1. 1.
  "güzel kızlar aptal olur" öngörüsüyle yola çıkarsak doğruluk payı olan bir olgudur ki vardır böyle bir şey.

  şöyle ki; güzel kızlar (süslü, tikky, sarışın..) çoğunlukla dışarıda arkadaşlarıyla eğlenmeye, dedikodu yapmaya, alışverişte giyim kuşam bakmaya vs zaman ayırmaktadırlar. öyle olunca, internette bir bilgi hazinesine yazılar yazıp kendilerini afişe etmeye ne zamanları vardır ne de kapasiteleri.. çünkü online bir sözlük, daha çok marjinal, bazı konularda fikir yürütebilen, bir şeyler hakkında bilgi sahibi olan, avril lavigne gibi giyinen kızlara, daha amiyane bir tabirle hafif meşrep takılan kızlara hitap etmektedir. ya da ne bileyim gününün çoğunu bilgisayar başında geçiren ve internette kurduğu arkadaşlıklara kendini kaptırabilen kızlara yönelik oluşumlar gibime geliyor bu sözlükler.

  yani demet akalın, gülşen ya da serdar ortaç değil de; daha bir evanescence, maroon5 ya da pinhani tadında müzikleri dinlemeyi tercih eden kızlar sözlüklerde çoğunluğu oluşturmaktadır.

  buradan hareketle "sözlüklerde yazan tüm kızlar çirkindir" diye evrensel bir sonuç çıkarabilir miyiz? tabi ki hayır ama tüm gerçekleri yansıtmasa da böyle bir düşünce içerisine girebiliriz ve bu yüzden kimse kimseyi suçlayamaz ya da ayıplayamaz.

  şimdi sözlükteki bayan yazar arkadaşlarımızın ayaklanmasına hiç gerek yok çünkü kimseye ithafen yazılmış bir yazı değildir.

  edit: herkes görüşlerini belirtmiş, eksi oyunu vermiş ama bir kişi de çıkıp "hayır efendi sözlükteki kızlar genelde çirkin değildir, nedeni de şudur" diye bir anti-tez üretmemiş. biz demiyoruz ki "önemli olan, sözlükte yazan kızların görüşleri değil; güzelliğidir" diye. izafi bir kavram olmakla birlikte "yüzdeye vuracak olursak, güzel kızların oranı çirkin olanlardan daha düşük kalacaktır" diyoruz. kimse bu görüşü çürütebilecek açıklama yapmamış. "sen salaksın işte kötüsün, abazasın" diye delirdiğiyle kalmış.
  23 -34 ... yozishanko
 2. 2.
  asosyal oldukları kesin de...
  not:değilseniz eksi oylayacağınıza dışarı çıkın. bak güneş de var. benim misafirim var onu bekliyorum...
  20 -28 ... karga
 3. 3.
  (bkz: sözlük yazarlarının hobbit olması)
  3 -1 ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 4. 4.
  evinde , işyerinde vs. bilgisayarı bulunan her kızın yapabileceği bir eylemdir entry girmek . süsle , asosyallikle özellikle de sarısınlıkla alakası yoktur konunun .
  7 -1 ... sustum
 5. 5.
  Sözlükte aktif ya da pasif faaliyetler içerisinde bulunan kızların fiziksel olarak çekici olmadıklarını belirtir önerme.

  Evet inter kızları minimum yüzde 90 oranında çirkindir. Ya da farklı bir bakışaçısından ele alırsak, çirkin kızlar internette sözlük, forum, sohbet odaları gibi aktivitelerde daha fazla görülmektedirler. Erkekler için durum briaz daha farklıdır, erkek yakışıklı da olsa çirkin de olsa internetten hatun kaldırma amacını sonuna kadar muhafaza eder. Ve bunun için sadece interneti kullanmaz, günlük hayatında da aynı amaca ulaşmak için bütün yolları dener.

