1. 1.
  sozlukte sozluk formatına uyamayan yazarlara gereklı ayarları veren yazarlardır.
  3 -8 ... jakuzi
 2. 2.
  sözlükte ayar vermek yerine özel mesaj yolunu seçerek görüntü kirliliği yapmayan yazarlardır
  -yaz lan yaz formata aykırı bu bilmiyo saf
  +lan yazık diil mi özel mesaj atsak
  -olm o zaman ne anlamı kalıyo adamı rezil etmicez mi
  +amacımız sözlüğü güzel yerlere getirmek diil miydi
  -öyle de bunu yaparsak bi daha yapamaz
  +böyle ayarla dolunca da sözlük okunmaz oluyo
  -lan sen yaz karışma gerisine
  +ii yazayım bari bi gün sana da yazarlarsa görürsün
  56 -2 ... kamyoncu dervish
 3. 3.
  sözlüğü kurtaran adam yoktur az vodka vardır. nitekim içmediğimiz kadar çekilmez oluyoruz kimi zaman, oysa ki kızarmış bir burun ve hıklayan yutak daha eğlenceli be sözlük.
  4 ... mey
 4. 4.
  sözlüğü kurtaran adam insanın kendine yakışanı giymesidir. * şimdi "fuck you james" temalı bir pelerini vardır göğsünde uludağ sözlük yazar. tema gereği siyah giyinir ama botları yeşildir.
  1 ... kahvekremasi
 5. 5.
  cüneyt arkın olması kuvvetle muhtemel adamdır.
  (bkz: adam gibi adam)
  2 -1 ... blindguardian
 6. 6.
  yazacaklarımı "ota boka ayar verip popüler* olmaya ya da egosunu tatmin etmeye çalışan yazarlar"ın ayarları(!) haricindeki ayarlar için yazacağım. bu tür yazarları hiç kimse tasvip etmiyor tabi ki.. gelelim diğerlerine..

  adam uğraşmış, kasmış sözlük formatı diye bir şey yazmış. ve sen daha çaylakken sağ üst köşeye koymuş. koymuş ki okuyasın öğrenesin. daha sen bunu okumuyorsan, soru başlığa cevap entry girmek, sizli bizli başlık formatı nedir, ilk entry tanım içermelidir yenir mi, başlık açarken dikkat edilecek hususlar diye bir şey yapmışlar ne işe yarar bilmiyorsan ve hasbelkader yazar olmuşsan, birilerinin sana ayar vererek bunu öğretmesi lazım. bir kişi değil iki kişi değil. o adamın sözlük formatı'nı okumaya vakti yoksa, benim özel mesaj'dan uyarmaya hiç vaktim yok. ne güzel istanbul be. sen yaz, arkandan birileri toplasın. ha dediğiniz oturmuş bir sözlükte olur, arada 1-2 tane çıkar, uyarırsın düzeltir. ama o kadar saçma sapan entry giriliyor, başlık açılıyor ki her birini uyarmak, düzelttirmek için hiç kimse uğraşmaz..

  gelelim en önemli konuya; (bkz: aramaya inanmak)
  sanırım büyük bir çoğunluk, sözlükteki tek yaratıcı yazarı kendisi zannediyor. milyonlarca örneği var, birini verelim. adam gitmiş;

  bir kıza söylenebilecek en güzel söz

  diye bir başlık açmış. daha önceden kimsenin aklına gelemez mi bu başlık? farklı kelimelerle açılmış olamaz mı? yapacağın şey çok basit. arama kısmına "en güzel söz" ya da "güzel söz" yazman. bak o zaman karşına

  bir kadına söylenebilecek en güzel söz

  diye bir başlık çıkmıyor mu?

  burda bir parantez açayım. "bir kadına söylenebilecek en güzel söz" ile "bir kıza söylenebilecek en güzel söz" aynı başlıkta incelenmelidir. yoksa "bir dişiye, bir hatuna, bir bayana.." diye gider. kadınla kız arasındaki tek fark bakirelikse, 15 yaşında kadın olan dişi olabileceği gibi, 60 yaşında hala kız* da olabilir. yok yaş farkından bahsediliyorsa buyrun "15 yaşındaki bir dişiye, 16 yaşındaki... 67 yaşındaki bir dişiye söylenebilecek en güzel söz" diye başlık açın.

  neyse konu dağılmasın. bazen öyle başlıklar görüyorum ki bir kelimesini aratınca "şak diye" önceden açılmışı olanlar karşıma çıkıyor. e ben onun için zaman öldürüyorsam burda, sen de arayacaksın. yoksa, sen aç başlığı, moderatörler birleştirsin. yok ya...
  4 ... redwinemania
 7. 7.
  (bkz: biri bana mı seslendi)*
  1 -3 ... andlee
 8. 8.
  yanına atıl kurt demek için bir çaylak alması muhtemel olan yazar.
  5 -1 ... hoppipolla
 9. 9.
  Böyle bir film çekilecelse önce sözlük wars gibi kaliteli bir yapımın
  çekilmiş olması gerekir. Lakin sözlüğü kurtaran adam filminde arka fonlara
  bolca araklanmış görüntü gerekmektedir
  ... neomtxmca
 10. 10.
  sürekli bilgi içeren entryler giren yazar.* **
  2 -1 ... fehimsiz ekmek