1. 1.
  peşin not: karakter sınırlamasından mütevellit "uludağ sözlük" yerine "sözlük" kelimesi kullanılmış yine aynı nedenle özel ad muamelesi görmesi gereken "sözlük" ifadesine gelen ek, ayrı yazılamamıştır. affınıza sığınır, müsamaha istirham ederim efendim.

  aylardır, nazenin ve nadide bir sosyal platform olan uludağ sözlük'te naçizane yazarlık vazifemi ifa ederken gözlemleme imkanına kavuştuğum bir şey. "işkembe i kübradan sallayıp yalakalık yapma nihat. zaten 62 yaşındasın kimseyi yalayamıyorsun" dememeniz adına elimden geldiğince başlığa konu önermeyi somutlandırmak isterim yüksek müsaadelerinizle.

  kalemi kuvvetli sözlük yazarları:

  kah güldüren kah hüzünlendiren onlarca yazar var burada. bazen kahkaha attırırken, bazen de yaşadıkları bir kaybı anlatan insanları okumak, eşşiz bir fırsat.

  bilgili sözlük yazarları:

  ekonomi olsun, siyaset olsun, tarım olsun, hanımları yalama sanatı olsun burada bilgili bir çok insana rastladım. öğrendim. öğrendikçe büyüdüm. zaten yaşlı olduğumdan keşke bu kadar da büyümeseydim dediğim zamanlar oldu ama olsun.

  nefis mesleklere sahip troller:

  en çok şaşırdığım, beni adeta büyüleyen şey de bu oldu. troll diye horlanan, eziklenen insanların aslında nefis mesleklere sahip, son derece saygılı, donanımlı, iyi kalpli insanlar olduğunu görme şerefine nail oldum.

  yakışıklı beyler - yalanası hanımlar:

  sözlük yazarlarının fotoğrafları başlığında, onlarca yakışıklı beye, bir o kadar da taş hanımefendiye rastladım bu sözlükte. "o halde içi kadar dışı da güzel insanların var olduğu bir yer burası nihat" dedim kendi kendime. "iyi yere dükkan açtın heee" diye de yaşlı mizahı yapmadan durunamadım.

  yukarıda detaylıca arz ve izah etmeğe çalıştığım üzere, burası pek çok anlamda kalburüstü bireylerden müteşekkil bir platform kıymetli arkadaşlarım. çok şanslıyız ve kıymetini bilmemiz lazım gelir.
  7 ... hassas nihat