bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  9 eylül sabahıydı... yağmur yağıyordu dışarıda. karşı dükkandaki kır saçlı mehmet amca yine çocuk pornosu izliyordu. üstümüzdeki apartmandaki çift yine kavga ediyordu sabah sabah. düşünmeyi öğrenebilmiş onlarca ceset volta atıyordu dükkanın olduğu caddede. birazdan köşede oturan ayyaşları dürtmek üzere güvenlik güçleri de burada olur. ben sigara içiyorum, ne kadar da sıradan bir gün. rutin bizi öldürür demişti tekerlekli sandalyeye bağımlı bir mahkum. şimdi olsa "sigara da aynı şeyi yapmıyor mu?" diye karşılık verirdim.

  dışarı bakmak istemiyordum aslında. hayata o güne kadar katlanmamı sağlayan umut uçup gitmişti bir gelin arabası ile... o güne kadar sevdiğim kimse ölmemişti. büyük acılar uzaktı yani bana; belki de bu yüzden canım böylesi yandı. işte o anlarda kimseden sizi anlamasını bekleyemezsiniz. düşüncelerle gerçeklerin arasındaki keskin çizgi en çok bu anlarda belirgindir çünkü.

  kendimi bildim bileli hayatın anlamını arıyordum. daha doğrusu buna ulaşırsam her şeyin daha kolay görünmesini sağlayacaktı. o gün yaşlı bir adamla tanıştım. ölmeyi bekleyen, yalnız ve çekilmez bir ihtiyardı. bana birkaç öğüt verdi... amacımı sorması da gecikmedi. "hayatın anlamı" dedim sadece. o an ne kadar salak hissettiysem iki katı kadar karşıya gitmiştir. "sözlük kızı hoplatırken hayatın anlamını aramak..." dedi. sustu bir süre. o ara polisler ayyaşları toplama geldi. caddede insanlar yürümeye devam ediyordu. benim kişisel aydınlanmamı sikleyen kimse yoktu... lanet olsun! sonra devam etti yaşlı adam... "gir sigortalı bir işe, çalış... hiçbir kadın kalıcı olmayacak çünkü" dedi. oysa ki kadınlar da bir an'a aitti. çok geçmeden yağmur durdu. şehir yine çekilmez oldu.

  nafiledir yanisi... sevdiğim kadının düğün fotoları facebook'a düşmeden kendimi öldürmek için birkaç boş vaktim daha olur umarım.

  freeze you later
  2 -2 ... absolute zero