1. 1.
    sözlüğü iyice çoluk çocuğun oyuna bahçesi haline getirdi.

lan karışmayayım, diyorum da, bu nasıl bir gevşekliktir, anlamak mümkün değil.

jimmy tudeski midir, ne halttır, çoluk çocuğun eline kıytırık bir yetki veriyorlar. bunlar da gelip başlıklarda "formatı öğrenmesi gereken yazar" ot bok goygoyu yapıyor, yok "3 vakte kadar silik olacak" diye aklınca korku saçıyor.

e şimdi biri silik oldu ya, nasıl da korkutucu oldu, değmeyin gitsin.

eline ortalama bir metin verilse anlamaktan aciz tipler güya format yorumlayıp kanaate varıyorlar. şımardıkça şımarıyorlar.

bunu eskiden ekşi'de guru yapardı. ona buna salça olup "her an uçabilir, moderasyon geçmişi kötü" diye korku salmaya çalışırdı. gerçi orası -hiç değilse o zamanlar- görece daha rasyonel bir ortam olduğu için sonunda taşak malzemesi olmaktan kurtulamamıştı.

ama burada ne yaparsanız yapın, rezil olma şansınız yok.

ama benim açıktan safım belli olsun; ne formatı lan? hangi format amk?

canı sıkılan kafasına göre yazıyor burada, hem de yeni değil, en az 7-8 senedir böyle. kimsenin de sikinde değil. böyle işgüzar çoluk çocuk takımı şevke gelsin diye ellerine kıytırık bir yetki verip sözlüğe salıyorlar, bunlar da sanıyor ki, alemlere nizam verecekler. üzerine, 1-2 kişiyi silik yaptırmayı başarırlarsa egoları okşanacak.

benim de şu anda bir sürü entryim var, sözüm ona "format"a uymayan, de hadi, gammazlayın da silik yapsınlar. yaparken entryleri kökten silmeyi de unutmasınlar yalnız.

"eşkıya var diye korku verirler, benim ipek yüklü kervanım mı var?" hesabı, böyle işgüzar tiplerin oyun bahçesi haline gelmiş sözlükte olsan ne olmasan ne amk?

hayır, daha bugün, aynı başlık altında, ona buna cevap yetiştiren entry giriyorduk bu tiplerle. bu sözlükte "diğer yazarlarla polemik oluşturacak entry" ot bok diye zırva bir kural vardı diye hatırlıyorum.

hiçbir şey çıkmazsa oradan başlayın. ben kendimi ihbar ediyorum işte. hadi bakalım.

dahası, özel ricamdır, bu entryi de götürün oraya bir zahmet. belki moderatör abileriniz başınızı okşayıp "aferin oğlum" der.
    4 -1 ... jetaim