bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kötü bir şeydir. bu hayatta ciddiye almaya değecek başka şeyler varken neden sözlüğü ciddiye alsın ki insan ? tam tersine kaale almaksızın okumak ve yazmak gerekir. yoksa çekilir mi lan burası ?
    5 ... kuba gibiyim kendi kendime yet
  2. 2.
    eğer o sözlükte bir kişi benim kutsalıma, inancıma ya da inançsızlığıma, sevgime ya da sevgisizliğime, beğenime veya beğenmememe kısaca benim için değeri olan bir görüşe, fikre, bir şeye "ters" demeyelim ama hakaret boyutuna varacak şekilde bir şey yazıyorsa, ciddiye alınmalıdır. çünkü zaten sözlük içinde de belirtilmiştir bu konuların kuralları, eleştiri yapmak hiçbir zaman suç değildir ama eleştirinin dozunu kaçırıp olayı küfre, hakarete ya da iftiraya çevirmek işte o suçtur.
    4 -1 ... habseligkeiten
  3. 3.
    yerine göre saçma yerine göre gereklidir.

ideolojilerimizi savunurken, tartışırken ciddiye almamız gerekir.
    ama bana artı oy versinler, ben en iyi olayım ya da ben troll olayım herkes beni bilsin diye göt yırtmak da saçma.
    2 ... siyah seven siyahli siyam
  4. 4.
    çok komik olan ilginç durumdur. sözlüğü fazla ciddiye almayın. güldürmeyin.
    1 -3 ... oytunkaran
  5. 5.
    Her yeni gelen yazarın yaptığı yanlıştır.
    3 ... mavidamacana
  6. 6.
    (bkz: entry yazarken dünyayı kurtardığını sanan yazar)
    1 ... paraklit
  7. 7.
    kendini yıpratmaktan başka bir şeye yaramaz. bazı yazarlar oldukça dert ediyor bu durumu. sanırım sahibi hissediyorlar sözlüğü. vah sözlüğün durumu çok kötü vah sözlük bitti gitti. ben bile bugün hafif isyan ettim. sonra düşündüm lan niye takıyorsun sözlüğü senin mi yaz geç işte. ama bakıyorum bazen yazamıyorum işte. neye yazacağım arkadaş öyle absürt başlıklar var ki mal gibi kalıyorum. neyse boş işler bunlar gençler eğlenmeye bakın.
    1 ... icini oldugu gibi doken adam
  8. 8.
    Dünyanın en sikko eylemi. formatmış bilmem neymiş pardön ama akşama kadar eleştirdiğiniz rte'den ne farkınız kalıyor. Sözlük formatı gereklerini yerine getirmediği icin yazar uçurmak ne demektir acaba? Böyle işsizlik var mı dünyada başka bilemiyorum. 5-6 yıldır yazmadığım sözlük kalmadı gelmis sözlük formatı kem küm. Hadi ilerlerin cınımslar go!
    -1 ... dolores haze
  9. 9.
    (bkz: neden bu kadar ciddisin) sorusunu sormadan edememek.
    1 ... kromozomcusizofren
  10. 10.
    Laf sokma çabasına girenlerden bahsetmiyorum bile sözlük.
    1 ... demonic lexicographer