1. ?.
  halktan kopuk gayet aydın, kültürlü sözlük yazarlarının bugunkü seçimler konusunda da türk halkınının yarısını aptal ilan etmesidir. türk halkının yarısı bir partiye verirken sanırım* bütün sözlük yazarlarının sol partiye oy vermesidir. demokrasiyi hiçe sayıp kendi partisi dışındaki partilere oy verenlere aptal demesidir. zaten yıllardır süregelen türkiye'deki solun yanlışı bu seçimle göz önüne serilmiştir.
  8 -3 ... tosun burada da hizmetinizde
 2. ?.
  yüzde elli oy almıs bir partiye bu kadar ağır itamlar eden yazarlardan dolayı olusan kanı. siz belki istemiyorsunuz ama halk istiyor. bunu anlayın artık.
  4 -7 ... imitasyon
 3. ?.
  secim oncesi bir cok yazarın umitlenmesine neden olmustur, evet yansıtmamaktadır nedeni belli gormemek icin kor olmak lazım. yok yok bu terim yanlıs cunku bu cehalet insanları kor etmis evet sozlugu yansıtmıyor sozluk laik turkiye, rejim destekcisi bir tavır icinde. halk mı?
  turk halkinin yuzde 60 i aptaldir.
  1 ... walox
 4. ?.
  burada yazanlar akilli, turk halkinin da yarisi aptal oldugu(!) icin cok normal bir durumdur. aptalca bir sey yazar veya aptallarin basini desteklerseniz tasa tutulursunuz ama cumhuriyetci takilip laikligi agzinizdan dusurmezseniz kral olursunuz burada kral. ah pardon kral mi dedim, ne krali? monarsi mi var burada? hepiniz cumhuriyetcisiniz dogru ya.
  5 -2 ... fewzi1907
 5. ?.
  çok doğru bir değerlendirmedir. türk milleti hiçbir zaman kendisine aptal denmesini kabul etmez. ancak sözlüğün bugün durumuna bakacak olursak türk milletine hakaret eden edenedir. sebebi de istedikleri partiye oy verilmedi diye. kendileri de çok atatürkçüdür. ancak nasıl oluyorsa atatürkün türk milleti zekidir sözünü hiçe sayarlar. kendine atatürkçülük bu olsa gerek. aralarında utanmadan atatürk demek ki yanılmış diyen yaşam formları vardır ki onlara sadece acıyorum.
  3 -1 ... eurasia
 6. ?.
  halkın çoğunluğunun oy verdiği partiye, oy verse de bunu ifade edemeyen * * * yazarlar olduğundan halkın istediğini veya ortaya koyduğu genel, baskın görüşü burada göremeyen bir yazar söylemidir.

  edit: ver eksiyi kardeşim, akp'ye oy verdiği için ezdiğiniz adamlardan da bahsedemiyoruz.
  -1 ... schizofrenne
 7. ?.
  kendimizi yeterince halka yansıtamışız özeleştirisini yapmamıza sebep olan olgu.
  ... merakli
 8. ?.
  ben sözlüktekilerin (aziz nesin'in sözünden yola çıkarak) ülkenin geriye kalan yüzde 40'ını temsil ettiğine inanmıyorum. ayrıca sözlük yazarları birer kültür manyağı, elit de değiller. ancak sözlük yazarları ile halkın büyük kısmı arasında belli bir kültür farkı olduğu da bir gerçek. demokrsilerde çoğunluğun dediğinin kabul edilmesi ilkesini de göz önüne alırsak, sözlüğün halkın büyük kısmının düşüncelerini yansıtmadığını söyleyebiliriz.
  ... psycho freak
 9. ?.
  yansitma gibi bir cabasi oldugunu dusunmedigim durumdur!
  yine basit soru cevap yontemi ile duz mantikla gidelim aristoyaithafen :

  - sozluk halki yansitiyor mu ?
  - Hayır!
  - neden?
  - cunku adi ustunde, bu sozluk universite ogrencileri onculugunde kurulmus ve devami da cogunlugu universite ogrencisi ya da uni mezunu olan uuserlardir!
  - halkin cogu uni mezunu mudur?
  - Hayir!
  - AKP'ye oy verenlerin egitim durumlarini inceleyen anketlerde dagilim ne sekildedir!
  - egitim seviyesi dusuk kırsal kesim cogunlukla oy vermistir!
  - onlar da neden vermistir?
  - birincisi yillardir ulkemizin illeti olan dinin siyasete alet edilmesi, ikincisi ise haziran ortasinda komur dagitilmasi!*
  - peki sonuc olarak sozluk halki yansitiyor mu?
  - sence ?
  - neden yansitsin ki?
  1 ... nobran ne ya
 10. ?.
  internet okur yazarlığının 2004 yılı rakamlarına göre % 20 bile olmadığı düşünüldüğünde normaldir. ötesi tartışmalara gerek yoktur.
  ... dijitalkumsaati