1. 1.
  ikamesi olmadığı için.
  3 ... kim lan aynadaki
 2. 2.
  içini rahatça dökebildiğin için. kime neye sevincin öfken varsa dilediğince anlatabildiğin için sevilir. bazıları için durum sanıldığı gibi değildir oysa.
  2 ... orcan84
 3. 3.
  sözlük insanı adam eder.
  nerde nasıl konuşulması, davaranılması vb. yetenekleri geliştirir.
  ses çıkartmayı öğretir.
  insanları sevdirir.
  yapamadıkları nelerse onları öğretir.

  tabi ki anlayana...
  3 ... kargaburunlu geyik
 4. 4.
  etliye sütlüye karışmazsan entrylerin er yada geç beğenilir. reelde görmediğin ilgiyi burda gördüğünü sanırsın ve sistemi çözdüğünde başlık neyim açmaya başlarsın entrysi bollaşır kendinle barışırsın. barış huzurdur. huzur sevilir.
  2 ... personanongrataa
 5. 5.
  günlük gibi bir nevi. içinden geçeni tüm rahatlıgınla yazıyorsun. bir sürü insan da okuyor, geri dönüşü de oluyor. ama sen değilsin. rahatsın o yuzden.

  ay lav yu sözlük.
  1 -1 ... laplacein seytani
 6. 6.
  sizi hic tanimadigi halde sicacik bir mesajla derdinize ortak olmaya calisan dost canlisi bir cok yazari barindirdigi icin. *
  2 ... bukiziyenidenbuyutmeliyim
 7. 7.
  (bkz: eşşeğin ziki)
  ... hayddaaaaa
 8. 8.
  her türlü ihtiyacı giderdiği için. kimi şiir yazıyor, kimi şarkı paylaşıyor, kimi felsefe yaparken, öteki ülkeyi kurtarıyor, kimi kusuyor, kimi afedersin...
  1 ... eftalia
 9. 9.
  Sözlükte bulunmanızı anlamlı kılan yazarların olması.
  (bkz: bakmayın)
  2 ... jon snow
 10. 10.
  kimligin belirsiz, herseyi istedigin gibi ifade edebildigin icin sevilir. objektiflik imkansiz oldugu icin en subjektiflerden yorum yapabilme yetenigi verdigi ve olaya farkli yonlerden bakmaya imkan verdigi icin sevilir.
  ... turuncgil