1. ?.
  sol frame'e bakan pek çok yazarın aklından geçen düşüncedir bu. hani "siyaset, seks, futbol çerçevesinden birbirini izleyen değersiz başlıklar silsilesi"... ve tabi bu başlıkları eleştirme amacıyla açılan başlıklar. sanki birileri bu sözlüğün halinden memnun değil. ama memnun olunmayan başlıkları da itü sözlükten birileri açıp doldurmuyor ya. e o zaman sevmediğimiz şeyi eleştirerek onu gündemde tutuyoruz. n'apmalı? açıkçası benim umrumda değil, kaç yıllık yazarım ben. sözlüğün ne işe yaradığını anladım. geri çekildim ve arada bazı değerli yazarları seçip irtibata geçiyorum bazı bazı. arada sırada bol bol artılanan entryler giriyorum. ki bu eksilenecek olanlardan biri. konu ben değilim zaten. hepimiziz konu. aslında sol frame ve kalitesi genel olarak umrumuzda değil. ha rahatsız olanlar zaten ayrılıyor. rahatsız olduğunu iddia edip de kalanlarsa hiç kusura bakmasın zevk alıyor bu durumdan. ha gidişat nereye doğru mu? ben bu sözlük iyice batmadan 2 yıl daha ömür biçiyorum. hatta batmadan önce son kez şahlanacak derim ben. ha tabi eğer başarılı bir kaç müdahale olursa belki 3 yıla kadar uzar... ama devamı gelmez. sözlük formatı çok bile sürdü kanımca. ama daha yaratıcı bir format daha çıkmadı. sözlükten daha yenilikçi bir format çıkarsa sözlüğün ömrünü 1 yıl daha kısaltabilir.
  1 -1 ... venividivici
 2. ?.
  (bkz: sözlük kahramanını arıyor)
  1 ... system error
 3. ?.
  zor bir eylemdir kanımca.
  ... kirkugur
 4. 1.
  umut verici bir çalışma ,prim yapmaya çalışan trolleri tınmamakla başlanabilir. sol frameyi batırmaktansa özel mesaj butonu kullanabilir sözlük ahalisi.
  ... hayattan muaf
 5. 2.
  imkansızdır.

  ha eğer dersen ki ben akıntıya kürek çekmek istiyorum, yapabilirsindir. ama bak biraz tecrübeli yazar olarak tüm samimiyetimle söylüyorum ki insanların çoğu bu manzarayı seviyor. normalde belki arkadaşıyla dahi konuşamadığı olayları burada rahatça yazabiliyor.

  insanları daha seviyeli olmaya teşvik/zorlayan ortamlar, sözlükler de oldu. ama tutmadılar emin ol. insanlar bunu istiyor. bir süre yazar olmak için çırpınmak ve sonrasında da ağzına geleni yazabilmek. peki sonra ne oluyor?

  sonra moderasyona iş düşüyor. entryleri temizliyorlar. uzun sürüyor belki, ama temizliyorlar entryleri de yazarları da. bazı moderatörler aylardır entry giremiyor, bu yazarlarla uğraşmaktan.

  peki ne yapabiliriz?

  aynen böyle devam edebiliriz.
  1 ... trinfr
 6. 3.
  (bkz: burdan yetkililere sesleniyoruz)
  1 -1 ... cacaron
 7. 4.
  (bkz: sözlüğü kurtaran adam)
  ... tttddd
 8. 5.
  (bkz: er ryan ı kurtarmak)
  -2 ... scurtel
 9. 6.
  (bkz: sözlük yazarlarının seviyesiz olması)
  ... brachiosaurus
 10. 10.
  Hep yaptigim eylem.

  kurtarmaktan ziyade daha okunabilir bir sozluk haline getirmek.

  Hocasi ders anlatirken siranin altindan entry girenlerce "sozlugu hayatinin merkezine koymak"

  Olarak adlandirilmis bu girisim.

  Ulan iq seviyesi iki kelimeyi bir araya getirip cumle kurmaya yetmeyen adam,

  Gelmis nickaltima yazmis.

  Allah im yaratiyosun takip et ya rabbim.

  Al bak liseli adini gecirmeden sana gonderme de yaptim.

  Tanisaydim muhattap olurdum ama her "benim" diyen salatalikla da diyaloga girilmez ki.
  2 -5 ... aglama duvarinda gulesim geldi