabelası ilginç bir şekilde sallanmaktadır. efendim bizim gevşek ateist ya, cool takılıp "olmaz abi öyle şey" triplerine girer ince ince. fakat 3-4 tane sokak köpeği kendisinin peşine takılıp, ne havlayıp ne kuyruk sallayarak evine kadar 10 cm mesafeden takip edince ince ince tırsmaya başlar bizimki. köpeklerin bakışları o kadar sakin ve o kadar donuktur ki, sanki köpek bedeninde insan gözleri vardır. o 4 sokak köpeği enteresan bir şekilde aynıdır. yani bildiğin aynı köpekten 4 tane vardır. bizimki tam gelir evinin önüne, apartman kapısını açıp son bir kez arkasındaki sokak köpeklerine bakar... köpekler 8 olmuştur ve hepsi aynıdır. bizimki direkt alt komşuları hacı amcanın kapısını çalar. tövbe edip müslüman olacakmış gibi olur hacı amcayla edilen 2 saatlik sohbetin ardından. neyseki sabah uyandığında hala "ya alkolden abi, kesin mantıklı bi açıklaması vardır" diyerek kurtarır.
  7 -5 ... sharkek
 7. 7.
  bahtsızlık konusunda sınırları zorlayan birisi olarak daha 4-5 saat önce yaşadığım bir olayı anlatmak isterim.

  liseden sıra arkadaşım muş da öğretmenlik yapıyor. sevgilisi de halkalı da öğretmen. bu arkadaşlar zaten evlenecekler fakat eş durumu olayından yararlanmak için bir erken nikah olayına girdiler. tabii ki gitmek lazım. ne olursa olsun nikah bu.

  saat 3 teki nikah için saat 2 gibi ytü davutpaşa kampüsünden yola çıktım. sefaköy de kardelen "nikah" sarayına gidecektim. küçük çekmece belediyesinin hemen arkası. ama tabi benim bu durumdan haberim yok. iner inmez geç kalma telaşı ile atladım taksiye. dedim "abi kardelen düğün sarayı". dikkatli ol bak "düğün" dedim nikah değil.

  indim kardelenin önünde. ne bir hareketlilik ne bir olay. bomboş bir salon.

  tabii ki kardelen isminde hem nikah hem de düğün salonu olmak zorunda ve ben de mutlaka yanlış olanına gitmek zorundayım. aksi düşünülemez. dedim abi siz kıyın ben yetişiyorum. hemen bi taksi daha. tam yaklaştık mekana abinin telefonu çaldı. bu abi durakta uyurken durağın aylığını bir arkadaşı ayakkabısının içine koymuş bir de anahtar koymuş. abinin arkadaşı telefonda parayı alıp almadığını soruyor. şöför abi de görmedim diyor ama oraya koyduysan ordadır. mekana geldik ben inicem abi bir bakayım gerçekten burda mı diye çıkarttı ayakkabıyı. cillop gibi 200 tl banknot çıktı ayakkabıdan. paraların nerelerde nasıl dolandığına dair defikir çerçevem genişledi tabi.

  10 dakika sonra gerçek salondaydım. evet'ler denmiş fotoğraf faslına geçilmişti. geç de olsa güç olmamış ve dostumun bu mutlu gününde onu yalnız bırakmamıştım.
  4 -1 ... mellonnim
 8. 8.
  -yani aslında böyle entrikalar bana gelmez, sana da gelmemeli. eğer bir kurum veya kuruluş, insanlara hizmet için varsa aralarındaki hiyerarşi sikime kadar kanka. öyle yani.
  +haklısın aga da işin içinde kız arkadaşım olunca gözüm bişey görmedi şimdi, ne yapayım ? zaten göt kadar bir şehir burası.
  -haklısın kanka haklısın. ama sen ben gibi adamlar böyle gaza gelirse nereye gider ki bu üniversite ortamı ? kim nasıl yarar sağlayabilir ki faliyetlerden. sikmişim entrikasını, kim kimle tokmaklaşmışını, otunu, bokunu.
  +doğru söylüyosun.
  -tabii doğru söylüyorum. ne olmuş yani senin sevgilinle en yakın arkadaşın çıktılarsa ? öğrenci klübünün üyelerinin sikinde mi ?
  +ama şimdi şöyle bişey var..
  -sus it sus! konuşma! siktir git şimdi burdan.
  +ama kanka..
  -siktir git lan!

  'siktir git lan' demiştim fakülte başkanına. fakülte başkanı da onun çok taş sevgilisi de sikimde değildi. siktirip gittiler. bende dark tranquillity açıp kafa salladım son biramda. sonra yattım. fakat paranormal activity'nin etkisinden hâlâ çıkamamıştım. rüyamda sikim sokum irkilmeler yaşadım. gecenin 4'ünde dışarı attım kendimi. midemde çılgınlar gibi bir açlık hissi, hafif çileyen bir yağmur, açık sandviççi yollarını aşınlıyorum. yolda bir abla çıkıyor karşıma.

  -iş görcen mi ?
  +ney?
  -iş. iş görcen mi ?
  +haaa o mesele.. yok abla sağolasın.
  -gel genç gel. ne yakışıklıymışsın sen...
  +ablacım..heheh, cidden yakışıklı mıyım ?
  -kurban olsun kızlar senin kara kaşına... gel benlen.
  +ehehe.. yok abla yok sağol.
  -gel buraya len yemicez gel buraya. kaç paran var ?
  +valla abla bi' sandviç param var onla da açık büfe arıyorum yani hiç zamanı değil.
  -olsun. gel.

  "anan yaşındayım, söz dinle; hatrım kalır, onçün lütfen sik beni"

  bu ahir ömrümde duyduğum en ilginç cümle idi.
  7 -1 ... spitneybears
 9. 9.
  konserin sonunda 5 kişiye dans etmek.
  1 -1 ... marty mcfly
 10. 10.
  arkadaşımla dürümcüye gitmiştik. o bir tavuk dürüm bense adana söyledim. şef siparişlerimizi almıştı fakat komiler arasındaki anlaşmazlık yüzünden dürüm siparişleri yapan ustaya ulaşmamıştı.

  aradan 10 küsür dakika geçti şefe;
  -bizim dürümler nerde kaldı?" diye sorduk. o da klişeden faydalanarak "hazır oluyor" dedi. yanımızdan ayrıldıktan sonra komiye;
  -nerde kaldı bunların siparişi" diye çaktırmadan sormaya çalıştı.komi ise;
  -ben diğer arkadaşa verdim o getirecekti dedi. diğer komi de hayır bana vermedin deyince aralarında tartışmaya başladılar. işi içerde yumruklaşmaya dökmemek için gel dışarı dediler birbirlerine ve dışarı çıktılar.

  aradan 15-20 dakika geçtiğinde ise şef siparişleri getirmişti,yalnız bir hata vardı. arkadaş tavuk dürüm söylemişti ve yerine adana dürüm gelmişti. arkadaş sordu;
  -ben tavuk söyledim ama bu adana. şef ise büyük bir ustalıkla;
  -ben sana adana yaptım dedi. bu nasıl bir açıklamaysa artık bizi hayrete düşürdü ve tamam dedik yinede,sorun çıkmasın.

  komiler ise biz mekandan ayrıldığımızda patronla birlikte içeri giriyorlardı.
  5 -1 ... soyleyin bizde gulelim