bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ben okudum ama arkadaş sonunu söylediği için bıraktım. heyecanı kalmamıştı.
    7 -1 ... hilmijem
  2. 2.
    Okumuşluğum var incil tahrif edilmiş bir kitaptan öte aslında isa nın anılarının olduğu bir kitap pek kutsal kitapları andırmıyor o açıdan.
    5 ... id est
  3. 3.
    bende okumuştum biraz, duruyorsa evde devamını da okuyayım.

t: bir soru.
    ... kalasnikov
  4. 4.
    Genelde dinle ilgili bir konuda merakım olursa önce kuran sonra incil'e bakarım. Çok benzer şeyler yazıyor. Aynı konuda incil'de net olan çoğu hüküm kuran'da ucu açık bırakılmış. O yüzden incili farklı farklı yorumlamak mümkün değil ama kuran'ı farklı farklı yorumlamak mümkün.
    ... potansiyeli olan bir kiz
  5. 5.
    --spoiler--
    sonunda isa ölüyor.
    --spoiler--
    7 ... bedreddin
  6. 6.
    yanlış bir soru. hangi incilleri olmalıydı doğrusu. matta? lukas? yuhanna? markos? sizin incil dediğiniz tek kitap mı? yoksa birbiriyle çelişen bilgiler bulunduran kitaplar bütünü mü? barnabas incilini ya da yakılan, yok edilen diğerlerini saymıyorum bile.
    6 -1 ... yazar x
  7. 7.
    muhtemelen Kur'an ile müşerref olamamış kişi beyanı. yanağından makas alıp uzaklaşın.
    ... butunuyle kuskudayiz
  8. 8.
    doğrusunu söylemek gerekirse hiç incil okumadım, müslümanlığa göre, daha doğrusu Kuran-ı Kerim'e göre incil değiştirildiği için, biza onun orjinalini bulabiliyorsak bulup okumakla mükellefiz, sonucta incil'de Allah tarafından yollanmış 3. kitap ve imanın Şartları içerisinde kitaplarada inanmak bulunduğu için değiştirilmemiş orjinal halini bulup okumak ve inanmakla mükellefiz.
    1 -1 ... sohbetodalari
  9. 9.
    (bkz: forum chat tarzı entry ler silinir)
    1 ... mardatoni defankarto
  10. 10.
    Ben okudum kuranı kerime benzeyen ayetler ve kurallar var.
    1 ... sezenist a feminist
kapat