  Çirkin kızlar günlük hayatlarında rağbet görmediklerinden, internetin gizli saklı ortamında kendilerine talep yaratmaya çalışırlar, lakin internet erkekleri neredeyse tamamen abazanlardan oluştuğundan bekledikleri performansı alamazlar. Çünkü romantik takılanlar dahi eninde sonunda nihai hedef olarak sekse ulaşmak durumundadırlar.

  işin enteresan tarafı, internetteki çirkin kızlar öyle bir hava yaratırlar ki, sanki her biri birer güzellik kraliçesidir, bulunmaz hint kumaşıdır. Kasmalarından mütevellit abazanların daha da yoğun ilgisine maruz kalırlar ve bu da türk kızları hakkındaki mevcut tespit ve tezlerimizi güçlendirir.

  Internette bir kızı kafalamayı başaranlar çok yüksek ihtimalle hüsrana uğrayacaklardır.

  Internette neden güzel kız yok sorusunun cevabı aslında gayet basittir. iki sebepten :

  1) Güzel kızların internette arkadaş aramaya ihtiyaçları yoktur, zaten gündelik yaşamlarında birer ilgi odağıdırlar ve görerek seçme avantajına sahiptirler.
  2) Güzel kızlar genellikle günlük basit konularla ilgilendiklerinden (dedikodu, alışveriş) sözlük, forum gibi ortamlarda iki kelimeyi bir araya getirme potansiyelinden yoksundurlar.

  Ve elbetteki kesin hükümlere varmak yanlıştır. Aralarda mutlaka istisnalar olacaktır, ancak hadise bu orantıda cereyan etmektedir genel olarak.

  inanmayanlar bizzat deneyebilirler efenim.
  8 -6 ... kizilmaske
 6. 6.
  sözlükteki bayan yazarların kafasının içindekilere bakmak lazımdır, ama sözlüğe takılma amacın farklı ise, sözlükte zaman kaybadeceğine yonja, siberalem gibi sitelere yolculuk etmek gerekir.
  6 -1 ... bohemian rhapsody
 7. 7.
  (bkz: 3 kişiye sorduk %98 i ben güzelim dedi)
  9 -4 ... fobia
 8. 8.
  sınıflandırılmaya alışık olduğumuz bir başka önermedir bu. kendisini klavye yolu ile ifade etmekten hoşlanan, beyin kırıntısı gösteren cümleler kurabilen kızlar çirkindir diyoruz şimdi. zannediyoruz ki o kız çirkin ve yalnız olduğu için bütün içindekileri sözlüğe aktarmaktadır. sözlükteki resimsiz kişiliği ile varolmak istemektedir. dışlanmışlığını böyle kapatmaktadır.

  halbuki sözlük kişilerin sadece dişi olduğu ve güzel olduğun için değil, beyinlerinin öne geçtiği bir yer olduğu için tercih edilebilir bazen. sonuçta sözlük insanların her daim ifade edemedikleri yüzlerce konuyu bir arada barındıran bir fikir yuvasıdır.

  sabahtan akşama işi gereği krolarla ve saçmasapan kızlarla muhattap olmak zorunda kalan bünye dışarıda arkadaşlarıyla geçirdiği eğlence zamanından kalanı sözlükte içindekileri yazarak geçirmek istemektedir.

  konu çirkin olmak/olmamak değildir.
  5 -2 ... serenitytheone
 9. 9.
  kendisini beğenmeyen kişi başkalarının da çirkin olduğuna inanır. güzel olmayan erkek görmediği kızları beğenmez, onları yerer. ruh güzelliğinden yoksun kişi her zaman, her yerde başkalarında kusur arar. başkaları tarafından beğenilmeyen insan devamlı şikayet edecek bir şeyler bulur.
  3 -2 ... annabell lee
 10. 10.
  (bkz: sazan avcıları iş başında) * *
  3 -1 ... wolfshade