1. 1.
  gerekli olduğuna inandığım, uludağ sozluk un giderek büyüyen yazar kadrosu ve arsivine layık daha kapsamlı, daha objektif, kisiselliği en aza indiren, paylasımcı ve yeterli esneklikte bir format arayısı.

  zira an itibariyle format kurallarına baktığımızda açık, eksik, fazla ve tam olarak tanımlanamamıs bircok yer görüyor ve belirtmeye calısıyoruz.

  sozluk formatının kurallarından olan faydalı bilgi verme zorunluluğu önce sözlüğün kendi içinde bir fayda tanımı yapmasını gerektiriyor ki bu da felsefenin yüzyıllardır tartıstığı sorunlardan birisidir. sorulması gereken soru bu seyler kime göre neye göre faydalı olabilecek bir biseyler... "bana göre "kolay kapkac teknikleri" faydalıyken, baskasına göre "tarihsel sürecte yunan mitolojisinin ortadoğu kültürüne etkileri" faydalıdır.

  peki o zaman fayda tanımını kim yapacak ya da bir entry silindiğinde adamın biri "ulan o bana faydalıydı. niye sildiniz" dediğinde bu yazara hak verilecek mi? ayrıca yazar aynı zamada bir okur olarak yazdığı her entry yi faydalı görürse hicbir entry si silinemeyecek mi?

  bir ikinci sorun ise arsivini ve olusumunu haliyle subjektif/öznel bireylerin ellerine bırakmıs bir sözlüğün "kişiye özel subjektif ifadeleri yasaklaması" ne demektir? peki birisi objektif ve tüzel bir entry girmek isterse hangi kaynağı objektivizm referansı olarak kabul edecek. hele birde maddenin devamında "...düsünüyorum..." gibi ifadeler olmamalıdır ibaresi insanoğlu nun en temel ihtiyacı ve en erdemli davranısı olan düsünme yetisinin entry lere yansımamasını istemektedir ki ilginçtir.

  entry nin hatalı bilgi icermesi konusu ise akıllara zarardır. çünkü bilgi yi anlamak ve sınıflandırmak için epistemoloji caresiz kalmıstır.

  kufur konusunda ise kufur algisinin degiskenligi sorunsali tamamen gözardı edilmistir.

  son olarak aslında basa yazmam gereken fakat sonda daha uygun bulduğum su soru sozluğun mutlaka kapsamlı bir sekilde cevaplaması gereken sorudur.

  (bkz: tanım nedir)
  2 ... sosyoklon
 2. 2.
  (bkz: faydali bilgi)
  (bkz: kisiye ozel subjektif ifade)
  (bkz: hatali bilgi)*
  ... child
 3. 3.
  bdsm hayrani slut tarafından yapılacaktır,

  -sitenin ismi ulugram olarak değiştirilecektir.
  -çaylaklık algoritması oluşturalacak, yazarlık için en az 10 tanım içerikli entry girilmelidir, onay listesi 100. sıradan başlayacak.
  -nesil,karma,puan gibi özellikler olmayacak.
  -türkçe nick alınabilecek.
  -premium üyelik özelliğiyle paralı olarak hiç entry girilmeden hemen yazar olunabilecek.
  -entry girme konusunda orta yol izlenecek yani tanım diye zırt pırt şöyledir böyledir tarzı da değil forum chat tarzı da değil.
  -canlı yayın açma özelliği olacak.
  -twitter hesabı sözlük hesabına entegrasyon edilebilecek.
  -soru-cevap kısmı olacak ve bir konuda merakı, yardıma ihtiyacı olan o kısma gidecek.
  -küfür/argo/ karşı taraf rahatsız olmadığı sürece serbest.
  -ekşi de ki gibi genel kültür ve ciddi konulara hakim olunması sağlanacaktır örn:grammy ödülleri,kış olimpiyatları, genel kültür ve ciddi konularda yetersizliği olanlar uçurulacaktır.
  -başlıklarda noktalama işaretiyle açılacaktır.
  -nefret suçu işlemek yasaktır.
  -başlıkta ya da özel mesajda tacize uğrayanlar bunu screenshot ile moderasyonlara bildirip ilgili kişiye işlem başlatılacaktır.
  -yalnıZca yazarların ulaşabileceği seks ilanı bölümü olacaktır.
  -medya kısmında fotoğraf/videolara beğenme ve yorum yapma özelliği olacaktır, YouTube’dan da video paylaşılabilir.
  -chat kısmında yazarlar topluca mesajlaşabilir.
  -çaylaklar özel mesaj atabilir.

  -profil gizleme özelliği olacaktır.
  -engellenen yazarın başlıkları ve entryleri gözükmeyecektir, engellenen yazar sizin entrylerinizi ve başlıklarınızı görmeyecektir.
  -kendi kendine hesap silme olmayacaktır, ancak terk özelliği ile entry ve başlıkları silinip istenildiği zaman hesaba dönülecektir.
  -ip adresleri kontrol edilecek ve silinenlerin ipleri banlanacaktır.
  -18 yaş altı sex arayışı yasaktır.
  -ad-soyad,medeni hal,doğum tarihi,cinsiyet,ülke-şehir zorunlu olarak profillerde görünecektir isteğe bağlı cinsel yönelim,dini inanç,politik görüş yazılabilir.
  3 -12 ... bdsm hayrani slut girl
 4. 4.
  (bkz: bdsm dur Allahını seversen zaten ortalık karışık)
  5 ... kalahari dogumlu kutup ayisi
 5. 5.
  üff.

  alt tarafı güncel iniş çıkışlarımızı kustuğumuz bi platforma ne anlamlar yüklediniz aq. senin bu bahsettiğin özelliklerin tümü zaten bu formatlara sahip sitelerde var. burası sözlük. burada neden medeni hal, cinsel yönelim, dini inanç gibi gayet mahrem bilgileri gösterelim diğerlerine?

  "ekşideki gibi" denmiş ama ekşi sözlüğü bu hale getiren yazarlarının kalitesidir. kusura bakma ama bu kitlenin kalite gibi bi talebi yok. olanlar zaten bunu arayıp buluyor.

  çok radikal isterler bence. gereksiz.
  17 -2 ... agnottott
 6. 6.
  --spoiler--
  -yalnızca yazarların ulaşabileceği seks ilanı bölümü olacaktır
  --spoiler--

  sözlük formatında reform
  -2 ... x e deger veren adam
 7. 7.
  baya iyiymiş yalnız. slut kardeşimize kulak verelim.
  ... eddie cabot
 8. 8.
  sözlük kızları fazla tatava yapmadan yatağa geçeceklerse desteklediğim reformdur. bunun dışında kalan her hareket akim kalmaya mahkumdur.
  ... dakandaz