1. 1.
    sozlugu birakan bunyenin sarfettiği son kelime öbeği.*
    5 ... zzg
  2. 2.
    bay bay hepiniz
    gudbay lanliniz

diye şarkısı bile vardır
    3 ... child
  3. 3.
    evet sozlukte edeceğim son soz..elveda sozluk..
    3 -2 ... zzg
  4. 4.
    (bkz: kapıyı kapa cereyan yapıyor)
    3 ... ratata
  5. 5.
    Sözlükten uçurulması sözkonusu olan kişinin son sözü.
    1 ... endless
  6. 6.
    (bkz: sözlüğü bırakıyorum)
    (bkz: bana ne)
    (bkz: bak sonra sözlük kurarım ama kodları çaldım ben)
    (bkz: hass tir)
    2 ... berbay
  7. 7.
    sözlüğün üç beş orjinal yazar dışında sadece bir ekşi çeşitlemesi olduğu , ordaki başlıkların değiştirilip açıldığı , metrekareye 5 zirve düştüğü , abaza yazarların başlıklarda tatmin aradığı , ekseriyetle hatun kaldırma kaygısı güdüldüğü ve herhangi bir gelişme olmayacağının ortada olmasından dolayı mecbur kaldığım durum.
    9 -4 ... uzaklarda
  8. 8.
    (bkz: bağlımak)
    3 -1 ... kanun hükmünde kararname
  9. 9.
    (#1151790)
    ... blackjack
  10. 10.
    anlaşılması zor eylem. dünya'daki teker teker her insanın kendine has fikri olduğunu, bazılarının bunları değiştirmeye hiç de niyeti olmadığı kabullemeyen sanal sözlük yazarlarının gidiyorum bütün aşklar yüreğimde kırgınlığında veda hutbeleri söylemeleri. sen sensen ben de benim deyip inat etmek gerekirken, bu kaçmalar niye ? meydanı onlar dediğin kesime bıraktıkta çoğalan onlar, güçlenip gerçek dünya'da da karşına çıkmayacak mı sanki ?

zamanında, ilkokulda annem istediğim yemeği yapmadı diye, küsüp evin duvarına impayatoy okula aç gitti yazmıştım. haftalar sonra annemin gördüğü bu yazı, ah canım benim sızlanmalarından çok, bir kısmını benim oluşturduğum kahkaha bulutlarına dönüşmüştü. ne zaman bir dersi bırakacak olsam, tartışmayıp geri çekilecek olsam duvara yazdığım bu yazıyı hatırlıyorum, sonra daha bir hevesle saldırıyorum yeldeğirmenine.
    6 ... impayatoy