bugün

2006 dan beri bu sözlükte yazıyorum.
burada her türlü şerefsizliği, kahpeliği gördüm. moderasyonun iğrenç uygulamalarına, zall'ın 3 kuruş için neler neler yaptığına, fetöcülerin, tarikatçıların hatta pkk'lı teröristlerin dahi kollandığına defalarca şahit oldum. hepsi ile mücadele ettim. susmadım, yılmadım...

ama bu defa ciddi ciddi kızdım. bu şerefsizliği yapanlarla yargı önünde hesaplaşacağım...

kıymetli uludağ sözlük yazarları ve az sayıdaki okurları.
şimdi yazacaklarımı iyi okuyun...

bundan 2 sene evvel "kırkpınar" başlığına kırkpınar yağlı güreşlerinin tarihi ile ilgili upuzun bir entry girmiştim. amacım sadece bilgi vermek, ata sporumuzu ve tarihçesini yolu bu sözlüğe düşen insanlara aktarabilmekti...

az evvel girdiğim bu entryi aramaya çalıştım ve karşıma şu çıktı;
https://www.uludagsozluk.com/e/44872782/

benim girdiğim upuzun entry kaldırılmış, yerine "tutturla kazan" yazılmıştı.

oysa ki benim girdiğim entrye ait pek çok görsel başlığın galeri bölümünde duruyordu.
görsel

ŞiMDi BUNU yapan soysuz köpeğe, bunu yapan şerefsize seslenmek istiyorum;
"neden ulan neden??? neden böyle bir şey yaptınız?"

benim girimin içeriğini değiştirmek size ne kazandırdı? tuttur. com'un reklamını sözlüğün çok okunan bir yazarının entrysine yerleştirerek ne geçti elinize?

şimdi ben sizden bunun hesabını sormayacak mıyım?

yargı önünde bunun hesabını vereceksiniz. burada benim yazdığım şeyler bana ait eserlerdir. bunları kendi kafanıza göre değiştirme hakkını ve cesaretini nasıl kendinizde görürsünüz?

hiç mi aklınıza gelmedi lan, "tengir diğer yazarlara benzemez, manyağın piskopatın biridir, böyle bir şey yaparsak götümüzden kan alır" diye hiç mi düşünmediniz? ben sizin amınıza nasıl koyuyorum seyredin bak şimdi...

sevgili yazar ve okur arkadaşlara not: uludağ sözlük moderasyonu tarafından değiştirilen ve kırkpınar tarihini anlattığım entrynin bir benzerini de twitter'de yazmıştım, merak eden varsa oradan okuyabilir;
https://twitter.com/volka...tatus/1413947664421560328
abi çok uzun ya. yani her ne yaptılarsa yapsınlar siksen okumam bu kadar yazıyı. ama sana saygım sonsuz muhtemelen haklısın.
abi valla çok haklısın. modlarda zerre iş yok. taraf tutma, işini doğru düzgün yapamama var adamlarda. senin entarilerine verdiğin emeği herkes görüyor. kıymetini de mutlaka bilen çıkar. bu olay tamamen bizim milletin gevşekliğinden, iş ahlakı nedir bilmemesindendir. işe kapağı at da sonra ne bok yersen ye kafası mevcuttur bizim millette.

sıkma canını. aldığın artıları da sonuna kadar hak ediyorsun bence.
(bkz: Erector u bir yumrukla yere sermek) adlı başlıkta da benim entry mi silip aynı şeyi yazmışlar. henüz tespit edemediğim başka entryler var mı bilmiyorum.

Düşünüyorum ben ne zaman böyle saçma bir entry girmiş olabilirim diye. Meğer durum farklıymış. Sözlük hiçbir zaman bu kadar yerlerde olmamıştı. ikna edici, Bir açıklama bekliyoruz yetkililerden. Bunu ekmeğini yediğiniz yazarlara yapmaya hakkınız yok..
Sözlükte yeni hesap açan biri alenen dolandırıcılık yapıyor. 10 tane entry girmiş. Başka da entrysi yok. Bir derdim var kısmından defalarca şikayette bulundum. Entryi silmiyorlar. Bildiğin rezillik. Özel mesajdan kimleri dolandırdı kimbilir.
Entrynin otomatik tutturla kazan'a dönmesi saçmalığı ile ilgili;
https://www.uludagsozluk....d%C3%B6n%C3%BC%C5%9Fmesi/
hemen tuttur üyeliği açayım da bahis oynayayım bari...
tl;dr reis ama haklısın ne diyelim.
Girinin içeriği bile değiştiriliyor ha? Eee bu gerçekten rezillik. Bunun daha kötü niyetli şekillerde yapılmayacağının bir garantisi de yok.
emeğe saygısızlıktır.
Modlardan biri benım manitaya yürümüştü ve gayette almıştı. Sözlük yazarlarının mesajlarına bakmamış olamaz sanırım.
Buraların da tadı kaçmış demektir. Ayıptır, adam araştırmış, özenle derlemiş sözlüğe katkı sağlamış. Emeğe saygı gösterin bari.
Ayrıca tutturla kazan nedir arkadaş? Moderasyon tutmaya meraklıysa gelsinler ben tuttururum...
Yıllarca o kadar kötü adam ve haksızlıkla sözlükte karşılaştığımdan ötürü hissiz kaldığım durum. Bu sözlüğün hissizliğimde büyük payı var.
Özet geçiyorum: Kırkpınar’da baş pehlivanı tam tuş edecekken bi şeyler olmuş kaybetmiş. Altını verilmemiş galiba. Cazgıra küfür ediyor. Mahkemeye verecekmiş.
Ben mod olsaydım bunlar olmazdı.
biz burada malafat fotoğraflarının yarım gün kaldığını, millete sövülüp sayıldığını gördük, moderasyon ölü takliti yapmaktan başka bir icraat sergilemedi.. ama ne hikmetse, iş tutturmaya geldi mi çakal gibi nakitin üzerine atlıyor... sadece entry'ler düzeltilmesin, biraz artık şu sözlüğe bir çekidüzen de verilsin..

tengir yerden göğe kadar haklı...
Çok uzun kanka ne yaptılarsa haklısındır. Mobil uygulamayı da düzeltsinler artık amk.
True'yi mod yapmıyorsunuz ondan sonrada hakkım yendi diye ağlıyorsunuz, çare True bence.
Sözlüğü terk etme vaktimiz gelmiş o zaman Tengir Budun kardeşim.
Anladığım kadarıyla modlardan bazıları kırık.Ben geçmiş girilerimi kontrol edeceğim böyle bir şey varsa sözlükte son günlerim olacak.Tüm girileri silip gideceğim.

Bu arada tengir budun mahlaslı arkadaş ben sözlüğe üye olduğum yıldan beri en çok emek harcayan kişilerden biri. Size ne dese haklı.
Tarifsiz bir alçaklık. Demek ki birileri entrylerimizin içeriğini kafasına göre değiştirebilir. Ki bunu yapan her kimse oraya suç içeren şeyler de yazıp yazarın başını belaya sokabilirdi. Bu rezilliğin derhal izah edilmesi gerekiyor.