1. ?.
  Sözlüğün turk toplumunu yansıtan bir örneklem olmadıgı gercegidir. Yani burada bir anket yapsan, bu anketin turk toplumu hakkında ne derece bilgi vereceği konusunda ciddi kaygı duyma gercegi.

  Türkiye'nin %99unun Müslüman oldugu söylenir hep. Hadi o kimliksel bilgi. Daha düşük olduğunu biliyoruz. Sözlüğe yansıyor mü? Hayır. %50si ak partiye oy vermiş halkın. Sözlüğe yansıyor mü? Hayır. Turk kültürünü, yaşayışını biliyoruz. Sözlüğe yansıyor mü? Hayır...

  Yansıtmadığı açık bir gercek ama asıl merak uyandıran bunun nedeni. Acaba dağılım mı gercekten boyle, yoksa bir kısım insanlar korkudan sesini mı çıkaramıyor, ya da uğraşmak mı istemiyor? Fikrim yok...
  3 ... simdiburnumuzayacakdyenpinokyo
 2. 1.
  sözlüğün laikçi çöplüğüne dönüşmesinin sonucudur.
  1 -11 ... yenilikci dervis
 3. 2.
  sözlüğün her kesime inememesi yüzünden kaynaklanan olaydır .
  tartışılmasına bile gerek olmayan konu hatta .
  1 ... cenesinde sakal cikmayan adam
 4. 3.
  sözlüğün türkiye toplumunu yansıtması gerekmediği gerçeğine göre düşünülmesi gereken, bir başka gerçek.

  sözlük moderayonu her genel seçim sonrası yazar alımlarında seçim sonuçlarına göre belli kotalar mı oluşturacak? bunu yapmak istese bile istenen sonuç alınamaz. zira bu ülkede bir takım itirazlarını, beğenilerini, yorumlarını dile getirmek için yazmak isteyen kesimin ezici kısmını ister kabul edin ister etmeyin, ülkenin sol görüşlü insanlar oluşturuyor. akp karşıtları oluşturuyor.
  ... anadol
 5. 4.
  doğrudur. Bu kadar çok terörist sempatizanı, anti laiklik yanlısı ve şakirt bir arada asla bulunamaz çünkü.
  2 -2 ... asilgokturklu
 6. 5.
  korkudan değil de sesimi çıkarma tenezzülünde bulunmuyorum.Çünkü gerek yok konuşup konuşup susar böyleleri kendi hallerine bırakmak lazım.
  ... quakespq2
 7. 6.
  yazarı 'hangi toplumu yansıtıyorum lan ben?' kaygısına sürükler.
  (bkz: söyleyin lan ibneler)
  1 ... hondureno