1. 1.
  başlık aslında "ekseriyetle cahil ve kompleksli olması" olacaktı ama karakter sınırı malum. birçoğu zaten ağır kompleksli tavırlarından, hareketlerinden, ilginç şekilde örgütlenişlerinden bu belli lakin daha acı olan çoğunun bunlara ek olarak cahil olması. sabah akşam sözlük kalitesizleşiyor, bilgi entryleri girilmiyor naraları atarak çığırtkanlık yapıyorlar ama girdikleri entryler en fazla birer cümlelik hatta "puhahahhaa" yazıp entry giren kezbanlar var. bunların bir de yıllanmış içinde birçok pis ilişki barından sözlük hatıraları var ki aman aman. değişikler.
  17 -27 ... dunyanin kahri
 2. 2.
  cahil ve kompleksli olmasam sözlükte ne işim var diyerek katıldığım önerme.
  10 ... ay perisi
 3. 3.
  Kimsi sikine takmiyor oblari.
  1 ... je suis turc
 4. 4.
  Bir iddia. şöyle ilgi budalalarına cevap vermeye bile değmez. aynı çirkinlikleri erkek yazarlar için de yaptı. Yeterince ilgi toplayamayınca kadın yazarlara sardı şimdi de. Aynen kardeş sözlük kalitesiz bilgi entryleri falan girilmiyor hiç. Sözlüğün seviyesini yükseltmek için ben de yarından itibaren memelerimin ve yarım yüzümün fotoğraflarını atıyorum.
  6 -2 ... ecevit mavisi
 5. 5.
  "Sözlükteki insanların cinsiyetini nasıl anlıyorsunuz amk?" sorusunu akıllara getiren iddiadır. Ayrıca insanların çoğu birbirine göre cahil ve kompleksli değil mi yahu? Neden sadece tek bir yerin tek bir cinsiyetine atıyorsunuz olayı? Forumdaki dinsizler için inançlılar cahil, inançlılar için de dinsizler cahildi en son baktığımda? Hepimiz cahil ve kompleksliyiz. Yaşasın cahil ve kompleksli insanlar.
  5 ... sodaligeceler
 6. 6.
  Kadınlar erkeklere göre teknik bilgiye aç insanlar değiller. Ortalama bir kadın mesleki zorunluluklar dışında genel konular hakkında derinlemesine bilgi sahibi olma arayisi icinde degildir ama bu durum onu cahil yapmaz.

  Cehalet ilber ortaylinin dedigi gibi bilmemek degil bilmedigini bilmemek ya da kabullenmemektir.

  Bilmediğini kabullenecek kadar kendine güveni olmayan insanlar cahil olmaktan dolayı aşağılık kompleksi geliştirebilir. Bunu ne sözlüğe ne de tüm kadınlara maletmek tutarlı bir düşünce değildir.

  Ne yazık ki cumhuriyet eğitim hamlesini başaramadı. Ister erkek isterse kadın olsun toplum temel bilgileri bile bilmiyor. Mikrofonlara konusan insanlar bu durumun en güzel örneğidir.

  Kadınlarımız dolayısıyla da çoğunlukla anne adaylarimiz cahil olunca çocuklarına da öğrenmenin erdemini anlatamiyorlar. Sonra da kitap okumak boş bir istir diye ciddi ciddi tartışan insanlar peydah oluyor sozluklerde.

  Bugun medeniyet diye bir sey var olabilmiş ise bu okuyan insanlar nedeniyledir.
  5 -1 ... jardani jovonovich
 7. 7.
  ego çok var ya. geçen bi başlıkta yakaladım önüme gelene saydırdım. silmişler başlığı. doğal olarak yazı da gitti ama bu kadar ego iyi değil. ya gömeceğiniz kişiyi iyi hesaplayın gidin onu gömün ya da onu gömüyom diye herkese sataşıp durmayın.
  4 ... sorunluadam
 8. 8.
  Bunu sen mi söylüyorsun, utanmadan bir de. Cidden helal ya.
  2 ... bataklikta bir balik
 9. 9.
  Ben anlamadim bi meme muhabbeti geciyo ama?
  Komplexli oldugumu dusunmuyorum sadece ailem disinda benim hakkimda cikariMlar yapilmasini sevmem. Insanlar cikarimla elestirinin farkini bilmedikleri icin bu tespiti kabul etmiyorum deyince elestiri kaldiramayan ben oluyorum. Sen kimsin?
  Cok bilgiliyimde diyemem ama cahil degilim. Tam karsiligi ne bilmiyorum ama challenge yapamadigim kisilerle arkadas bile olmam. Cok soru sorarim asiri. Sevdigim insandan duymayi severim verdigi yaniti.
  Cahilik demeyelim de herkesin kendine gore alanlari var burada ki kizlarin. Mesela ben sonsuz elektronik alet spor oyun araba kiyafet mekan alkol bilim sanat muzik konusabilirim. Ama bi erkek nasil ayartilir bilemem ya da kafamdan kurabiye yapamam ya da ne biliyim cok sure dua bilmem ya da asiri bi siyaset bilgim yok hastaliklar hakkinda cok bilgim yok ne biliyim boyle seyler iste. Ama hicbirimizin cahil oldugunu sanmiyorum. Kaldi ki komplexli insanlarida severim. Burunlarinin havada olmasina hep ozenmisimdir. Ben cok ozguvensiz ezik bi tipim.

  Kisacasi bok gibi tespit sen tespit yapma arap.
  2 -1 ... zero two
 10. 10.
  bunu kadın ve erkek ayrımı yapmadan yazsaydın sana haklısın denirdi ,şimdi girdiğin etrylere bi göz attım aslında tam olarak kendini tarif ettiğin kanısındayım. hemcinslerine böyle bel altından vurmana zaten bi şey demiyorum senin gibi kadınımsıların çoğunlukla yaptığı şey.
  8 ... gulsenkimki