1. 1.
  ben okudum ama arkadaş sonunu söylediği için bıraktım. heyecanı kalmamıştı.
  7 -1 ... hilmijem
 2. 2.
  Okumuşluğum var incil tahrif edilmiş bir kitaptan öte aslında isa nın anılarının olduğu bir kitap pek kutsal kitapları andırmıyor o açıdan.
  5 ... id est
 3. 2.
  --spoiler--
  sonunda isa ölüyor.
  --spoiler--
  7 ... bedreddin
 4. 3.
  yanlış bir soru. hangi incilleri olmalıydı doğrusu. matta? lukas? yuhanna? markos? sizin incil dediğiniz tek kitap mı? yoksa birbiriyle çelişen bilgiler bulunduran kitaplar bütünü mü? barnabas incilini ya da yakılan, yok edilen diğerlerini saymıyorum bile.
  6 -1 ... yazar x
 5. 4.
  doğrusunu söylemek gerekirse hiç incil okumadım, müslümanlığa göre, daha doğrusu Kuran-ı Kerim'e göre incil değiştirildiği için, biza onun orjinalini bulabiliyorsak bulup okumakla mükellefiz, sonucta incil'de Allah tarafından yollanmış 3. kitap ve imanın Şartları içerisinde kitaplarada inanmak bulunduğu için değiştirilmemiş orjinal halini bulup okumak ve inanmakla mükellefiz.
  1 -1 ... sohbetodalari
 6. 5.
  (bkz: forum chat tarzı entry ler silinir)
  1 ... mardatoni defankarto
 7. 6.
  Ben okudum kuranı kerime benzeyen ayetler ve kurallar var.
  1 ... sezenist a feminist
 8. 7.
  Yarın gerçekleştirmek istediğim eylem. Dosta gidip yeni ahit alıcam.
  ... ben kucuk bir su samuruyum
 9. 8.
  Biraz okudum. Bana yurtdışından getirilen bir misyoner genç takdim etmişti. Bedava dağıtılan incil olduğu için yazıları küçücük. Öylece kütüphanemde duruyor. Ara ara baktığım da oluyor yalan söylemeyeyim.

  Tanrı buyruğundan çok öğüt verici kıssalardır diyelim. Müslümanların hadisleri gibi...

  Bir de çok ünlü "kitab-ı mukaddes" var. Ona hiç bulaşmadım. Genel kültür açısından okunmasını salık verenler var. Bilemiyorum tabi. Deizme geçtikkten sonra zaten bu tip kitaplar pek ilgimi çekmiyor.
  ... lesley mateas
 10. 9.
  Hangisini okuyalım. ****
  ... kangurubu