1. 1.
  Ahiret gününde, yaptığınız bütün kötülükleri karşılayacak büyük bir sevaptır..Kendini bu davaya adayanlara sovalye unvanı verilmesini öneriyorum
  2 -1 ... panapa
 2. 2.
  (bkz: sözlügün şovalyeleri)
  ... panapa
 3. 3.
  asil bir davranıştır.
  1 ... arabaciarabayatasget
 4. 4.
  fazla kasmaya gerek olmayan harekettir.fazla küfür falan olmasındır;tamamda,kalite kavramı da zamana karşı koyamaz.o da değişmek zorundadır.
  olay akışına bırakılmalıdır.mecrasını bulacaktır.
  ... pilotmont
 5. 5.
  _Yazarı "kırmadan" hatasının farkında olmasını sağlamak.(Mesaj atın.)
  _Ayar vermek için kasmamak.(Ayar vermeye çalışmak çirkin bişeydir.)
  _Kaliteli entryler girmek.(Bilgi içeren ya da kaliteli doğaçlama konular)
  _Aklına gelen herşeyi yazmamak.(Bazı arkadaşlar aklına gelen herşeyi yazıyor özellikle kişisel olayları.)
  _Aramaya inanmak.(Yazacağınız konun bir benzerinin olup olmadığını lütfen arayın)
  _Sözlük formatına uymak.
  _Siyaset yapamamaya özen göstermek.(Siyaset yapmak insanları her zaman bir tartışma ortamına çeker.Yazarları böler.)
  _imla hatalarından kaçınmak.
  _Tüm yazarlara karşı saygılı olmak.(Küfür veya rencide edici entry ve mesajların yazılmaması)
  10 -4 ... italiano
 6. 6.
  erdemli bir davnıştır ama don kişot misali tek kişinin mücadelesi yetmez. ele verip topluca ayağa kaldırılmalıdır.
  ... arabaciarabayatasget
 7. 7.
  bunun için yapılması gereken şeyler basittir.
  a- bir başlık açıldığında ilk entry tanım olmalıdır kuralını uyguladıktan sonra gelen entry'ler yine ilk entry'deki tanımın haricinde başlıkla ilgili değişik bilgileri içermesidir.
  b- yazarın bir anlık açtığı saçma salak'ta olsa başlığı ayar manyağı yapmaktansa, o başlığa hiç entry girilmeyerek sol frame'den yok olmasını ve gammazlayarak moderatör arkadaşların o başlığı uçurmasını sağlamaktır.
  c- çok önemli ve çok ciddi konular üzerine açılan başlıklara toplamda 3-5 entry girilirken, geyik amaçlı açılmış başlıkların sayfalarca sürmesini engellemektir.
  d- uzun uza girilmiş entry'lerin okunmaması ve altına gereksiz hiç bir bilgi içermeyen entry/boş bkz. girilmemesi.
  e- yazarların bir birlerinin ideoloji'lerine (sizin için ne kadar saçma olursa olsun) saygı gösterilmesi gerekmektedir. sonuçta herkez aynı düşünce'yi benimsemeyebilir ve yazarın girdiği siyası entry sizi ilgilendirmese de bir başka yazarın düşüncesini yansıtıyor olabilir. buna kesinlikle saygı duyulmalıdır. (tabiki karşı düşünceye saldırı olmuyorsa)
  f- sözlük daha ilk yılında ve ileriki yıllarda ekşi sözlük klonu değilde kendine özgü bir sözlük olarak algılanması için ne kadar saçma da olsa hertürlü bilgi'nin girilmiş olunması gerekmektedir. bu sayede bizim sözlüğümüze de ziyaretçiler birşeyler aramak için girerler.
  g- biraz daha kendimizi kasarak bıkmadan sıkılmadan bilgi/tanım entry girilmesi ileri ki zamanlarda daha rahat bir şekilde eğlenmemizi sağlar.
  ve birde moderatör ve admin'in yapması gereken konular vardır. yazarları aşan konular.
  h- sözlük formatı'nın yeniden elden geçirilmesi lazım.
  i- mod'ların da bizim gibi insanlar olduğunu düşünürsek, birisinin sildiği entry diğerine göre silinmemesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkıyor. *
  j- silinen entry'lerin nedenlerinin daha geniş bir şekilde izah edilmesi lazım.
  k- sözlük'ün sadece google reklamları değil, ekşi'deki gibi tam sayfa, arka plan reklamları da alması gerekmektedir. bunu yapacak kişi sözlüğü tanıtımı açısından Zall ve bir reklam ajansı dır.
  l- mod'ların hiçbir şekilde yazar ve düşünce ayrımı yapmamalıdır ve yetkili oldukları için hedef belirtici, herhangi bir düşünce, görüşü ezici entry'ler girmemeleri gerekmektedir. bunun aksi olduğu zaman yazarlar mod'lara karşı olan saygınlıklarını yitirmektedirler.
  m- mod'ların yaptığı yanlışlıklara yazar'ın düzeltmekte korkmaması lazımdır. ama silinme ve çaylaklık korkusundan birçok yazar mod'ların girdiği entry'leri gammazlamakta ve uyarmakta çekingen davranıyor.
  n- mod'ların polemik oluşturan başlıklar'dan kaçınması gerekmektedir. bir taraf olurlar ise sözlük içinden çıkılmaz bir hal alır.
  o- mod'ların düşünce-dini,siyasi- içerikli başlıkları sol frame'ye gelmesini engellemektense, direk yazarları ilgilendiren anketlerin engellenmesi gerekmektedir. eğer bir başlığın sol frame'ye gelmesi engelleniyorsa madem sakıncalı başlık tümden silinsin.
  p- mod'ların kesinlikle sözlükteki ayar çılgınlığına dur demesi gerekmektedir.
  r- ve en önemlisi Zall'ın sözlük isminde düzeltmeye gitmesi sözlük'ün geleceği için gereklidir. Bunun en basit'i yine http://www.ulusozluk.com'dur. "uludağ" ismi bir yere ait ve sadece orayı temsil ediyormuş gibi durmaktadır. "ulu" ise geniş bir anlam içermektedir ve eğer yok ise bir ajans ile anlaşma yapılması sözlüğün daha geniş kitlere ulaşması görsel ve teknik anlamda daha kaliteli olması için kaçınılmazdır. *

  göründüğü gibi basit bir olaydır kalite yükseltmek, yeter ki birazcık çaba gösterelim. *

  (#1265664)
  9 -1 ... fatal
 8. 8.
  yersiz.. ama siz inanıyorsanız bir kaliteniz olduğuna, ödün vermeyiniz, el mi yaman bey mi yaman. yoksa konuş konuş, söyle söyle, anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.
  ... strange kind of woman
 9. 9.
  inci sözlüğe dönmemek için gösterilen haklı bir çabadır.
  ... the follower
 10. 10.
  kaliteli yazarlar ve kaliteli yazılar ile uludağ sözlüğü alemin kralı yapmaktır.
  ... linefreeze