bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    sözlük yazarlarının çoğu zaman içine düştükleri gerek siyasi, gerek kültürel, gerekse dini konularda olan çelişkilerdir. yazar adı vererek ortalığı karıştırmak gibi bir amacım yoktur lakin bir yazar; hem üniversiteye mescit açılmasına karşı, hem üniversiteye içki sokulmasını istemekte, hem başörtüsünün üniversiteler de yasak olmasını savunmaktadır. aynı zamanda bir o kadar ergenekon taraftarı, bir o kadar komunizm ve sosyalim şakşakcısı, aynı zamanda aydın doğan taraftarı da olabilmektedir. kimi zaman kimse bana karışmasın ulan ben ateistim diyebilmekte kimsenin kendisine karışmasını istemezken piknik yapan türbanlılar ve sakallı kocalarına laf edebilmektedir. bu ülke de cami sayısı çok ulan diyerekten bir yerlerini yırtarken siz dinden ne anlarsınız lan atatürk'ün balıkesir hutbesini okudunuz mu diyebilmektedir. böyle bir durumdur işte. her insan kendi söylemlerinde ve yaptıklarında çelişkiye düşebilir lakin bu çelişkiler sadece psikolojik ve kendini ilgilendiren konularda olursa daha iyi olur diye ummaktayım. vesselam.
    2 -2 ... acz ve fakr
  2. .
    bir öyle bir böyle demelerinden kaynaklanan durumlardır.

meseleyi örnekle açıklamak gerekirse; değerli bir yazarımız, zaman gazetesini akp şakşakçısı olarak kabul etmekteyken, stv'nin akp taraftarı olmadığını ve stv'nin sadece amerikadan yönetilen bir kanal olduğunu söylemektedir.
    yahut başka bir yazar, yimpaş'ın yolsuzlukları akp döneminde yaptığını söylerken, durumun açıklanması ile yazısını anında dğiştirip sadece hırsızlar demiştir. yani ona buna laf atayım, memleketi kurtarayım derken, kendimizle çelişmemeye, dikkat etmememizden kaynaklanan hadise.
    ... secret1907
  3. .
    (bkz: bir ben vardır bende benden içeru)
    ... gore gori chapa tipa rota hey