1. 1.
  Nerede olursan ol Allah'a karşı gelmekten sakın; yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. insanlara karşı güzel allakın gereğine göre davran.

  (Tirmizî, Bir, 55)
  2 ... ubatuge
 2. 2.
  en sevdiğim:

  "Peygamber benimle altı (yaşında) bir kızken nişanlandı. Medine'ye gittik ve Beni-el-Haris bin Hazrec'in evinde kaldık. Sonra hastalandım ve saçlarım döküldü. Daha sonra saçlarım büyüdü ve annem, Ümmü Rûmân, salıncakta kız arkadaşlarımla oynarken yanıma geldi. Beni çağırdı, yanına gittim, bana ne yapacağını bilmiyordum. Elimden yakaladı ve beni kapıda bekletti. Soluğum kesilmişti, nefesim yerine geldiğinde biraz su aldı ve yüzümle başımı bu su ile ovdu. Daha sonra beni eve aldı. Evde Ensârdan birtakım kadınlar hazır bulunuyordu. Bunlar bana: "Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin!" dediler. Annem beni bu kadınlara teslim etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyafetimi düzlediler ve Resûlullah'a teslim ettiler. Ensâr kadınları beni Resûlullaha takdim ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım."

  kaynak: http://hadis.ihya.org/buhari/konu/955.html
  -2 ... harkonnen
 3. 3.
  Haberiniz olsun, rahat koltuğunda otururken kendisine benim bir hadisim ulaştığı zaman kişinin: "Bizimle sizin aranızda Allah'ın kitabı vardır. Onda nelere helal denmişse onları helal biliriz. Nelere de haram denmişse onları haram addederiz" diyeceği zaman yakındır. Bilin ki, Resulullah (asm)'ın haram kıldıkları da tıpkı Allah'ın haram ettikleri gibidir"

  (Ebu Davud, Sünne, 6)
  ... atlikarincadakikarinca
 4. 4.
  dört hadis bırakmama vesile olan çağrıdır. dördü de kertenkele öldürmenin sevabı ile ilgili:

  http://www.sahihhadisler.com/?pid=p&id=2944

  daha sonra kara köpeklerin öldürülmesi konusundaki hadisleri bırakırım ki ilim öğrenin, beyniniz pırıl pırıl olsun a moronlar...
  ... rumeli71
 5. 5.
  evlendiğiniz kadın zamanla çirkinleşir ve şişmanlarsa kapının önüne koyun. tazeden bir kadın alın, helaldir.

  hadisler ve ilimler- ibn.-el sıddık, sahife 244.
  -4 ... antik kilise sarapcisi