1. 1.
  Zall (Uludağ Sözlük): "Sözlük savaşları diye bir kavram var. Sözlüklerin etki gücü ve kalitesi anlamında bir rekabet. Bu rekabet savaş olarak algılanabilir; bu da sözlüklerin canlı ve hareketli olmasını sağlıyor. Bu, sözlük yazarlarına da yansıyor. Uludağ sözlük olarak bu rekabetin içindeyiz deyebilirim.
  Şu an Ekşi Sözlük'ten sonra en çok entry girilen sözlük Uludağ Sözlük. Bu da rekabetin bir sonucu. Savaşa gelince; bu kavram ilk olarak 14 Ocak 2006 gecesi Ekşi Sözlük yazarlarının Uludağ Sözlük'e saldırmaları sonucu çıktı. Henüz Uludağ Sözlük yeni açılmışken, çok sayıda Ekşi Sözlük yazarı üye olarak küfürlü başlıklar açtılar. Sözlükler tarihindeki en eğlenceli geceydi. Sonra aramızda böyle bir savaş olmadı. Daha sonra sözlükler arası hack savaşları oldu. Bazı sözlüklerin kodları çalındı. Uludağ Sözlük'ün şu an internet yayınında üç tane klonu var.
  Aslında insanların gözünde sözlükler üçe ayrılıyor. 1. Ekşi Sözlük, 2. Uludağ, iTÜ ve Private Sözlük'ten oluşan kendini kanıtlamış sözlükler ve diğerleri. Ayrıca Ekşi Sözlük'e her zaman minnet borçluyuz. Uludağ Sözlük'ü açıp bu kadar yeni insanla tanışmamızın ve bu kadar eğlenmemizin en önemli sebebi SSG'nin sözlük kavramını yaratması."

  http://www.milliyet.com.t...06/10/05/son/sonyas09.asp
  8 -1 ... salca
 2. 2.
  milliyet gazetesinin prim yapmak için, temcit pilavı gibi her 3 ayda bir önümüze getirdiği başlık.*
  3 ... no nick whatsoever
 3. 3.
  bugün itibariyle milliyetin internet sitesinde 'internette ekşi savaş' başlığı altında bahsi geçen ilginç tesbit ve iddaların ortaya atıldığı olaylar yumağı.. ben bilmiyom görmedim duymadım..
  ... hop tereyagli balli tarak
 4. 4.
  eksi sözlük efsanesi stevemcqueen'in resmini de gördügümüz haber olmuş.

  benim anlamadıgım sen de öle bi tip varken nasıl gider efsane aktor steve mcqueen'in ismini kendine nick yaparsın??, hayır oyunculugun da berbat, onu da biliyoruz... ee ne kaldı geriye?? tabii kii nicke tav olup hemen türlü hayallere dalan kızlar... ulan ulan ulan..
  6 ... morsiyah
 5. 5.
  en doğru, realist konuşan zall olmuştur, benden de afferin de herkes kafa kağıdında yazan orijinal ismiyle röportaj verirken zall neden zall olarak vermiş* pek anlalayamadım. tamam, ismi abdülrezzak fırındaoturan gibi biraz değişik bi isim olabilir ama gerçekler bunlar. kaç kaç nereye kadar..
  13 -2 ... arjen robben
 6. 6.
  reşat çalışlar a sözü veriyoruz ne lan. binlerce üyesi, dili olan sözlüklerde yorum yapma yetisi ona mı düştü be berrinim karakaşım. hadi onu geçtim savaşmı, kanmış bunlar ayıp şeyler. biz dünya barışı için varız. bilgi paylaşalım diye varız. bundan bilmem kaç yıl sonra torunum torunu girip babaannesinin histerik bunalımlarını, sevişken yaşamını, problemlerini ve defresif cümlelerini görsün de feyz alsın, lan dübükler o zaman da bölelermiş desin. farklı olmadığını görsün de adam olsun diye varız bir bağlamda. kendi ego tatminlerimi söylemiyorum dikkat edersen..

  hani arada ezilip ufalananlar da olacaktır. ama banene lan onlarda kağıda yazıp kitap arası yapsınlar dijital miras bırakmak yerine. belki hayırları torun torbaya dokunur.

  yazıda ki şu tespite bittim. hak verdim resmen. ne çok söyleyecek şeyimiz var lan. ciddi ekşi yazara doyup üye alımlarını kapatmasa belki burada olmazdım cidden. yani evet teşekkürler ekşi sözlük. forza ulusozluk.
  4 ... mey
 7. 7.
  kısaca biz çatır çatır ilerlemeye devam ediyoruz demeye sebebiyet veren olay...

  hani magazin programların da sözlerler ben kendimin rakibiyimdiye işte aynen öyle...
  3 ... aquantass
 8. 8.
  (bkz: kapilar kapansin catismalar baslasin)
  3 ... salca
 9. 9.
  cesitli bolumleri olan savaslardir:
  (bkz: en cok entry girme savaslari)
  (bkz: gammazlama savaslari)
  (bkz: laf sokma savaslari)
  (bkz: sozluk kuruculari arasi bilek guresleri) *
  3 ... ferbay
 10. 10.
  bugun milliyet gazetesinde çıkan haber, bir çok sözlüğün adminleriyle vs. de konuşmuşlar, ama bana ilginç gelen şey şudur ki; diğer tüm sözlük adminleri isimleriyle yayınlanırken zall nickiyle yayınlanıyor, bunun sebebi acaba zall'ın kendini deşifre etmek istememesi midir?

  http://www.milliyet.com.t...06/10/05/son/sonyas09.asp
  3 ... dopdop