1. 1.
    bir kişiyi, bir topluluğu ya da grubu temsil eden kişi.
    6 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    kapatılan gözcü gazetesinin yerini doldurmak amacıyla çıkarılan gazete. reklamları, mizanpajı filan da aynı zaten. yayın yönetmeni metin yılmaz imiş.
    4 ... nikim yok benim
  3. 3.
    reklamlarında yakın zaman içinde aykut oray'ın oynaması olası gazete.
    4 -1 ... gerko
  4. 4.
    gözcü gazetesinin kapatilmasinin ardindan yepyeni bi konsepte burunmus olan gazetenin genel yayın yönetmeni eski Ilıcaklar'ın Tercümanı ve Bugün gazetelerini yöneten Metin Yılmazdir. Gazetenin sahibi ise Estetik Yayıncılık Limited şirketidir.
    2 ... helyum
  5. 5.
    Hakan Firik,Emrah Elmas ve Sinem Yazgan'ın editörlük yaptığı Nilgün Kaya'nın ise köşe yazarlık yaptığı yeni açılmış ama kimliğini saklamadan sol yoldan devam edicek olan gazete.

edit: ilk sayısındanda anlaşılacağı üzere iktidarlara çok güzel muhalefet olabilecek gazetedir.
    4 ... midnight
  6. 6.
    kapanan gözcü gazetesi'ndeki bir çok yazar ve isimin yer aldığı gazete. logosu gözcü'yü çok andırıyor. sadece logosu değil, üslubu da öyle, yani muhalif. eski gözcü okurları, eğer bu gazeteye gereken ilgiyi gösterirse tekrar 125 - 150 binlik trajı yakalaması muhtemel.
    1 -1 ... darkness nights
  7. 7.
    eski trajını yakalmakta zorlanan, muhalif ve aynı zamanda kaliteli gazete. trajı 70 bindir.
    3 ... darkness nights
  8. 8.
    Birisi gelse,
    Bana candan bir şey verse,
    Ben de alsam;
    Ne iyidir
    Onun ve benim için.

Birisi gelse,
    Bana bir söz dese,
    Ben de anlamasam;
    Ne kötüdür
    ikimiz için.

Birisi gelse,
    Benden bir şey çalsa,
    Ya da saklasa;
    Bu yıkımdır
    ikimizden birisi için.

özdemir asaf
    1 ... demester
  9. 9.
    http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=299451
    adresine girdiğimizde gördüğümüz kolpanın ötesi çakallığıyla gönüllerde taht kurmuş gazete.
    -3 ... sokullu
  10. 10.
    Kapan Gözcü gazetesinin yerine çıkan, neredeyse Gözcü gazetesini birebir taklit eden, içi boş. kapaktan halkı kışkırtmaya çalışan gereksiz bir gazete.
    -4 ... avsallar
  11. sözcü Başlığındaki Önemli Entry'ler