1. 1.
  uludağsözlüğün abisi ve büyüğü olan ekşisözlüğe karşı kardeşlik hisleri ile hareket edip ekşiyi incitmekten kaçınması, ekşi sözlüğün ise bir büyük olarak vakur ve ağırbaşlı tavırlar sergileyerek küçüğün yaptığı hataları görmezlikten gelmesi ile oluşacak bir kardeşlik çeşidi.
  1 ... komandost
 2. 2.
  (bkz: sözlüklerin efendisi)
  2 ... frozen hopes
 3. 3.
  (bkz: birakin artik eksi sozlugu)
  1 ... arabaciarabayatasget
 4. 4.
  uludağ sözlük içerisinde saygı-sevgi çerçevesinde yer alan, yazım-imla hataları, anlatım bozukluklarında taze piliç bulmuş aç kurt misali atlamadan evvel mesajlaşma fasilitesi kullanılarak oluşan paylaşımdır.
  6 -1 ... steve
 5. 2.
  Ekşi sözlük ile ilgilendirme sebebini anlayamadığım başlıktır. Bir kere ulusözlük bir insan değildir bu nedenle insanlara özgü bir kavram olan hata dedeğimiz şeyi yapamaz. Bununla birlikte ekşisözlükte bir insan olmadığından yapılan bu hatayı hoş göremez. Ulu sözlük ve ekşi sözlük kodlar ve dinamik sunucu dosyalarından oluşan birer scripttir. Bunlar insan değillerdir ve bu nedenle kardeş olamazlar.
  -1 ... eurasia
 6. 3.
  biri bizle ilgilense de şu caylaklıktan kurtulup sozluk ortamlarına akıp bu guzel kardeslıgı doyasıya yasamak ıcın soylenmıs olan soz obegı.
  ... jakuzi
 7. 4.
  uludağ sözlük yazarları arasındaki doğal kardeşliktir. sözlükten gelen kardeşlik.
  1 ... headacheda
 8. 5.
  zirvelerde kemikleşen kardeşliktir. sözlük kardeşliği kavramını tam tenefüs etmek için sizin şehriniz de düzenlenen zirveleri kaçırmayın aman diyim *.
  ... karpuzkabugu
 9. 6.
  (bkz: fellowship of dictionaries) *
  ... peyderpey
 10. 7.
  (bkz: sözlükteki abi kardeşler)
  ... laedri