1. ?.
  can-ı gönülden katılacağım kampanyadır.
  edit: Sözlük isminin yerel olması sözlüğün yerel olması anlamına gelmiyor ancak sözlükteki yazar dağılımının değişmesi ile daha genel,herkesi kapsayan ve uygun bir isim olması tercih sebebidir.

  (bkz: ulu sözlük)
  ... yuhako
 2. ?.
  evet sözlük ismi değişsin. şöyle uluslararası bir şey olsun istiyoruz. mesela;

  (bkz: uludağ dictionary)
  ... arjen robben
 3. 1.
  (bkz: kurtlar vadisi sozlugu) *

  (bkz: gereksiz eylemler)
  -1 ... andromedian
 4. 2.
  bu sözlük bursa'yla ilgisi olan insanlar tarafından açıldığı için bu ismi almıştır.sonradan birçok bursa dışındaki katılıma açık olmuş ve bünyesinde birçok farklı kişiyi barındırmıştır.şimdi sözlüğün ismini değiştirelim dersek,haksızlık etmez miyiz kuruculara?
  benim için her türlü isim kabulümdür dediğim başlık.
  ... asiti kaçmış kola
 5. 3.
  hatta değiştirilsin ve sürekli güncellensin dedirten başlık.. mesela; "sözlüğün ismi, genel istek üzerine 23 gün önce değişti sözlük", ertesi gün "sözlüğün ismi, genel istek üzerine 24 gün önce değişti sözlük" vb.... olabilir.

  logodur, renktir değiştirilir ama isim değiştirilmesi markayı bozar.. hiç bir markanın isminin değiştiği görülmüş müdür? aslında kurallar da sözlük forum olmasın deniyor ama bu tip başlıklar burayı forumdan farksız yapar. bu başlığa cevap verildiği taktirde sözlük sözlük olmaktan çıkar ve forumlardan farksız olur. sonuçta bu başlık anket gibi bir başlık ve verilen cevap forum niteliğini taşır..
  ... trablus
 6. 4.
  saçmasapan kampanyalar silsilesinden biri daha.uludağ sadece bursa'ya ait birşey değildir ki,ülkemizin çok bilinen dağlarından birisidir,uludağ üniversitesi bursa'lı olmayan öğrenci almama kampanyasına gitmemiştir,boğaziçi üniversitesi boğazda oturmayan,yok efendim istanbul'lu olmayan öğrenci kabul etmiyoruz dememişlerdir,öğrenciler okulun ismi değişsin aga ben burda okuyamam kampanyası yapmamışlardır çeşitli yer adı ile anılan okullarda vs.bu örnekler çoğaltılabilinir.zaten uludag menşeili yazarlar bile sözlük içerisinde yabancılık hissedilmesin diye herhalde * diğer sözlüklerden çok daha az uludağ ve bursa konulu başlık açmışlardır,çekimser davranmışlardır,kişiler sözlük gelişsin,uludağ adını taşıyan bir sözlük de klon bile olsa zevkli ve bilgi içerikli bir yer halini alsın diye uğraşmaktadırlar,isim değişse ne olacaktır limoni sözlük,balsamik sözlük,tuzlu sözlük vs olsa daha mı hoşa gidecektir anlayabilmiş değilim.
  -1 ... veritaserum
 7. 5.
  (bkz: entry yerine kafa göz girelim kampanyası)
  2 ... nakata