1. 1.
  Hocam ben bisey yapmadım adımı siler misiniz?

  Şaka bir yana saygı sınırlarını kimse asmamalıdır katılıyorum.
  1 -7 ... sirinlerim tahtani
 2. 2.
  ellerine sağlık üstadım.

  koskoca cumhuriyetin kurucusunu ağzından bok eksik olmayan bebelerin prim için dillerine dolamarının cezasız kalması hiçbir vicdana sığmaz.
  baklava çaldığı için yıllarca hapis yatan çocukların olduğu bir ülkede bunlar gibi şerefsiz vatan haini arap artığı veletlerin ellerini kollarını sallaya sallaya hayatlarına devam etmeleri her vatandaşın vicdanını sızlatır.

  umarımen kısa zamanda sonuçlandırılır,aynı şekılde ben de bimer'e şikayette bulunuyorum.
  18 -7 ... exlamabin
 3. 3.
  benim de dikkatimi çeken gerçek. sürekli atatürk'e hakaretler, çanakkale hakkında saçma entry'ler. eskiden ekşi'de çok uğraşırdım bu tiplerle de, illa burada da mı uğraşayım.
  diğer taraftan afrin operasyonuna dönük eleştirel yazılar, dezenformasyonlar. dhkp-c, ypg gibi terör örgütlerinin normalize edilmeye çalışılması. beşar esad isimli türkiye düşmanının militanı kıvamındaki pan-arabist üyeler. bunlar ülkemize düşman tavırlardır. örneğin afrin'de tsk ile esad karşı karşıya gelince ''ama ama esad haklı'' diye türk askerine karşı arap ordusunun safına olduğunu belli eden şeyler görebiliyoruz. ya bu ülkede adam gibi yasalara uyar herkes yediği ekmeğe pislemez, ya da defolup suriye'ye mi gider, iran'a mı gider, arabistan'ı mı gider bilemem.
  6 -3 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 4. 4.
  en iyisini yapmışsın ellerine sağlık. sözlük gün geçtikçe boka sarıyor. sözlüğün sahibine yazıyorum umursanmıyorum, bdv ye yazıyorum umursanmıyorum.

  sözlük yöneticilerine ithafen

  yakında sözlüğün girişinde bundan olması kaçınılmaz olacak bu gidişle.

  edit : olay sadece atatürk değil. bu sözlükte din, millet, vatan, ırk, siyasi miyasi herkese sövülüyor. hukuken suç olan şeyler sözlükte suç değil. ha burada da suç ama umursanmıyor sözlüğün ve yazarların başı ağrıyacağı halde.

  edit 2 : yazan yazarı tanımıyorum. üstteki entry genel olarak yazılmıştır. adaletli bir sistem lazım. sadece atatürk olmamakla birlikte sövülmemesi, saygısızlık edilmemesi gereken çok değerimiz ve adamlarımız var. onlara müdahale edilmezken sadece bu yazara yüklenilmesi doğru değil. nerede adalet ?
  17 -1 ... gethere
 5. 5.
  güzel yalamışsın, duyarlılığın karşısında gözlerim doldu ne yalan söyleyeyim. ama , gerçek yüzünüzü de bir kez daha gördüğüm için mutlu oldum, eser kalmadı duyarlılığınıza olan hayranlığımdan.

  daha bir kaç gün önce recep tayyip erdoğan a küfür eden sözlük yazarı hakkında neden bir tepki göstermediniz peki? mustafa kemal bu ülkenin değeri de r.t.e neyin nesi peki?

  ulan ucu size dokunan durumlarda nasıl da aslan kesiliyorsunuz şaşırmamak elde değil. ve üstelik bu yazar r.t.e'ye alenen "orospu çocuğu" dediği halde.

  şimdi de kalkmış "atatürk' ün hatırasına hakaret" tatavası ile kafa ütülüyorsunuz. nerede ulan benim mustafa kemal'e hakaret ettiğim bir entry?

  çok çakalsınız çok. hem de , neyse.
  14 -25 ... frktmz krds frktmz
 6. 6.
  rte'yi geçtim.. burda osmanlı padişahlarına hatta hz. muhammed'e hakeret ediliyor bunlara hiç sesiniz çıkmıyor.. ama biz burda iki mantıklı eleştiri yaptık diye ağlıyorsunuz?

  önce eleştiri ile hakeretin farkını öğrenin...

  o yaptığın şikayeti de kim sikleyecekse artık *

  (bkz: ağlayacaksanız oynamayalım)

  evet.
  8 -13 ... dedeninkeli
 7. 7.
  hiçbir işe yaramayacak beyandır. bu yol daha önce denendi, hatta yazmama kararı alanlar oldu. sanırım bu olaydan sonra bazı insanlıktan nasibini almamış, troll demeye dilimin varmadığı ucubeler silinmişti. şimdi verilen nicklerde kesin bunların fake hesaplarıdır. yani bunların silinmeside bir sike yaramıyor, üyelik sistemi sıkılaştırılmadıkça bu manzara değişmez hatta daha dibi görürüz. veya tam olarak bilmiyorum ama ipban olayı varmış bu yapılmadıkça bu ibneler mantar gibi türemeye devam eder. ha bukadar yazdık çizdik, moderasyonun sikinde olduğuna inanmıyorum her tık para demek ve zall ın göz bebeklerinin yerini dolar işareti alalı çok oldu.
  2 -1 ... kendimden biliyorum
 8. 8.
  hafız boşuna yorulmuşsun

  onlar akabenin paralı trolleri

  kim önlerine kemiği koyarsa

  ona göre havlarlar.

  m.kemal hakkında söylemedikleri kalmadı

  tek şahitleri : mısır koçanıyla, rıza nur.

  tecavüz hırsızlık vurgunculuk

  kendilerinin tekelinde olduğu için

  bu dinciler kuduruyor.
  13 -3 ... timur cengiz hulagu
 9. 9.
  Tacizi ve tecavüzü savunma, Atatürk'e ve dine saygısızlık etme gibi ahlaksızlıklar suçtur genç arkadaşlarım. Kişilerin değerlerine saygısızlık edemezsiniz. Değerlerinize saygısızlık edenleri göz ardı etmeyin, ettirmeyin.
  En doğru işlemde bulunulduğunu düşünüyorum.
  5 ... magna aegwynn
 10. 10.
  Millete zorla sevdirmeye saygı göstemeye çalışarak diktalık ediyorsunuz. Bir tek sizin dediğiniz mi doğru? Atanızın her şeyi doğru muydu? Loza nın hezimet olduğunu, musul kerkük ü altın tepsiyle ingilizle verdiğini tarihçiler diyor.

  Yarası olan gocunur. Yıllardır yaptığınız acizliğe devam edin. Batının iki yüzlülüğünü güzel kapmışınız.

  Ben bu anayasa nın eşitlik, adalet sistemini de anlamıyorum. Herkese küfret bir şey olmuyor ama biri için koruma kanunun olsun.

  Mantıklı değil.
  2 -8 ... vomer